Ministerstwo Transportu planuje remont 2 portów w Riau i na Wyspach Riau

Tempo.co, DjakartaMinisterstwo Transportu planuje dalszy rozwój wydajności i działalności dwóch obiektów, Port Dumai w prowincji Riau i Port Selat Lampa w prowincji Riau Islands, aby zmaksymalizować wykorzystanie. Chociaż oba mają tę samą nazwę, Riau, Riau i Wyspy Riau to różne regiony.

Poinformował o tym minister transportu Budi Kariya Sumathi podczas wizyty na prowincji w czwartek (8 lutego). „W Dumai dowiedziałem się, że port ma ogromny potencjał. Jednak jego działalność nie została maksymalnie wykorzystana. Należy zaznaczyć, że natężenie ruchu z i do Malezji przez port jest bardzo duże” – stwierdził w otrzymanym oświadczeniu. Piątek od Ministerstwa Transportu w Dżakarcie.

W tym celu zlecił państwowej spółce zarządzającej portem PT Belinto przeprowadzenie rewitalizacji portu Tumai, obejmującej pogłębienie laguny i zwiększenie przepustowości portowego terminalu pasażerskiego.

Po wizycie w porcie Dumai Minister Sumathi odwiedził Port Selat Lampa w dystrykcie Naduna na wyspach Riau, gdzie wezwał do budowy obszaru przeznaczonego pod terminale i kontenery.

„Z moich obserwacji wynika, że ​​Port Selat Lampa ma swój potencjał, bo jego wody są głębokie i spokojne. Dlatego zgodziliśmy się na budowę terminalu dla pasażerów na statkach Trailblazer i przygotowanie wydzielonego terenu pod kontenery” – wskazał.

Minister Selat Lamba zwrócił uwagę na poziom dostępności portu, podkreślając potrzebę udostępnienia portu w celu usprawnienia jego funkcjonowania.

Dlatego też w tym celu – powiedział Sumathi – Ministerstwo Transportu będzie współpracować z Ministerstwem Robót Publicznych i Mieszkalnictwa Publicznego (PUPR) oraz innymi właściwymi stronami zainteresowanymi, aby rozwiązać tę kwestię.

„Będziemy oceniać dostępność portu i współpracować z ministerstwem PUPR, aby rozwiązać ten problem” – potwierdził.

Port Selat Lampa położony jest w najbardziej strategicznej części Indonezji, na Wyspach Natuna, położonych na międzynarodowych szlakach żeglugowych łączących dziewięć krajów.

Pod przewodnictwem prezydenta Joko Widodo rząd Indonezji stara się zapewnić równy rozwój we wszystkich częściach Indonezji.

READ  Ed Sheeran wygrywa sprawę o plagiat „Shape of You”

pomiędzy

Wybór nauczyciela: Trzy najważniejsze wiadomości dnia: dynamiczna prognoza pogody BMKG na chiński Nowy Rok 2024 i wybory powszechne w Indonezji

Kliknij tutaj Otrzymuj najświeższe informacje od Tempo w Google News

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *