Nazwiska dawców konwoju ciężarówek z Kanady wyciekły po zgłoszonym włamaniu

LONDYN / TORONTO, 14 lutego (Reuters) – Strona internetowa poświęcona rozpowszechnianiu wyciekających danych twierdzi, że otrzymała mnóstwo informacji o darczyńcach na rzecz kanadyjskiego ruchu sprzeciwiającego się środkom ochrony zdrowia na wypadek pandemii po tym, jak platforma zbierania funduszy popularna wśród zwolenników grupy rzekomo doznała włamania.

Distributed Denial of Secrets (DDoS) poinformował na swojej stronie internetowej pod koniec niedzieli, że ma 30 megabajtów informacji o darczyńcach z amerykańskiej witryny chrześcijańskiej GiveSendGo, która zbiera fundusze, w tym nazwiska, adresy e-mail, kody pocztowe i adresy protokołów internetowych.

Finansowanie kanadyjskich protestów stało się kluczowym punktem zainteresowania, ponieważ władze w Ottawie i innych miejscach próbują opanować wiece kierowane przez kierowców ciężarówek, którzy blokują miasta i przejścia graniczne w całej Kanadzie, żądając m.in. obalenia premiera Justina Trudeau.

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać BEZPŁATNY nieograniczony dostęp do Reuters.com

W poniedziałkowym e-mailu rzecznik GiveSendGo powiedział, że strona nadal zabiega o darowizny na kampanię „Freedom Convoy 2022” i że darowizny nie są zwracane. Rzecznik nie skomentował od razu samego włamania.

Strona jednak wydawała się być niedostępna. Odwiedzający stronę spotkali się z komunikatem, że jest w trakcie konserwacji i „wkrótce wrócimy”.

GiveSendGo wcześniej twierdziła, że ​​nie podlega kanadyjskiemu nakazowi sądowemu, który zamroził te fundusze.

Dziennikarz z cyfrowego serwisu informacyjnego Daily Dot powiedział na Twitterze, że strona GiveSendGo ucierpiała z dnia na dzień i jej pierwszą stronę na krótko zastąpiono klipem z filmu „Kraina lodu” oraz manifestem oskarżającym ją o wspieranie „powstania w Ottawie”.

Reuters nie mógł od razu potwierdzić włamania ani twierdzeń o wycieku, chociaż Distributed Denial of Secrets ma długą historię przechowywania wyciekających danych z prawicowych organizacji, w tym skrajnie prawicowego Patriot Front i Oath Keepers.

DDoS powiedział, że ponieważ informacje o dawcach zawierały wrażliwe dane osobowe, nie udostępniłby tych danych publicznie, ale zamiast tego zaoferowałby je „dziennikarzom i badaczom”.

READ  Rosja atakuje Ukrainę, NATO potępia atak, Zełenski wprowadza stan wojenny

DDoS określa się jako organizacja non-profit, której celem jest umożliwienie swobodnego przesyłania danych w interesie publicznym.

GiveSendGo stało się głównym kanałem przekazywania pieniędzy protestującym po tym, jak główna platforma crowdfundingowa GoFundMe zablokowała darowizny dla samozwańczego konwoju wolności. Na początku tego miesiąca grupa poinformowała, że ​​zebrała 8 milionów dolarów na protesty.

Najbardziej ruchliwe połączenie handlowe w Ameryce Północnej zostało ponownie otwarte dla ruchu późno w niedzielę, kończąc sześciodniową blokadę, poinformowała Kanadyjska Agencja Służb Granicznych po tym, jak kanadyjska policja oczyściła protestujących walczących o zniesienie ograniczeń COVID-19. Czytaj więcej

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać BEZPŁATNY nieograniczony dostęp do Reuters.com

Reportaż Raphaela Sattera w Londynie i Anny Mehler Paperny w Toronto; Montaż przez Howarda Gollera

Nasze standardy: Zasady zaufania Thomson Reuters.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *