Nick Kyrgios pokonuje Daniila Miedwiediewa i awansuje do US Open w ostatnich ósemkach | US Open Tenis 2022

W trakcie dogrywki w jednym z najlepszych setów, jakie tenis rozegrał w tym roku, Nick Kyrgios uderza rakietą, a następnie kieruje się do swojego pudła z wyrazem wściekłości na twarzy. Uratował trzy set pointy kilkoma odważnymi uderzeniami, ale kiedy stworzył własny serwis, został zawiedziony ogromną wytrzymałością i obroną. Daniel MiedwiediewGracz numer jeden na świecie.

Nie tak dawno temu mogło się to nie udać w anty-climaxie, kiedy wskoczył do linii podstawowej z poziomem tiebreaka na 11-11. Ale nie teraz. Pod ogromną presją Kyrgios pokazał swoją umiejętność uderzania piłką wzdłuż linii, gdy eksplodował w dół linii bekhendem, a następnie natychmiast podążył za delikatnym zwycięzcą drop shota, który nadał ton temu, co miało nadejść.

Najlepsze lato w karierze Kyrgios trwało przez kolejny dzień w intensywnym, głośnym starciu, które wydawało się znacznie większe niż spotkanie w czwartej rundzie, kiedy pokonał obrońcę tytułu i numer 1 na świecie 7-6 (11-9), 3 -6, 6-3, 6-2 Konto po raz pierwszy w karierze dotarło do ćwierćfinału US Open.

To był kolejny krok w roku, w którym Kyrgios nauczył się zarządzać sobą profesjonalnie, skupiając się na tym, jak poprawić swój sukces na korcie. Kyrgios ma teraz 35-9 lat w 2022 roku. Tego lata wygrał więcej meczów niż jakikolwiek inny zawodnik, a gdyby przyznano mu te 1200 punktów w swoim ostatnim biegu Wimbledonu, spokojnie znalazłby się w pierwszej ósemce w wyścigu ATP. Za Miedwiediewa.

Pomimo rozliczenia i rozstawienia Kyrgios w czwartej rundzie, była to walka wagi ciężkiej pomiędzy najlepszymi i najbardziej w formie graczami w pierwszej połowie losowania. Jakość i napięcie emanujące z nich w pierwszych meczach tylko podkreślały ich wzajemny szacunek.

Przez godzinę, pomimo tego, jak dobrze grał Kyrgios, Miedwiediew nie chciał zrezygnować. Wrócił znakomicie, odchylając się z prędkością 134 mil na godzinę do kilku centymetrów od linii bazowej i rozwścieczył Kyrgios swoją obroną, pochłaniając wszystkie zmiany prędkości, kierunku i rotacji. Wymieniali przerwy, a następnie walczyli aż do dna dogrywki w pierwszym secie. Ale różnica polega na odwadze Kyrgios. Po tym, jak Miedwiediew obronił trzeci set point Kyrgios, Australijczyk zakończył seta świetnym drop-shotem.

READ  Elnas Regabi: Fani dopingują, klaszczą, gdy wspinacz wraca do Iranu

Pod koniec seta połączyli 44 zwycięzców i 20 niewymuszonych błędów. Wyzwaniem jest jednak utrzymanie tak wysokiego poziomu. Forma Kyrgios gwałtownie spadła na początku drugiego seta. Od razu rzucił swój najgorszy serwis serwisowy i po czterech meczach był już bliski porzucenia seta. Tymczasem Miedwiediew po prostu nie przegapił. Popełnił tylko pięć niewymuszonych błędów, remisując mecz.

Przy całej jakości tenisa był moment głupoty. Przy 1-0, 30-30 na zagrywce Miedwiediewa Kyrgios wykonał uderzenie z forhendu, a Miedwiediew wyciągnął rękę do forhendu. Piłka uderzyła w rakietę Miedwiediewa i poleciała w niebo. Odbiłaby się po stronie Miedwiediewa, ale złapany w ekstazę lepszego punktu, Kyrgios pobiegł po stronie Miedwiediewa. Świętująco rzucił piłkę w powietrze, z uśmiechem na twarzy. Miedwiediew stracił punkt, ponieważ piłka wciąż nie odbiła się. Nawet Kyrgios, człowiek, który potrafi skombinować własnym cieniem, nie mógł się spierać z wezwaniem.

Definiujący błędny osąd w kluczowym momencie jest tylko drobnym objazdem na drodze do sukcesu. Dwa mecze później Kyrgios zagrał swój najlepszy rewanż w meczu, wykorzystując nietrafione pierwsze zagrywki Miedwiediewa, aby łatwo przełamać serwis Rosjanina i objąć prowadzenie w trzecim secie. Od tego momentu Kyrgios grał na poziomie stratosferycznym i przebijał się przez resztę seta, nie oglądając się za zeszłoroczny mistrz.

Miedwiediew wszedł do US Open z ogromnym celem na plecach, ale brakowało mu formy, by stawić czoła wyzwaniom. Choć nie zagrał źle, spadek formy od zeszłego roku jest wyraźny. Z sześciu finałów, do których dotarł w ciągu ostatniego roku, zdobył tylko jeden tytuł. W poprzednich iteracjach tego pojedynku Miedwiediew byłby graczem, który utrzymałby swoją pozycję, ponieważ Kyrgios przegrał w drugiej rundzie Australian Open w styczniu. Ale Kyrgios jest obecnie zmienionym graczem i był zdeterminowany do końca.

Kyrgios nigdy nie grał dobrze w Nowym Jorku, a jego poprzedni najlepszy wynik osiągnął w trzeciej rundzie, ale teraz jest zdecydowanym faworytem w swoim pierwszym ćwierćfinale. Rozpoczął turniej, mówiąc o tym, jak bardzo nie może się doczekać powrotu do domu i ponownego połączenia się z rodziną po zakończeniu US Open.

READ  Miejsce ostatniego spoczynku Internet Explorera: „komedia na światowym poziomie” w Korei Południowej

Następnie Kyrgios zmierzy się z 27. rozstawioną Karen Kachanov, która osiągnęła swój pierwszy ćwierćfinał US Open po wygranej 4-6, 6-3, 6-1, 4-6, 6-3 z Pablo Carreno Bustą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *