Dow spadł o ponad 1000 punktów po oszukaniu detalistów.

Złe wyniki głównych amerykańskich detalistów spadły w środę, zwiększając zmienność na Wall Street w tym roku.

Indeks Dow Jones Industrial Average spadł o ponad 1000 punktów w handlu popołudniowym, o 3,3%. Indeks S&P 500 spadł o 3,7%, podczas gdy skoncentrowany na technologii Nasdaq Composite spadł o 4,4%. Od wtorku, kiedy pojawiły się akcje spółek technologicznych, zawrócił. Doprowadził do odrodzenia Na rynkach.

Czołowi sprzedawcy detaliczni twierdzą, że ich zyski ucierpiały z powodu rosnących cen, spowolnionej sprzedaży i zakłóceń w łańcuchu dostaw. Akcje Cel Po kwartale firma spadła o 27% Utracone przychody Oczekiwania analityków stawiają go na swojej drodze Słaba wydajność jednego dnia Od Czarnego Poniedziałku w 1987 roku. Akcje Dollar Tree, Dollar General i Costco Wholesale również gwałtownie spadły na przestrzeni lat.

Decyzje detalistów skłoniły Wall Street do ponownego zmagania się z ideą, że globalna gospodarka może wejść w recesję. Chociaż spór nie został jeszcze rozwiązany, przez cały rok ożywił zapasy i inne ryzykowne aktywa.

Na pierwszym planie w świadomości inwestorów znajduje się wysoka inflacja, która nęka Stany Zjednoczone od dziesięcioleci, jak bardzo decydenci są gotowi zaostrzyć warunki finansowe, aby ją stłumić i co oznacza wzrost gospodarczy. Prezes Rezerwy Federalnej, Jerome Powell, powiedział we wtorek, że zaangażowanie banku centralnego w walkę z inflacją nie powinno być kwestionowane. Chociaż zwiększa bezrobocie.

Nick Giacoumakis, prezes i założyciel oraz dyrektor generalny NEIRG Wealth Management, mówi: „Inflacja wpływa na każdy aspekt deklaracji zwrotu, niezależnie od tego, czy chodzi o ruch uliczny, czy o łańcuch dostaw.” Konsumenci na ogół nie kupują drogich przedmiotów.

Wojna Rosji na Ukrainie i chińska strategia zero-rządowa wstrząsnęły rynkami, a spadki są powszechne. Obligacje, zwykle jako przystań, spadają wraz z akcjami.

Akcje Walmartu spadły o 6,6%, przedłużając spadek o 11% we wtorek, po tym, jak sprzedawca ogłosił, że go otrzymuje. Został zmiażdżony przez rosnące ceny żywności I inne rosnące koszty. Akcje Lowe spadły o 5,4%, informując, że sprzedaż detaliczna w sklepach z artykułami do majsterkowania w porównywalnych sklepach była słabsza niż oczekiwano.

READ  Android 13 trafia na telefony Pixel

„Widzimy ciągłą zmianę w strukturze konsumpcji, odchodząc od produktów w kierunku usług”, powiedział Garrett Melson, strateg portfela w Natixis Investment Managers. „Oczywiście będzie to ciążyć sprzedawcom tych produktów”.

Preferencje konsumentów i podstawowe produkty konsumenckie wypadły najgorzej, odpowiednio o 6,8% i 6%. Oba sektory są na dobrej drodze do największych jednodniowych strat od marca 2020 r.

„Oczekujemy, że wzrost zacznie zwalniać w ciągu najbliższych kilku miesięcy” – powiedział Salman Ahmed, globalny prezes Fidelity International Macro. „Następnym krokiem banku centralnego jest skoncentrowanie się na szoku wzrostu”.

Rynki ostatnio drżały: akcje, papiery wartościowe i kryptowaluty spadały, ponieważ inwestorzy walczą o zarządzanie dużą zmiennością na rynkach finansowych na całym świecie. Caitlin McCabe z WSJ przygląda się niektórym przyczynom niedawnej histerii rynkowej. Zdjęcie: Spencer Flat / Getty Images

Połączenie obaw mających wpływ na rynki skłoniło pana do bardziej ostrożnego podejścia inwestycyjnego w ostatnich tygodniach. Ahmed prowadził, powiedział.

Inwestorzy obserwują też, czy wojna Rosji z Ukrainą nie zaostrzy napięć geopolitycznych. Finlandia i Szwecja Formalnie złożył wniosek o członkostwo w NATO W środę akcja, jeśli zostanie zatwierdzona, zasadniczo zmieni krajobraz bezpieczeństwa w północnej Europie.

Na rynkach obligacji rentowność na skali 10-letni banknot skarbowy Spadł do 2,892% z 2,969% we wtorek. Rentowności i ceny poruszają się w przeciwnym kierunku.

Ropa Brent spadła o około 2,7% do 108,95 USD, co jest międzynarodowym standardem dla ropy. Ceny ropy gwałtownie zareagowały w ostatnich miesiącach zarówno na wojnę Rosji z Ukrainą, jak i na zakłócenia dostaw i blokady w kluczowych chińskich miastach, które zmniejszają popyt. Rozpoczął się rząd w Szanghaju Przygotowanie miasta do ponownego otwarcia.

Za granicą Pan-Continental Stoxx Europe 600 spadł o 1,1%. Funt brytyjski spadł o 0,6% w stosunku do dolara po tym, jak nowe dane pokazały, że roczna inflacja w Wielkiej Brytanii została osiągnięta. Czterdzieści lat wysoki Wyższe o 9% ceny energii w kwietniu zostały poniesione przez rachunki za media domowe.

W Azji pokazały to nowe dane Gospodarka Japonii kurczy się W pierwszych trzech miesiącach tego roku ograniczenia dotyczące ponownego pojawienia się infekcji Govt-19 uniemożliwiły wydatki konsumentów. Mimo to japoński Nikkei 225 zakończył się o 0,9% wyżej.

Traderzy pracowali w poniedziałek na parkiecie nowojorskiej giełdy.


Zdjęcie:

Courtney Crow / Associated Press

Kospi z Korei Południowej i Hong Cheng z Hongkongu dodały w środę po 0,2%. Chiński Shanghai Composite spadł o około 0,2%.

Napisz do Caitlin Ostroff i orli McCaffrey na [email protected] [email protected]

Poprawki i mnożenia
Prezes Rezerwy Federalnej, Jerome Powell, powiedział we wtorek, że zaangażowanie banku centralnego w walkę z inflacją nie powinno być kwestionowane. Wcześniejsza wersja tego artykułu została opublikowana w środę przez pana (Edytowane 18 maja.)

Copyright © 2022 Dow Jones & Company, Inc. Wszelkie prawa zastrzeżone. 87990cbe856818d5eddac44c7b1cdeb8

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *