Ministerstwo-BSSN współpracuje w celu utrzymania bezpieczeństwa cybernetycznego Światowego Forum Wody

JAKARTA (ANTARA) – Ministerstwo Łączności i Informacji (Kominfo) oraz Krajowa Agencja ds. Cybernetyki i Krypto (BSSN) współpracują na rzecz utrzymania cyberbezpieczeństwa podczas 10. Światowego Forum Wody.

W dniach 18-25 maja na Bali odbędzie się 10. Światowe Forum Wody.

„W zakresie bezpieczeństwa cybernetycznego współpracujemy z BSSN, a w Ministerstwie Cominfo mamy PDSI, czyli Centrum Danych Obiektów Informatycznych” – zauważył w oświadczeniu Usman Kansong, dyrektor generalny ds. informacji publicznej i komunikacji w Ministerstwie Cominfo. ANTARA w sobotę. .

Ocenił, że kluczowa dla zabezpieczenia danych i infrastruktury IT wykorzystywanej podczas wydarzenia jest współpraca.

Ganzong zauważył, że współpraca między BSSN i ​​PDSI prowadzona jest za każdym razem, gdy Ministerstwo Kominfo jest zaangażowane w realizację wydarzeń na szczeblu międzynarodowym, takich jak szczyt G20 i szczyt ASEAN.

W kontekście ochrony danych osobowych podkreślił, że wszelkie informacje, w tym dane uczestników i dziennikarzy, znajdujące się na stronie Światowego Forum Wody, są dobrze chronione.

Ministerstwo nie tylko utrzymuje główną stronę internetową Światowej Rady Wody, ale stworzyło także specjalną subdomenę na dane uczestników i dziennikarzy.

Dane osobowe, takie jak numery paszportów wymagane do rejestracji uczestników z zagranicy, są chronione w ścisłej współpracy pomiędzy PDSI i BSSN.

Dzięki wspólnym wysiłkom jego ministerstwo dokłada wszelkich starań, aby 10. Światowe Forum Wody przebiegło sprawnie, bez ingerencji ze strony stron, które mogą zagrozić bezpieczeństwu danych i infrastrukturze IT.

10. Światowe Forum Wodne skupi się na czterech tematach: bezpieczeństwie wodnym, czystej wodzie i warunkach sanitarnych, bezpieczeństwie żywnościowym i energetycznym oraz łagodzeniu skutków klęsk żywiołowych.

Oczekuje się, że w ramach 244 sesji forum przyniesie konkretne rezultaty w zakresie włączania zintegrowanego zarządzania zasobami wodnymi (IWRM) na małe wyspy do głównego nurtu polityki, ustanawiając Centrum Doskonałości ds. Odporności na Wodę i Klimat oraz ustanawiając Światowy Dzień Jezior.

READ  Główne firmy produkujące olej palmowy twierdzą, że unijne prawo dotyczące wylesiania nie wpłynie na eksport

Powiązane wiadomości: Cyberbezpieczeństwo stworzy możliwości dla branży: Minister
Powiązane wiadomości: BSSN tworzy zespół CSIRT w celu poprawy regionalnego środowiska cyberbezpieczeństwa
Powiązane wiadomości: Ministerstwo traktuje priorytetowo bezpieczeństwo cybernetyczne, aby przyspieszyć cyfryzację

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *