Śledczy atakujący Kapitol celują w krąg Trumpa z powodu fałszywej sztuczki wyborczej | Atak Kapitolu USA

Komisja Specjalna Izby Reprezentantów badająca atak na Kapitol wydała we wtorek wezwania do czołowej kampanii Trumpa i republikańskich urzędników zaangażowanych w plan wysyłania fałszywych wyborców Donald Trump w stanach wygranych przez Joe Bidena, ponieważ bada koordynację stojącą za wysiłkiem.

Panel wysłał wezwania do sześciu osób, które brały udział w bezczelnej próbie spotkania się i przedstawienia fałszywych zaświadczeń z kolegium elektorów, które stanowiły podstawę powiązanego z Trumpem planu przywrócenia byłego prezydenta przez Kongres.

Kongresman Bennie Thompson, przewodniczący komisji specjalnej, zasugerował w oświadczeniu, że wezwania sądowe miały na celu wymuszenie współpracy ze strony kluczowych aktorów w kwestii tego, czy Biały Dom Trumpa nadzorował starania o udział w programie tzw. elektorów alternatywnych.

„Poszukujemy zapisów i zeznań od byłych urzędników kampanii i innych osób w różnych stanach, które naszym zdaniem mają istotne informacje na temat planowania i realizacji tych planów” – powiedział Thompson.

Drugi zestaw wezwań do osób zaangażowanych w ten schemat ma miejsce kilka tygodni po tym, jak zastępca prokuratora generalnego Lisa Monaco potwierdziła, że ​​departament sprawiedliwości wszczął własne śledztwo w tej sprawie. podnoszenie stawki dla fałszywych elektorów i Biały Dom Trumpa.

Komisja Specjalna wezwała do sądu dwóch wysokich rangą urzędników kampanii Trumpa: Michał Romana oraz Gary Michael Brownktóry pełnił odpowiednio funkcję dyrektora i zastępcy dyrektora ds. operacji dnia wyborczego w kampanii reelekcyjnej Trumpa 2020.

Obaj urzędnicy kampanii Trumpa – Roman i Brown – uczestniczyli w wysiłkach na rzecz promowania zarzutów o oszustwo w wyborach w listopadzie 2020 r. i zachęcania ustawodawców stanowych do wyznaczania fałszywych „alternatywnych” list wyborców, powiedział Thompson.

W osobnych pismach z wezwaniem do sądu Thompson powiedział, że panel miał komunikaty pokazujące, że para koordynowała kampanię nacisku wzywającą republikańskich członków legislatur stanowych do wysłania informacji o Trumpie i nadzorowała pracowników kampanii Trumpa zaangażowanych w działania.

READ  Były policjant z Chicago, Jason Van Dyke, został zwolniony z więzienia za zabicie Laguana McDonalda.

Komisja wybrała także czterech stanowych republikańskich sojuszników Trumpa: przewodniczącego partii Republikańskiej w Arizonie Kelli Wardbyły przewodniczący Partii Republikańskiej Michigan Laura Coxsenator stanu Pensylwania Douglas Mastrianoi członek domu w Arizonie Mark Finchem.

Ward podpisał fałszywy certyfikat wyborczy, Cox był świadkiem, jak adwokat Trumpa Rudy Giuliani naciskał na stany, by zlekceważyły ​​wygraną Bidena w Michigan, Mastriano wiedział o systemie fałszywych wyborców, a Finchem porozumiewał się z organizatorami wiecu Save America 6 stycznia: powiedział Thompson.

Plan Trumpa, aby powrócić do urzędu, opierał się na dwóch elementach: istnieniu lub możliwym istnieniu alternatywnych tablic, które ówczesny wiceprezydent Mike Pence mógł wykorzystać, by zadeklarować, że „plany pojedynków” oznaczały, że nie był w stanie poświadczyć tych stanów na korzyść Biden.

Wysiłki zmierzające do obalenia wyników wyborów w 2020 r. na wspólnej sesji Kongresu 6 stycznia rozpadły się po tym, jak Pence odmówił nadużycia swojej ceremonialnej roli w poświadczaniu wyników i stało się jasne, że „alternatywne tablice” nie były legalnymi certyfikatami.

Panel stara się zbadać, czy wysiłki były koordynowane przez Biały Dom Trumpa i czy stanowiły przestępstwo, według źródła zbliżonego do śledztwa. Wezwania do sądu zmuszają do przedstawienia dokumentów i zeznań do marca.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *