Minister: Szybka kolej Dżakarta-Bandung ma ruszyć w październiku

Tempo.co, Djakarta – Minister transportu Indonezji Budi Karya Sumathi powiedział, że bezpłatny okres próbny dla kolei dużych prędkości Dżakarta-Bandung (KCJB) odbędzie się 1 września 2023 r.

„Na dzień dzisiejszy celujemy w komercyjne uruchomienie 1 października, a bezpłatne testy przeprowadzimy 1 września 2023 r.” – powiedział minister w wywiadzie. agencji Reutera Cytowane w sobotę, 12 sierpnia.

Budi Karya wyjaśnił, że Ministerstwo Transportu porówna to z Japotebek LRT, którego otwarcie zaplanowano na 18 sierpnia, a po ocenie zostanie opóźnione do 26 sierpnia. Minister powiedział, że opiera się to na wskazówkach prezydenta Joko Widodo.

„Prezydent powiedział mi, żebym się nie spieszył. Wie, że bezpieczeństwo musi być najważniejsze… To pierwszy (szybki pociąg) w Indonezji i ASEAN, ma zaawansowaną technologię, więc musimy być ostrożni”. — powiedział Budi.

Dodał, że jeśli opóźni się uruchomienie Japotepec LRT, opóźni się również pociąg kulowy. „Program będzie aktywny 1 września (bezpłatny okres próbny) i 1 października, ale można go zmienić” – powiedział. Powodem jest upewnienie się, że wszystkie testy zostały zakończone.

pn. Corey Alfarici

Wybór nauczyciela: Test pociągu dużych prędkości Dżakarta-Bandung osiągnął prędkość 220 km/h

Kliknij tutaj, aby uzyskać Najnowsze wiadomości Tempo w Google News

READ  China Rail potwierdza dziedzictwo infrastrukturalne Widodo

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *