Do 20 pojazdów bierze udział w spiętrzeniu na autostradzie międzystanowej w Pensylwanii

AKTUALNOŚCI: Trzy osoby giną w ognistym spiętrzeniu 20 pojazdów na pokrytej śniegiem autostradzie międzystanowej w Pensylwanii

  • Trzy osoby zginęły, gdy 20 pojazdów uczestniczyło w karambolu na autostradzie międzystanowej w Pensylwanii
  • Po wypadku na I-81 w hrabstwie Schuykill ogłoszono masowy incydent, a droga została zamknięta
  • Odkąd wiadomość o wypadku pojawiła się o 11 rano, pojawiły się doniesienia o wciąż płonących pojazdach i uwięzionych ludziach
  • Film pokazuje kilka ciężarówek i samochodów rozrzuconych wzdłuż zaśnieżonej autostrady, gdy dym unosi się w niebo
  • Szokujące wideo nagrane z miejsca wypadku pokazuje wiele ciężarówek i samochodów wpadających na stos uszkodzonych pojazdów, które już blokują drogę z powodu śniegu, który utrudnia widzenie kierowcy
  • Przyczyna katastrofy jest obecnie nieznana, ale w czasie katastrofy w okolicy panowały ciężkie warunki śniegowe

Reklama

Urzędnicy poinformowali w poniedziałek, że trzy osoby zginęły w wyniku nagromadzenia ponad 20 pojazdów na autostradzie międzystanowej w Pensylwanii.

Zdarzenie masowe zostało ogłoszone po katastrofie na I-81 w hrabstwie Schuykill w poniedziałek rano.

Wypadek został zgłoszony tuż przed 11 rano w pobliżu zjazdu 116 z oblodzonej autostrady międzystanowej. Droga została ponownie otwarta od tego czasu, niecałe dwie godziny po zgłoszeniu wypadku.

Wkrótce po zgłoszeniu wypadku Matt Catrillo, dziennikarz lokalnej stacji radiowej, napisał na Twitterze, że wiele pojazdów wciąż się pali, a ludzie są uwięzieni.

READ  Starszy ekonomista twierdzi, że inwestorzy niechętnie wchodzą do IKN z limitem 2 milionów mieszkańców

Kilka godzin później, około 13:00, na miejscu pojawili się urzędnicy poinformował, że wszystkie akcje ratunkowe po katastrofie zostały zakończone, z wyjątkiem jednego aktywnego uwięzienia, które nie zostało jeszcze rozwiązane.

Urzędnicy ratownictwa powiedzieli, że po wypadku pracownicy służb ratunkowych przeszli prawie sześć mil oblodzonej, pokrytej śniegiem autostrady, aby uwolnić kierowców z ich pojazdów – z których wiele było w ogniu.

Przyczyna katastrofy jest obecnie nieznana, ale w czasie katastrofy na obszarze panowały ciężkie warunki śniegowe.

Szokujące wideo nagrane z miejsca wypadku pokazuje, jak wiele ciężarówek i samochodów wpada na stos uszkodzonych pojazdów, które już blokują drogę z powodu śniegu, który utrudnia kierowcom widzenie.

Trzy osoby zginęły, gdy 20 pojazdów uczestniczyło w karambolu na autostradzie międzystanowej w Pensylwanii, mówią urzędnicy

Szokujące wideo nagrane z miejsca wypadku pokazuje wiele ciężarówek i samochodów wpadających na stos uszkodzonych pojazdów, które już blokują drogę z powodu śniegu, który utrudnia widzenie kierowcy

Szokujące wideo nagrane z miejsca wypadku pokazuje wiele ciężarówek i samochodów wpadających na stos uszkodzonych pojazdów, które już blokują drogę z powodu śniegu, który utrudnia widzenie kierowcy

Na nagraniu widać, że stos poskręcanego metalu w połączeniu z niską widocznością i słabą przyczepnością spowodowaną pogodą wywołuje reakcję łańcuchową kolizji w ciągu kilku minut, która usidla kilka ciężarówek i samochodów.

Na nagraniu widać, że stos poskręcanego metalu w połączeniu z niską widocznością i słabą przyczepnością spowodowaną pogodą wywołuje reakcję łańcuchową kolizji w ciągu kilku minut, która usidla kilka ciężarówek i samochodów.

Na nagraniu widać, że stos poskręcanego metalu w połączeniu z niską widocznością i słabą przyczepnością spowodowaną pogodą wywołuje reakcję łańcuchową kolizji na przestrzeni kilku minut, zapewniając kilka ciężarówek i kilkanaście samochodów.

W pewnym momencie na nagraniu, gdy samochody poruszają się po lodzie z powodu kilku kolizji, człowiek prawie zostaje uderzony przez własny samochód, potrącony przez inny pojazd, który zatacza się w chaosie.

Samochody ledwo mijają kierowcę, który wraz z kilkoma innymi ucieka do lasu po obu stronach autostrady.

Urzędnicy ratownictwa powiedzieli, że po wypadku pracownicy służb ratunkowych przeszli prawie sześć mil oblodzonej, zaśnieżonej autostrady, aby uwolnić kierowców z ich pojazdów – z których wiele się paliło

Urzędnicy ratownictwa powiedzieli, że po wypadku pracownicy służb ratunkowych przeszli prawie sześć mil oblodzonej, zaśnieżonej autostrady, aby uwolnić kierowców z ich pojazdów – z których wiele się paliło

Obecnie nie jest jasne, co spowodowało awarię - jednak w okolicy był śnieg, a centralne i południowo-środkowe części stanu widziały ostrzeżenia przed szkwałem śnieżnym wcześniej tego dnia

Obecnie nie jest jasne, co spowodowało awarię – jednak w okolicy był śnieg, a centralne i południowo-środkowe części stanu widziały ostrzeżenia przed szkwałem śnieżnym wcześniej tego dnia

Dalsze nagrania wraku pokazują kilka ciężarówek i samochodów rozrzuconych wzdłuż pokrytej śniegiem autostrady, gdy dym kłębi się w niebo.

Ratownicy na miejscu zdarzenia potwierdzili doniesienia o pożarze w miejscu katastrofy oraz o tym, że wiele ciężarówek było częścią napadu. Nadal nie jest jasne, ile pojazdów brało udział w wypadku.

W odpowiedzi na incydent, jak podały lokalne placówki, wiele samolotów zostało wezwanych do pobliskiego lotniska Schuylkill, aby przetransportować ocalałych z wraku.

Poza deklaracjami masowych ofiar przez urzędników nie podano jeszcze dokładnej liczby ofiar śmiertelnych w związku z katastrofą ani liczby rannych.

Wszystkie pasy ruchu w okolicy zostały wyłączone na prawie dwie godziny. Droga – obecnie pokryta lodem – służy jako powszechna trasa dla kierowców ciężarówek przełajowych jadących na północ do Kanady lub wracających do USA.

W tym czasie wypadek podobno spowodował, że ruch na ruchliwej jezdni cofnął się przez prawie sześć mil.

Północne pasy autostrady są obecnie zamknięte na 107 mili, poinformował lokalny wylot WKOK, podczas gdy południowy odcinek drogi jest zamknięty na 124 mili.

Obecnie nie jest jasne, co spowodowało awarię – jednak w okolicy był śnieg, a środkową i południowo-centralną część stanu widziały ostrzeżenia przed szkwałem śnieżnym wcześniej w ciągu dnia.

Nagły wypadek ratownicy z hrabstwa Northumberland byli na miejscu od godziny 14.00 czasu wschodniego, poinformowały lokalne placówki, przeczesując wrak i pomagając przeżyć kierowców.

READ  Prezydent Widodo rozpocznie pracę w nowej stolicy już w lipcu

To rozwijająca się historia; sprawdź aktualizacje.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *