Lew Parnas, były współpracownik Giulianiego, skazany na 20 miesięcy

Kiedy Lev Barnes został aresztowany w 2019 roku, był wybitną postacią w republikańskich kręgach politycznych: Donald J. Osobą, która handlowała kontaktami z sojusznikami Trumpa, był osobisty prawnik prezydenta Rudolph W. Republikańscy kandydaci na dostęp do innych, w tym Giuliani.

Ale prokuratorzy mówią, że pan Barnes miał szerokie i nielegalne intencje: spiskował, aby zebrać pieniądze od kandydatów z rosyjskiej oligarchii w ramach programu kupowania wpływów, który przyniósłby korzyści handlowi konopiami indyjskimi. Nadzieja Przestępstwa finansowe kampanii w zeszłym roku.

W środę sędzia Federalnego Sądu Okręgowego J.J. Pan Paul Otken. Barnas został skazany na 20 miesięcy więzienia.

„Pan Barnes był w centrum trzech projektów przestępczych” – powiedział sędzia Otken. Barnes powiedział, że działał w sposób, który „zakłócił zaufanie” do systemu wyborczego.

Tuż przed wydaniem wyroku, pan. Barnes płakał i przepraszał, mówiąc, że odda tym, którzy ukradli, i że będzie „wyższym człowiekiem”.

– Myliłem się, skłamałem – powiedział. „Będę inną osobą”.

Po aresztowaniu pan Wyszły inne szczegóły dotyczące życia Barnesa. Kiedy był kandydatem czołowych Demokratów na prezydenta, wezwał władze ukraińskie do zbadania prezydenta Bidena. Uznał swój udział w próbie Giulianiego. Przyznał się również do spiskowania w celu oszukania inwestorów w firmie antyfraudowej, którą stworzył jako gwarancję oszustwa.

W oświadczeniu Damien Williams, prawnik USA z południowego dystryktu Nowego Jorku, powiedział: „Farns nie był zadowolony z oszukiwania inwestorów w swoim biznesie. Oszustwo gwarantuje ponad 2 miliony dolarów.

Pan. Adwokaci Barnesa napisali list do sędziego Ottena, prosząc o przyznanie mu zwolnienia, mówiąc, że jego klient spędził już ponad dziewięć miesięcy w areszcie domowym 24-godzinnym i 18 miesięcy w godzinie policyjnej.

„Żal, publiczne upokorzenie i ciężka praca pana Barnesa, aby zmienić jego życie, przemawiają za karą pozbawienia wolności” – napisali prawnicy.

Adwokaci Pan Barnas napisał „kłamstwo, oszustwo i korupcję dla własnej korzyści” i poprosił o skazanie na sześć do ośmiu lat więzienia.

READ  Silny kwartalny rynek mieszkaniowy Home Depot wciąż rośnie

„Barnes postawił się ponad tym krajem, swoimi inwestorami i opinią publiczną” – napisali.

Pod wieloma względami, panie Historię Barnesa można postrzegać jako metaforę lat Trumpa, nawet jeśli zbrodnie, za które został skazany, nie dotyczyły byłego prezydenta. Ukraiński imigrant, który dorastał w Brighton Beach na Brooklynie, Mr. Barnes używany blisko władzy – I selfie Z globalnymi postaciami Trumpa – aby rozwijać swoje interesy biznesowe.

On Jadłem na hamburgery serowe Pan w President’s Washington Hotel. Trump był w luksusowym dwupoziomowym pakiecie i był panem. Związał się z Giulianim i pomógł nawiązać kontakty na Ukrainie.

Ostatecznie jednak, po jego aresztowaniu, pan. Zdając sobie sprawę, że został porzucony przez Trumpa, panie. Barnes go porzucił. Następnie powiedział panu Przekazał informacje Komisji Śledczej Izby Reprezentantów w ramach aktu oskarżenia przeciwko Trumpowi.

Pan. Adwokaci Barnesa, Joseph A. Pandey i Stephanie R. Schumann powiedział, że pomoc uzasadnia łagodniejszy wyrok. Barnes napisał do sądu, że przekazał komisji Izby prawie 700 stron dokumentów.

Pan. Pandey dodał, że pan Prawnicy w sprawie Barnesa „nie chcieli słyszeć” informacji, którymi był gotów się podzielić, zatrzymali go „w hotelu”, zanim poprosili o to, co miał mu zapewnić, a następnie wykorzystali te informacje, „aby mu pokrzyżować plany”. Ewentualne dowody procesowe, niezależnie od jego starań o udzielenie znaczącej pomocy w dobrej wierze.”

Za przestrzeganie zasad Sapony Komitetu Izby, pan. Prawnicy sprzeciwiali się, że Barnes nie zasługuje na specjalne uznanie.

Ponadto prawnicy, panie Napisali do sądu, że podjęli „nadzwyczajne” wysiłki w celu ułatwienia współpracy Barnasa, ale byli poważnie zaniepokojeni jego uczciwością. Prokuratorzy napisali, że podane przez niego informacje „nie były całkowicie wiarygodne i wyraźnie zaprzeczały dowodom, jakie dotychczas zebrał rząd w sprawach materialnych”.

W polityce republikańskiej, panie Zatonięcie Barnasa osiągnęło szczyt w 2018 roku. W tym roku on i partner biznesowy, Igor Frooman, zaczął wpłacać składki, uczestnicząc w politycznych zbiórkach pieniędzy. Prawnicy powiedzieli, że chcą zintegrować się z kręgami politycznymi i promować utworzoną przez siebie firmę energetyczną Global Energy Producers.

READ  Kostaryka wybiera niezależnego Chavesa na prezydenta w zerwaniu z establishmentem

Zwolennicy jej sprawy pracowali nad udostępnieniem w Internecie rzeczywistego zapisu tego oświadczenia. Pan. Powiedzieli, że pieniądze faktycznie pochodziły z pożyczki, którą Frooman kupił w posiadanym przez niego mieszkaniu, i że była to część „dostępu do ekskluzywnych wydarzeń politycznych i zdobywania wpływów u polityków”.

Pan. Barnes i jego wspólnicy, w tym Andriej Murawiew z rosyjskiej oligarchii, planowali legalny handel konopiami indyjskimi i mieli nadzieję, że darowizny polityczne pomogą wybrać sojuszników, którzy będą mogli rozpocząć działalność, zgodnie z dowodami przedstawionymi podczas procesu. .

Dokumentacja finansowa przedstawiona przez adwokatów, Mr. Pan do firmy kontrolowanej przez brata Fromana. Okazało się, że Murawiew wysłał 1 milion dolarów i dołączył kartę kredytową, aby przekazać 10 000 dolarów Adamowi Loxaltowi, republikańskiemu kandydatowi na gubernatora stanu Nevada w 2018 roku. Firma. Sojusznik Trumpa, panie Laxalt, Pan. Zeznania podczas procesu Barnasa Powiedział, że jest sceptycznie nastawiony do darowizny i postanowił wysłać czek na tę kwotę do Skarbu USA.

Oprócz uczestniczenia w wydarzeniach politycznych, pan Panie Barnasie. Rozpoczął współpracę z Giulianim, mr. Syn Bidena pojechał do Kijowa, aby wywrzeć nacisk na tamtejsze władze, by przesłuchać Huntera. Był też w stałym kontakcie Jurij ŁuczenkoBył wówczas prokuratorem generalnym Ukrainy i wezwał do usunięcia ambasadora USA w Kijowie.

Pan. Pan Giuliani. Kontaktował się z Farns Guarantee, firmą Barnesa, która reklamowała ubezpieczenie od strat poniesionych przez inwestowanie w inne firmy, które zachowują się nieuczciwie.

READ  Zastępca sekretarza prasowego Białego Domu, Karine Jean-Pierre, ogłasza, że ​​po podróży Bidena do Europy uzyskała pozytywny wynik testu na obecność Covid-19

Jesienią 2018 roku prawnik z Long Island, Charles Guciardo, próbował zainwestować 500 000 dolarów w oszukańczą gwarancję, panie. Postępując zgodnie z instrukcjami Barnasa i innej osoby, prokuratorzy zażądali od niego wpłacenia pieniędzy należącej do niego firmie konsultingowej. Pan. Giuliani. Pan. Prawnik Guziardo, Randy Jellin, powiedział później: „Rozumiał, że inwestuje w renomowaną firmę, która będzie rzecznikiem i twarzą Rudolfa Giulianiego”.

Ale fałszywa gwarancja sama w sobie okazała się fałszywa, panie. Prokuratorzy powiedzieli, że Barnes wykorzystał pieniądze od inwestorów na wydatki osobiste.

Pan. Gucciardo wysłał list do sędziego Otgana, Mr. Barnes nazwał go „luksusowym, manipulującym, samolubnym człowiekiem”, który ukradł mu pieniądze i nadszarpnął jego reputację.

„Straty, które poniosłem w tym teście, nigdy nie zostaną odpowiednio obliczone ani zrekompensowane” – powiedział. napisał Gucciardo. „Głęboko wierzę, że pozwany nie może się tym mniej przejmować”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *