ur. Douga Mastriano. Sukces może sprawić, że 2020 r. będzie zaprzeczeniem nadzoru 2024 r.

Symbol zastępczy, gdy ładowane są akcje artykułu

Jako senator stanu Pensylwania i kandydat na gubernatora Doug Mastriano oskarżył Donalda Trumpa o powszechne oszustwo, wierząc, że jest odpowiedzialny za porażkę w 2020 roku.

Przysiągł, że zepsuje maszyny do głosowania w dzielnicach, w których, jak podejrzewa, wyniki głosowania zostały sfałszowane.

Podkreślił, że ustawodawca kontrolowany przez Republikanów powinien mieć prawo do kontrolowania wszystkich głównych wyborów, które wysyłają wybory prezydenckie do Waszyngtonu.

Jako gubernator Mastriano będzie miał okazję nie tylko mówić, ale także działać. Uznany przez Trumpa 58-latek, który we wtorek wygrał republikańską nominację na gubernatora, będzie miał znaczący wpływ na administrację wojennych wyborów stanowych, jeśli wygra w listopadzie. Konkurencja.

Decyzje muszą być podpisane przez gubernatora, ponieważ ma on nadzwyczajne uprawnienia do bezpośredniego mianowania Sekretarza Stanu na stanowisko Głównego Urzędnika Wyborczego. Jeśli odmówi, zamieszanie może trwać dalej.

„Największym ryzykiem jest to, że sekretarz stanu powie: »Nie zamierzam zeznawać w wyborach, bez względu na to, co powie sąd, bez względu na dowody, ponieważ jestem sceptyczny«” – powiedział Clifford Levine. Rzecznik Demokratycznych Wyborów w Pensylwanii. „Zaczniesz rozbijać system prawny i cały proces”.

Zwolennicy Mastriano doskonale zdają sobie sprawę z akcji. Wideo zamieszczone we wtorek w Telegramie przez opozycyjnego działacza Mastriano, Ivana Reiklina, pokazało, że kandydat się uśmiecha, gdy gratuluje Reiklinowi zwycięstwa, a „20 głosów wyborczych” wskazuje na wpływ państwa. W Kolegium Wyborczym.

– O tak – odparł Mastriano.

Mastriano nie odpowiedział na pocztę głosową lub e-mail wysłany na konto kampanii dla mediów.

Ale były doradca Trumpa, Stephen K. Mastriano, który teraz prowadzi popularny podcast po prawej stronie, powiedział Banerjee, że wybrał już osobę, którą mianowałby sekretarzem stanu, gdyby został wybrany.

„Jeśli chodzi o uporządkowanie wyborów, jestem na dobrej pozycji jako gubernator” – powiedział. Pojawił się 23 kwietnia Na podcaście Bannona „Pokój wojenny”. „Mam osobę nastawioną na reformę wyborczą, która podróżowała po całym kraju i jest dobrze zorientowana w reformie głosowania. Ta osoba zgodziła się zostać moim sekretarzem stanu.

Planuje również przeprowadzić inspekcję maszyn do głosowania w kilku okręgach Pensylwanii, uprawnienia przyznane Sekretarzowi Stanu na mocy prawa stanowego. „To będzie dla mnie poważny problem” – powiedział.

READ  W Dżakarcie otwarto nową linię lekkiego metra

Podekscytowany późną aprobatą Trumpa w sobotę, Mastriano pokonał ośmiu innych kandydatów do nominacji Republikanów, w tym emerytowanego pułkownika armii i pierwszego wybranego senatora stanu oraz byłego kongresmana Lou Barlettę w 2019 roku.

Ktoś zaznajomiony z myśleniem Trumpa powiedział, że zdecydował się wesprzeć Mastriano, ponieważ wierzył, że wygra we wtorek i chciał wygrać w Pensylwanii we wtorek. „Blokuje swoje wyzwania” – powiedziała ta osoba. Podobnie jak inni, z którymi przeprowadzono wywiady na potrzeby tego raportu, rozmawiali anonimowo, aby omówić osobiste dyskusje.

Inni doradcy twierdzili, że niektórzy kandydaci, tacy jak Barletta, byli wobec niego lojalni przez lata, ale Trump odrzucił te argumenty.

Czasami Trump był zły na Mastriano, powiedziało dwóch byłych doradców, ponieważ senator stanu nie był w stanie pociągnąć za spust, aby pomóc Trumpowi pokonać wybory prezydenckie w 2020 roku. Ale Mastriano był w kontakcie z Trumpem i był gotów rozmawiać o oszustwach wyborczych, gdy inni chcieli iść naprzód, powiedziało dwóch z nich.

Krótko po tym, jak Trump opublikował swoje poparcie, Mastriano powiedział Bonanowi w sobotę, że uważa aprobatę za „dowód”.

„Prezydent Trump jest lojalny wobec tych, którzy opowiadają się za prawdą i stara się walczyć o jedność elektoratu w naszym państwie” – powiedział.

Mastriano był kluczową postacią w ruchu „Stop the Steel” w Pensylwanii, który fałszywie argumentował, że zwycięstwo prezydenta Bidena w stanie z ponad 80 000 głosów było wynikiem szeroko rozpowszechnionych oszustw.

W tygodniach po wyborach w listopadzie 2020 r. Mastriano zorganizował publiczne przesłuchanie w Gettysburgu z udziałem ówczesnego prawnika Trumpa Rudy’ego Giulianiego i asystował w nieoficjalnym audycie maszyn do głosowania w wiejskim hrabstwie Pensylwania, finansowanym przez sojuszników Trumpa.

To było jak ta niegrzeczna rzecz: Jak cicho dążenie sojuszników Trumpa do podważenia wyniku 2020 przez przeglądy głosowania rozpoczęło się w Pensylwanii

Chociaż sądy stanowe i federalne odrzuciły sprzeciw wobec zwycięstwa Bidena, Mastriano zaproponował rezolucję, w której kwestionuje wyniki wyborów stanowych i zezwala kontrolowanemu przez Republikanów stanowemu legislaturze na wyznaczenie wyborów prezydenckich. 28 listopada 2020 r. powiedział Banerjee, że celem jest „potwierdzenie naszej władzy wyboru prezydenta”.

Powiedział, że Zgromadzenie Ogólne Pensylwanii „poddało się głosowaniu powszechnemu” i podkreślił, że Konstytucja pozwala władzy ustawodawczej „potwierdzić nasze prerogatywy jako Zgromadzenia Ogólnego i monitorować elektorat trafiający do właściwej osoby”.

READ  Martha's Vineyard: gubernator Ron DeSantis bierze udział w wysłaniu 2 samolotów przewożących imigrantów do Massachusetts

Sty. 6 maja 2021 r. Mastriano udał się do Waszyngtonu na wiec poparcia dla Trumpa. Filmy pokazują go w środku tłumu zmierzającego w kierunku Kapitolu, gdy ktoś inny usuwa stojak na rowery blokujący chodnik. Opuścił scenę, gdy stało się jasne, że przestrzega podatków policyjnych, a wydarzenie nie było już spokojne i nie wszedł do budynku Kapitolu.

Czołowi kandydaci GOP z Pensylwanii byli w Waszyngtonie 6 stycznia

Od wyborów w 2020 r. Mastriano zaproponował w Senacie Pensylwanii serię działań, które radykalnie zmienią kształt wyborów stanowych.

On Proponowane Obserwatorzy sondaży nakładają nowe kary na pracowników wyborczych, którzy usuwają wymogi dotyczące pobytu w dystryktach, do których są wysłani w celu monitorowania i uniemożliwiania dostępu do obserwatorów wyborów. Oświadczył, że sprzeciwia się głosowaniu korespondencyjnemu. I on Proponowane Ustawa usunęłaby uprawnienia do nadzorowania wyborów z Sekretarza Stanu i rozszerzyła uprawnienia Zgromadzenia Ogólnego na nową Komisję Wyborczą z członkami mianowanymi zarówno przez wojewodę, jak i legislaturę.

Pensylwania jest jednym z trzech stanów, w których gubernator bezpośrednio mianuje najwyższego urzędnika wyborczego w stanie, tak jak jest to obecnie obowiązujące.

Podpisanie oficjalnego zaświadczenia o głosowaniu w kolegium wyborczym jest ważną funkcją, którą pełni sam Gubernator i nie jest jasne, jaka droga będzie dostępna, jeśli Gubernator tego odmówi. „To zagmatwane”, powiedziała Jennifer Morel, była administratorka wyborów i partnerka w firmie konsultingowej Komisji Wyborczej. „Będziemy w tej samej niebezpiecznej sytuacji, co 6 stycznia”. W Pensylwanii decyzje operacyjne o przeprowadzeniu wyborów podejmowane są na szczeblu lokalnym. Morel powiedział, że sekretarz stanu może przedstawić wytyczne, ale ma ograniczone uprawnienia do ich egzekwowania, co testałoby zdolność dysydenta do obsługi systemu.

Powiedział jednak, że osoba nominowana, która zaakceptowała zasady spisku wyborczego, może wykorzystać to stanowisko do propagowania twierdzeń, że nawet fałszywe, podważyłoby to zaufanie społeczne do systemu.

Podczas kwietniowej debaty z gubernatorem Mastriano powiedział, że mianuje sekretarza stanu, który zdaniem ekspertów naruszyłby prawo federalne, gdyby wszyscy wyborcy w stanie odnowili swoją rejestrację i zakwalifikowali się do przyszłych wyborów.

„Widziałem lepsze wybory w Afganistanie niż w Pensylwanii” – powiedział Mastriano.

Pennsylvania Prokurator generalny Josh Shapiro, kandydat Demokratów na prezydenta, Jan. 6, wskazując, że retoryka Mastriano dotycząca wyborów i obecności w Waszyngtonie w 2021 r. będzie centralnym punktem jego argumentu, że Mastriano jest zbyt radykalny dla państwa swingowego.

READ  USA i Indonezja przeprowadzą ćwiczenia Keris Marine 2023

„Kiedy republikanie w Harrisburgu próbowali podważyć nasze wybory, pozwałem ich do sądu w obronie naszej demokracji. Mój przeciwnik stał bezczynnie i przeprowadzał ataki, uczestnicząc w powstaniu 6 stycznia” – napisał w środę na Twitterze.

Chociaż Trump może teraz dodać Mastriano do cennej liczby swoich udanych pierwotnych aprobat, aprobata nadeszła zbyt późno i po tym, jak Mastriano był już w czołówce sondaży, nie wydawała się być decydująca.

„Interwencja Trumpa przekroczyła linię mety przed marszem” – powiedział Matt Brouillette, dyrektor generalny Commonwealth Partners, grupy pro-biznesowej, która odpowiedziała na poparcie Trumpa przez Mastriano. I maszeruj za Barlettą. „Jeśli Doug przegra w listopadzie, Trump będzie miał więcej”.

Niektórzy Republikanie wyrazili zaniepokojenie, że samo skupienie się Mastriano na 2020 r. może sparaliżować wyborców, którzy wierzą w system zwycięstwa Bidena lub są bardziej zainteresowani patrzeniem w przyszłość.

David Urban, długoletni doradca Trumpa, powiedział, że trudno będzie wygrać wybory powszechne w Pensylwanii. Urban powiedział, że Mastriano powinien moderować swoje przesłanie i że nie wiedział, że jest to możliwe.

„W wyborach powszechnych ludzie muszą złagodzić swoje przesłanie i ponownie stać się neutralni. Jeśli to zrobi, będzie dobrym kandydatem. Jeśli nie chce tego robić, nie będzie realnym kandydatem ”- powiedział.

Dave Paul, szef GOP hrabstwa Washington, zgodził się, że Mastriano powinien wyjść poza swoją bazę. Podczas prawyborów Mastriano skoncentrował swoje stanowisko na wyborach 2020 na swoim boisku. „To cała jego kampania” – powiedział Paul.

Ale Mastriano powiedział, że musi zbudować szerszy sojusz i program, aby wygrać w listopadzie. „Powinien odwoływać się do niezależnych i umiarkowanych republikanów i wszystkiego innego” – powiedział Paul. „O ile widzieliśmy, to podstęp. Musi zmienić imię.

Ci, którzy dobrze znają Mastriano, mówią, że jest mało prawdopodobne, aby cofnął się przed obietnicami zmiany wyborów. Przedstawiciel stanu Aaron Bernstein, sojusznik Mastriano w Harrisburgu, powiedział, że wyborcy mogą oczekiwać, że Mastriano będzie rządził podczas kampanii.

„Rzeczy, o których mówi, to rzeczy, które chce robić jako gubernator” – powiedział Bernstein. „Jeśli ludzie mówią ci, co zamierzają zrobić, zawsze mam podstawową przesłankę, by im zaufać”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *