Nagroda Króla Faisala otwiera nominacje do nagrody 2025

JAKARTA (ANTARA) – Sekretariat Nagrody Króla Faisala otworzył nominacje do nagrody 2025 w pięciu kategoriach: islam, islamistyka, język i literatura arabska, medycyna i nauka.

W oświadczeniu opublikowanym w piątek Sekretarz Generalny Nagrody im. Króla Faisala, dr Abdul Aziz Alsebeil, stwierdził, że stanowi to kulminację w 47-letniej historii nagrody polegającej na uznawaniu i honorowaniu wybitnych osób i instytucji, których praca wzbogaciła ludzkość.

Nagroda 2025 zostanie przyznana w następujących kategoriach:

Islamistyka: „Badania archeologiczne na Półwyspie Arabskim” Język i literatura arabska: „Studia tożsamości w literaturze arabskiej” Medycyna: „Terapia komórkowa” Nauka: „Fizyka” Nagroda za zasługi dla islamu jest wyróżnieniem honorowym przyznawanym osobie, której praca Dobra wola oddała ogromną przysługę islamowi, muzułmanom i ludzkości jako całości.

Nominacje do nagrody można zgłaszać do 31 marca 2024 r. i będą przyjmowane od instytucji akademickich, naukowych i ośrodków badawczych.

Nominacje można przesyłać na adres [email protected] lub za pośrednictwem strony internetowej poświęconej nominacjom pod adresem https://www.kingfaisalprize.org/nominations.

Więcej szczegółów na temat Nagrody Króla Faisala i jej statutu można znaleźć na stronie kingfaisalprize.org.

Od 1979 roku Nagrodą Króla Faisala przyznaje się ponad 290 naukowców i badaczy z 45 krajów, a wielu z nich otrzymało także inne prestiżowe nagrody światowe.

Nagrodę za zasługi dla islamu przyznano dwóm Indonezyjczykom: prof. Irwandi Jaswirowi w 2018 r. i dr Mohammadowi Natsirowi w 1980 r.

Powiązane wiadomości: Indonezyjski profesor otrzymuje nagrodę od króla Salmana

Korespondent: Aziz Kurmala
Autor: Anton Santoso
Prawa autorskie © ANTARA 2023

READ  Rząd przeznacza 646 miliardów rupii na utrzymanie dróg na wyspach Riau

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *