Aby ułatwić ruch turystyczny, oficjalnie otwarto nowy wiadukt na Bali

Udostępnij artykuł

Kilka dni później niż oczekiwano oficjalnie otwarto nowe przejście Thibupeneng-Kangu.

Pierwszy ruch odbywa się już przez nową obwodnicę, która kieruje ruch do Kangu Resort przez Simpang Padonan.

Widok z lotu ptaka na obszar Kang na Bali

Z okazji inauguracji nowej drogi odbyła się uroczysta ceremonia otwarcia. Przejście dla pieszych zaprojektowano tak, aby ułatwić ruch z autostrady w kierunku wąskiej uliczki Kang.

Gubernator Padung Giri Prastha, przewodniczący Padung DPRD Putu Parwata, sekretarz regionalny Wayan Adi Arnawa i szef policji Padung AKPP Deku Prio Warsono przecięli wstęgę i oficjalnie otworzyli wydarzenie. Droga krzyżowa Kangu-Tibupeneng.

Droga ma zaledwie 335 metrów długości i 8 metrów szerokości, ale już ma pozytywny wpływ na natężenie ruchu w okolicy.

Wytyczono także chodniki dla pieszych i wybudowano drogę na łącznej powierzchni 26 akrów. Budowa przejścia dla pieszych Canggu-Tibubeneng została sfinansowana ze zmienionego budżetu APBD na 2023 r. i kosztowała 6,2 miliarda IDR na projekt drogowy i 25 miliardów IDR na zakup gruntu.

Droga została ukończona stosunkowo szybko, w ciągu dwóch miesięcy. Pierwotne plany przewidywały otwarcie drogi 28 grudnia, ale do harmonogramu dodano dwutygodniową przerwę.

Regentka Prastha powiedziała reporterom i uczestnikom: „To [road] Jednym z naszych projektów jest zmniejszenie zatorów komunikacyjnych. Po oddaniu go do użytku publicznego zapewnimy jego sprawne funkcjonowanie, bez utrudnień w ruchu” – powiedział.

Powiedział, że budowa obwodnicy Thibupeneng-Kangu jest jedną z najbardziej bezpośrednich i wpływowych opcji dostępnych dla rządu regencji w celu uporania się z korkami w ruchliwych kurortach turystycznych na wyspie.

Wyjaśnił: „Nie wolno nam budować wiaduktów. Na przykład myślę, że w przyszłości, nawet jeśli wiadukty będą dozwolone, korki będą łatwo rozwiązywane. Następnie poszerzymy istniejącą drogę w Batu Belig w rejonie Dunon Umalas w kierunku Perawy.

„Astungara, możemy to zrobić natychmiast, aby ten obszar turystyczny naprawdę odciążył ruch”.

READ  Indonezyjskie Prabowo ma zdecydowaną przewagę w sondażach wyborczych, ale druga tura jest niepewna

Regent Prastha potwierdziła, że ​​trwają rozmowy z rządem centralnym i prowincjonalnym oraz inwestorami zewnętrznymi w celu udoskonalenia systemu kolei lekkiej i kolei metra (LTR/MTR) w Padung Regency.

Nowa sieć kolejowa na Bali to projekt, który pojawia się w planach od lat, jednak pokłada się duże nadzieje, że rok 2024 będzie rokiem wmurowania kamienia węgielnego i rozpoczęcia pierwszych poważnych prac budowlanych.

Regent Prastha powiedział reporterom: „Jutro zespół z rządu centralnego wraz z zespołem z Padung Regency przyjedzie z Korei w sprawie kolei MRT”.

Pracownicy budowlani – ubrani w pomarańczowe mundury i pracujący w pociągachPracownicy budowlani – ubrani w pomarańczowe mundury i pracujący w obsłudze pociągów

„Prosiliśmy o budowę kolei MRT i powinniśmy rozważyć udostępnienie Bali wielkoskalowego systemu transportu podziemnego począwszy od tego roku, po 1000 latach”.

Renage Prastha wyraził nadzieję, że pierwsze prace rozpoczną się w ciągu najbliższych kilku tygodni.

Doszedł do wniosku: „Styczeń tego roku będzie nowym rekordem, dzięki czemu korki na Wyspie Bogów zostaną usunięte z Regencji Padung, dzięki czemu wszystkie dzielnice będą miały odpowiednią infrastrukturę transportową”.

Metro w Dżakarcie przejeżdża przez drzewa w ciągu dnia.jpgMetro w Dżakarcie przejeżdża przez drzewa w ciągu dnia.jpg

Chociaż regentka Prastha twierdzi, że na obszarze Canggu nie można budować wiaduktów, Bali i inni liderzy transportu w rządzie centralnym powinni sprawdzić, czy ośrodek będzie w stanie kiedykolwiek rozwiązać przejścia podziemne, wiadukty i wiadukty w określonych sytuacjach. – Narastające kryzysy w ruchu turystycznym.

Widok z lotu ptaka-Świątynia-Droga płatna-PaliWidok z lotu ptaka-Świątynia-Droga płatna-Pali

Przez kilka następnych tygodni oczy wszystkich będą zwrócone na nowy węzeł przesiadkowy Thibupeneng-Kangu, aby sprawdzić, czy nowy system transportowy usprawni ruch i znacząco wpłynie na korki na okolicznych autostradach i ulicach wsi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *