Akcje Virgin Galactic rosną, gdy sprzedaż biletów ponownie otwiera 150 000 $ depozytu

Lotniskowiec VMS Eve jest widoczny w tle wkrótce po wypuszczeniu VSS Unity, który odpala swój silnik i przyspiesza podczas czwartego testu firmy, Unity 22, przewożącego założyciela Richarda Bransona 11 lipca 2021 r.

dziewicza Galaktyka

Firma zajmująca się turystyką kosmiczną dziewicza Galaktyka ogłosił we wtorek, że w środę otworzy publiczną sprzedaż biletów, wymagając depozytu w wysokości 150 000 $.

Ceny biletów Virgin Galactic zaczynają się od 450 000 dolarów za każdy, jak firma ujawniła w zeszłym roku, z trzema różnymi ofertami sprzedaży: zakup jednego miejsca, pakiety miejsc dla par, przyjaciół lub rodziny lub możliwości rezerwacji całych lotów. Firma powiedziała wcześniej, że – z 150.000 dolarów depozytu – 25.000 dolarów nie podlega zwrotowi.

Akcje Virgin Galactic wzrosły o 10% w porównaniu z poprzednim zamknięciem na poziomie 8,14 USD. Akcje zostały zniszczone w ciągu ostatnich 12 miesięcy, spadając o 85%, z firmą opóźniając rozpoczęcie komercyjnych lotów kosmicznych do końca tego roku.

Przez większą część ostatniej dekady Virgin Galactic dokonała około 600 rezerwacji biletów na przyszłe loty, przy czym te bilety zostały sprzedane w większości między 200 000 a 250 000 USD każdy. Firma wznowiła sprzedaż biletów po cenie 450 000 USD w sierpniu i sprzedała około 100 dodatkowych biletów do listopada.

Wraz z otwarciem sprzedaży biletów dla publiczności, Virgin Galactic ujawniła również rebranding – zastępując tęczówkę oka Sir Richard Branson w swoim logo z fioletowym zarysem statku kosmicznego. Ten krok oddala Virgin Galactic od jej założyciela, a Branson sprzedał akcje o wartości ponad 1,25 miliarda dolarów, odkąd firma weszła na giełdę w 2019 r. i spełniła swoje wieloletnie marzenie o przekroczenie granicy kosmosu w USA w lipcu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *