Mazars, firma księgowa Trump Organization, twierdzi, że sprawozdania finansowe z 10 lat są niewiarygodne

„Doszliśmy do tego wniosku na podstawie, po części, wniosków złożonych przez prokuratora generalnego stanu Nowy Jork 18 stycznia 2022 r., naszego własnego śledztwa oraz informacji otrzymanych ze źródeł wewnętrznych i zewnętrznych” – napisał Mazars w liście do Trumpa. Dyrektor ds. prawnych organizacji, doradza im, aby nie polegali już na sprawozdaniach finansowych za okres od czerwca 2011 do czerwca 2020.

„Chociaż nie stwierdziliśmy, że różne sprawozdania finansowe jako całość zawierają istotne rozbieżności, w oparciu o całość okoliczności, uważamy, że nasza rada, aby nie polegać już na tych sprawozdaniach finansowych, jest właściwa”.

Firma poradziła również organizacji Trump, aby poinformowała wszystkich odbiorców oświadczeń, takich jak pożyczkodawcy lub ubezpieczyciele, aby nie polegali na tych oświadczeniach.

W poniedziałek Mazars powiedział, że nie będzie już dłużej działał jako księgowy Trumpa, powołując się na „niemożliwy do zniesienia konflikt interesów”. Firma księgowa powiedziała, że ​​jedyną nieukończoną pracą było złożenie deklaracji podatkowych Trumpa i Melanii Trump. Mówi, że nadal szukają informacji na temat mieszkania dla Matthew Calamari Jr., szefa ochrony firmy, których szukali od miesięcy, ale nie otrzymali. Główny księgowy Trumpa, Donald Bender, zeznawał przed wielką ławą przysięgłych badającą Trump Organization w zeszłym roku, poinformowały CNN źródła.

List został włączony do wniosku sądowego przez nowojorską kancelarię prokuratora generalnego, która stara się wyegzekwować wezwanie do sądu na dokumenty z atut i szukaj jego świadectwa tak samo jak Donalda Trumpa Jr. i Ivanki Trump. Rozprawa sądowa jest wyznaczona na czwartek.

„Chociaż jesteśmy rozczarowani, że Mazars zdecydował się na rozstanie, ich list z 9 lutego 2022 r. potwierdza, że ​​po przeprowadzeniu późniejszego przeglądu wszystkich wcześniejszych sprawozdań z sytuacji finansowej, praca Mazars została wykonana zgodnie ze wszystkimi obowiązującymi standardami i zasadami rachunkowości oraz że takie oświadczenia o stanie finansowym nie zawierają żadnych istotnych rozbieżności – powiedział w poniedziałek rzecznik organizacji Trumpa. „To potwierdzenie skutecznie sprawia, że ​​dochodzenia prowadzone przez DA i AG są dyskusyjne”.

READ  Dimon z JPMorgan ostrzega przed możliwą stratą 1 miliarda dolarów w Rosji

Mazars nie odpowiedział na prośby CNN o komentarz.

Niektórzy prawnicy twierdzą, że prawdopodobnie Mazars wydał ostrzeżenie, ponieważ wcześniej podpisali sprawozdania finansowe, a po niedawnych zarzutach, że są niedokładne, chcieliby się zabezpieczyć i zaalarmować, że nie powinni już na nich polegać.

Nowojorski prokurator generalny i biuro prokuratora okręgowego na Manhattanie badają dokładność sprawozdań finansowych Trumpa, aby ustalić, czy jacyś ubezpieczyciele, pożyczkodawcy lub inne osoby zostały wprowadzone w błąd. Trump wcześniej zapowiadał w depozytach w śledztwach cywilnych, że wyrazi opinię na temat wartości niektórych nieruchomości i to „głównie” dyrektor finansowy Trump Organization, Allen Weisselberg, decydował o ostatecznej liczbie.

Mazars skompilował oświadczenia i zamieścił dwustronicowe wprowadzenie, w którym stwierdzono, że Trump był odpowiedzialny za wyceny, ale zauważył, że pod wieloma względami nie przestrzegały one amerykańskich zasad rachunkowości.

W długa sprawa sądowa w zeszłym miesiącubiuro prokuratora generalnego w Nowym Jorku rzekomy znalazła „istotne” dowody „wskazujące, że Trump Organization wykorzystała oszukańcze lub wprowadzające w błąd wyceny aktywów w celu uzyskania wielu korzyści ekonomicznych, w tym pożyczek, ochrony ubezpieczeniowej i odliczeń podatkowych”. Twierdzili, że na sprawozdaniach finansowych było wiele „mylących oświadczeń i przeoczeń”.

Powołując się na list Mazars, prawnicy z biura prokuratora generalnego w Nowym Jorku napisali w poniedziałek: „Ten rozwój jeszcze bardziej wzmacnia to, co pokazały już wcześniejsze oświadczenia OAG: Sąd powinien nakazać przestrzeganie przez Pozwanych dokumentów i wezwania do składania zeznań OAG”.

Prawnicy pracujący dla nowojorskiej prokurator generalnej Letitii James również odparli argument Trumpa, że ​​próbuje „zakończyć” proces przed ławą przysięgłych, szukając ich zeznań w ramach śledztwa miejskiego, podczas gdy toczy się śledztwo kryminalne. Zespół Trumpa argumentował, że James, którego biuro ogłosiło, że współpracuje z biurem prokuratora okręgowego Manhattanu w sprawie karnej, był motywowany politycznie.

W poniedziałkowym zgłoszeniu biuro Jamesa poinformowało, że dwóch prawników zostało wyznaczonych do pracy z prokuratorem okręgowym, ale powiedziało, że „podlegają i działają zgodnie z kierunkiem” prokuratora okręgowego, Alvina Bragga.

READ  Ukraińscy urzędnicy publikują nowe wideo z wnętrza elektrowni atomowej w Zaporożu po ataku

Ta historia została zaktualizowana o dodatkowe szczegóły.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *