Informacje o trzęsieniu ziemi: Średni Mag. 4.7 Trzęsienie ziemi

17 sierpnia 13:34 UTC: Pierwszy do zgłoszenia: GFZ po 18 minutach.
17 sierpnia 13:35: Teraz korzysta z aktualizacji danych z BMKG
17 sierpnia 14:34: Teraz korzysta z aktualizacji danych z USGS

Indonezyjska Agencja Meteorologiczna, Klimatyczna i Geofizyczna poinformowała, że ​​trzęsienie ziemi o sile 5,2 stopnia w skali Richtera nawiedziło Meulabo, Kapupaten Aceh Parat, niedaleko Aceh 26 minut temu.
W czwartek wieczorem, 17 sierpnia 2023 r., o godzinie 20:16 czasu lokalnego, na głębokości 10 km poniżej epicentrum w pobliżu Meiupaten, Kabupaten Aceh Bharat, Aceh, Indonezja, doszło do trzęsienia ziemi. Płytkie trzęsienia ziemi są odczuwalne bliżej powierzchni niż głębokie trzęsienia ziemi. Gdy sejsmolodzy przeglądają dane i udoskonalają swoje obliczenia lub gdy inne agencje publikują swoje raporty, dokładna wielkość, epicentrum i głębokość trzęsienia mogą zostać zmienione w ciągu najbliższych kilku godzin lub minut.
Drugi raport został opublikowany przez sieć Citizen-Seismograph firmy RaspberryShake, w której podano trzęsienie o sile 5,1. Trzeci instytut, Niemieckie Centrum Badań Nauk o Ziemi (GFZ), zgłosił to samo trzęsienie ziemi o sile 5,1.
Na podstawie wstępnych danych sejsmicznych trzęsienie ziemi mogło nie spowodować znacznych szkód, ale wielu mogło odczuć lekkie drżenie w obszarze epicentrum.
Słabe wstrząsy mogły być odczuwalne w Milabo (35 100 mieszkańców), 59 km od epicentrum, Biryun (25 800 mieszkańców) 87 km, Reulet (40 400 mieszkańców) 93 km, Loxumawe (89 050 mieszkańców) i Sigli (17 500 mieszkańców) 126 km.
VolcanoDiscovery automatycznie zaktualizuje wielkość i głębokość, jeśli ulegną one zmianie, i będzie śledzić inne znaczące wiadomości o trzęsieniach ziemi. Jeśli jesteś w okolicy, prześlij nam swoje wrażenia za pośrednictwem naszego mechanizmu zgłaszania rzeczywistość lub przez Nasza aplikacja mobilna. Pomoże to zapewnić dodatkowe aktualizacje z pierwszej ręki każdemu, kto chce dowiedzieć się więcej o tym trzęsieniu ziemi.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *