Karta e-opłaty nie wygaśnie w momencie zakończenia Eid: Jaza Marga

Dżakarta (Antara) – Państwowy operator poboru opłat PT Jaza Marga ogłosił w środę, że tymczasowo zawiesił ważność kart elektronicznego poboru opłat w sezonie przyjazdów i wyjazdów Eid al-Fitr.

Polityka ma na celu zapewnienie płynnego przepływu samochodów w punktach poboru opłat w okresie świątecznym Eid, powiedziała rzeczniczka Jasa Marga Lizye Octaviana.

Karta e-myta traci ważność, gdy użytkownik spędzi na płatnej drodze ponad dwukrotnie dłuższy czas przejazdu niż zwykle i nie można jej użyć do otwarcia automatycznego szlabanu wyjazdowego.

Wygasłe karty należy ponownie aktywować przy pomocy pracownika bramki i uiszczając opłatę drogową.

Jasa Marga przewiduje, że tegoroczny szczyt wyjazdu z domu w ramach święta Eid może nastąpić w sobotę (6 kwietnia 2024 r.), kiedy przez cztery główne bramki poboru opłat przejedzie około 259 tys. pojazdów.

Cztery opłaty to Sigambek Utama i Kalihurip Utama (przez Jawę i Bandung), Siavi (do kurortu Bangkok) i Chikuba (do portu promowego Merak).

Tymczasem szczytowy ruch wychodzący w ramach święta Eid spodziewany jest 15 kwietnia, kiedy przez cztery główne bramki poboru opłat przejedzie około 300 tysięcy pojazdów – dodał.

Wspólne badanie przeprowadzone przez Ministerstwo Transportu oraz Ministerstwo Komunikacji i Informacji wykazało, że oczekuje się, że w tym roku podczas święta Id al-Fitr będzie podróżować 193,6 mln mieszkańców.

Powiązane wiadomości: Szczyt obchodów Święta Bożego Narodzenia odbędzie się 6 kwietnia, przewiduje Jaza Marqa
Powiązane wiadomości: Pięciu operatorów autostrad oferuje zniżki w związku z exodusem święta Id al-Fitr

READ  Wiadomości wojenne rosyjsko-ukraińskie: aktualizacje na żywo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *