Massachusetts zidentyfikowało pierwszy przypadek infekcji w USA w 2022 r.

Obraz z mikroskopu elektronowego (EM) przedstawiający dojrzałe, owalne cząstki wirusa małpich pudełek oraz kuliste cząstki półksiężyca i niedojrzałych wirionów pochodzące z klinicznej próbki skóry ludzkiej związanej z erupcją psa preriowego w 2003 roku. 18, 2022. Cynthia S. Przewodnik Goldsmith, Russell Regney / CDC / Reuters

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać nieograniczony bezpłatny dostęp do Reuters.com

18 maja (Reuters) – U mężczyzny, który niedawno podróżował do Kanady, zdiagnozowano wirusa małpiej skrzynki, powiedział w środę Departament Zdrowia Publicznego Massachusetts.

Amerykańskie Centrum Kontroli i Zapobiegania Chorobom (CDC) poinformowało, że jego laboratoria potwierdziły małpią grypę w środę po południu.

Agencja rządowa powiedziała, że ​​współpracuje z CDC i odpowiednimi lokalnymi radami zdrowia w celu wyśledzenia sprawców, dodając, że „sprawa nie stanowi zagrożenia dla społeczeństwa, a osoba została przyjęta do szpitala i jest w dobrym stanie”.

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać nieograniczony bezpłatny dostęp do Reuters.com

Kanadyjska Agencja Zdrowia Publicznego wydała w środę oświadczenie, w którym stwierdziła, że ​​wie o małpiej grypie w Europie i uważnie monitoruje obecną sytuację, w której nie zgłoszono żadnych przypadków.

Małpa człekokształtna, występująca głównie w Afryce Zachodniej i Środkowej, jest rzadką infekcją wirusową podobną do ospy. Po raz pierwszy została nagrana w Demokratycznej Republice Konga w latach 70. XX wieku. Liczba przypadków w Afryce Zachodniej wzrosła w ciągu ostatniej dekady.

Gorączka, ból głowy i wysypka skórna to objawy, które zaczynają się na twarzy i rozprzestrzeniają na inne części ciała.

Wirus nie jest łatwo przenoszony na ludzi, ale może być przenoszony przez płyny ustrojowe, rany małp, płyny, takie jak pościel lub odzież, skażone przedmioty lub kropelki oddechowe, powiedział Massachusetts Institute. – Kontakt twarzą.

Powiedział, że w tym roku w Stanach Zjednoczonych nie zidentyfikowano żadnych przypadków małpiej grypy. Teksas i Maryland zgłosiły przypadek niedawnej podróży do Nigerii w 2021 r.

READ  Zjednoczone Emiraty Arabskie zawieszają wielomiliardowy kontrakt zbrojeniowy z powodu rosnącej frustracji z powodu konfliktu między USA a Chinami

CDC poinformowało również, że w ciągu ostatnich dwóch tygodni monitorowało przypadki małpiej ospy w kilku krajach, w tym w Portugalii, Hiszpanii i Wielkiej Brytanii.

Niektóre przypadki małpiej ospy zostały ostatnio zgłoszone lub podejrzewane w Wielkiej Brytanii, Portugalii i Hiszpanii.

Wcześniej w środę portugalscy urzędnicy poinformowali, że zidentyfikowali pięć infekcji i że hiszpańska służba zdrowia badała 23 możliwe przypadki po tym, jak Wielka Brytania ostrzegła Europę przed wirusem.

Europejscy urzędnicy ds. zdrowia monitorują epidemię, odkąd Wielka Brytania zgłosiła swój pierwszy przypadek 7 maja, a od tego czasu w kraju znaleziono sześć kolejnych.

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać nieograniczony bezpłatny dostęp do Reuters.com

raport Deeny Beasley w Los Angeles; Dodatkowy raport Steve’a Scherrera w Ottawie i Juby Babu w Bangalore

Nasze standardy: Zasady zaufania Thomson Reuters.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *