Biały Dom przegrupowuje się po tym, jak zwycięstwo McCarthy’ego w pułapie zadłużenia wprawiło ich w osłupienie

Biały Dom i Demokraci z Kongresu przygotowują się do ataku na republikanów w Izbie Reprezentantów w związku z ustawą. Członkowie Swing-District są celem ataków, dezinwestycji w swoich dzielnicach i finansują popularne projekty. Teraz partia Bidena twierdzi, że presja na wygłoszenie mówcy Izby Reprezentantów jest niewielka Kevina McCarthy’egoNajwiększe pytanie – faktyczne negocjacje pułapu zadłużenia.

„Jeśli nagradzasz zakładników, będzie się to powtarzać” – powiedział Chen. Chrisa Koonsa (D-Del.), bliski sojusznik Bidena. „Nie spodziewałem się, że prezydent powie teraz, że dwoma głosami przyjąłeś ustawę, która nakłada drastyczne cięcia na programy, których większość Amerykanów nigdy by nie poparła. Teraz przyjdę i dam ci wszystko, czego chcesz”.

Biden odmawia ustąpienia z żądania Kongresu bezwarunkowego podwyższenia pułapu zadłużenia, zakładając, że nadal ma silniejszą rękę w obliczu katastrofy gospodarczej. Podczas gdy umiarkowani Demokraci zaczęli nakłaniać prezydenta do rzeczywistych negocjacji z Republikanami, większość partii zadowoliła się pokazaniem ustawy GOP, co postrzega jako samookaleczenie na fotelach wahadłowych.

Ale publiczne przekonanie Demokratów, że wygrywają wojnę z wiadomościami, maskuje prywatne obawy co do tego, jak to wszystko się ostatecznie potoczy – i jakie szkody wyrządzi konflikt kruchej, odbudowującej się gospodarce, która będzie miała kluczowe znaczenie dla reelekcji Bidena.

Sojusznicy Bidena spodziewali się, że próba McCarthy’ego uchwalenia ogromnego pułapu zadłużenia zakończy się niepowodzeniem, zwłaszcza biorąc pod uwagę, że walczył o zdobycie stanowiska mówcy i szybko porzucił plany opracowania pełnego planu budżetowego. Nawet republikanie, którzy mieli niewielką większość, rozumieli ich sceptycyzm.

„Nikt nie sądził, że nam się to uda. Nikt nie sądził, że uda nam się zebrać razem i coś osiągnąć [the Senate],” Reprezentant. Ralpha Normana (RSC) powiedział w czwartkowym wywiadzie. „Jeśli chcą powiedzieć, że to nie jest wystarczająco dobre, przykro mi, że robią to krajowi”.

READ  Rząd zapewni opcje indonezyjskim uchodźcom politycznym za granicą

Ale kiedy stało się jasne, że McCarthy nie ma siły przebicia, by walczyć z jego konwencją, argumentowali, że Republikanie stracą wiele ze swoich wpływów i ostatecznie złagodzą żądanie ustępstw. Nawet po tym, jak McCarthy ogłosił plany referendum, Biały Dom wyraził wątpliwości co do szans powodzenia ustawy, prywatnie kwestionując, czy uda mu się przekonać kilku ostatnich konserwatystów próbujących przesunąć ustawę dalej w prawo.

Mówca miał tylko miejsce na utratę kilku członków. „Może w końcu to dostanie, ale chłopie, kto wie, co w to włożyć”, powiedział doradca blisko Białego Domu w środę rano, gdy McCarthy próbował zdobyć potrzebne mu głosy.

Po tym, jak mówca to zrobił, zyskując szerokie poparcie, zwłaszcza ze swojego konserwatywnego skrzydła, dynamika się zmieniła. Buntowniczy McCarthy poprzysiągł, że najbliższe kilka miesięcy będzie dla Białego Domu bardziej skomplikowane, niż początkowo przewidywali pomocnicy.

„Żaden czysty pułap zadłużenia nie przejdzie przez Izbę”, powiedział McCarthy dziennikarzom w środę podczas swojego zwycięskiego okrążenia.

Po głosowaniu sojusznicy i doradcy Bidena prywatnie przyznali, że nie ma wyraźnego końca stanowiska w sprawie pułapu zadłużenia – i że zwycięstwo McCarthy’ego utrudniłoby przekonanie umiarkowanych republikanów do poparcia czystego zwiększenia pułapu zadłużenia ze strachu przed katastrofą gospodarczą.

Biały Dom zasygnalizował, że Biden jest teraz skłonny spotkać się z McCarthy po raz pierwszy od początku lutego – trzymając się swojego wieloletniego stanowiska, że ​​wszelkie rozmowy powinny dotyczyć szerszego budżetu federalnego, a nie pułapu zadłużenia.

„Nie sądzę, że powinny to być negocjacje w sprawie limitu zadłużenia, myślę, że powinny to być negocjacje budżetowe” – powiedział Robert Wolf, wybitny demokratyczny zbieracz funduszy i były doradca ekonomiczny z czasów Obamy. „Wyzwaniem dla Białego Domu jest dokonanie rozróżnienia.

W międzyczasie przywódcy Partii Republikańskiej powiedzieli, że Biały Dom po raz kolejny odłożył ich inicjatywę – wciąż odmawiając spotkania z McCarthym w sprawie pułapu zadłużenia.

READ  Oceny z 16 tygodnia NFL: Patrioty dominują, rachunki otrzymują „A”, ładowarki otrzymują „F” za brzydkie straty

„Myślę, że jest całkowicie głuchy” – powiedział przedstawiciel. Garretta Gravesa (R-Ga.), zastępca McCarthy’ego, który pomógł ukształtować pułap zadłużenia partii. „Nie mogę uwierzyć, że złożył tak aroganckie oświadczenie”.

„Będziemy nadal kontaktować się z Białym Domem” – powiedział Graves. Ale dodał do swojego spojrzenia na salę naprzeciwko: „Oczywiście, w tym momencie jest bal Senatu”.

Urzędnik Białego Domu powiedział, że Biden nadal kwestionował republikanów w sprawie różnych propozycji, w tym krytykował początkowy plan Klubu Wolności w kilku punktach, mówiąc od początku, że jest otwarty na negocjacje w sprawie budżetu, ale nie pułapu zadłużenia.

Urzędnicy Białego Domu są w bliskim kontakcie z przywódcami Senatu w sprawie ich planów utrzymania stanowiska Bidena bez umowy, mając nadzieję, że z czasem uda im się zmiażdżyć wystarczającą liczbę Republikanów – zwłaszcza, że ​​zaczynają narastać naciski i ataki polityczne na ustawodawców w dzielnicach wahadłowych. Pomimo zwycięstwa McCarthy’ego w środę, sojusznicy Bidena zauważyli, że wciąż stracił czterech członków na rachunku za wiadomości – i potrzebował przedstawiciela. Jerzego Santosa Zagłosuj na tak i uwolnij go od wstydu.

Jednak uchwalenie ustawy oznacza, że ​​„pokaż nam swój plan” Bidena już jej nie zmniejszy. Doradcy odrzucili pomysł, że spotkanie z Bidenem stanowiło bezpośrednią nagrodę za uchwalenie jego ustawy i nalegali, aby każde posiedzenie obejmowało innych przywódców Kongresu.

Jest mało prawdopodobne, aby Biden spotkał się z Republikanami najwcześniej do maja, kiedy Izba Reprezentantów ma przerwę w piątek do 8 maja. (Współpracownicy McCarthy’ego powiedzieli, że byłby skłonny przenieść się z powrotem do Waszyngtonu na taką okazję).

Na razie jednak większość Demokratów wydaje się zadowolona ze stanowiska Bidena.

„Większość Amerykanów chce, aby Republikanie podjęli działania w celu uniknięcia niewypłacalności. Nie chcą, aby koszty odrzuciły milion ludzi od Meals on Wheels” – powiedział Chen. Boba Caseya (D-Pa.), poparł Bidena w prawyborach w 2020 roku. „Kiedy to się skończy, powinno znaleźć się na rachunku [the debt ceiling] Jeśli nic więcej, możesz mieć wiele dyskusji na temat statusu kwot. ”

READ  Kraje ASEAN postanawiają utworzyć sieć wiosek

Tego rodzaju ataki Demokratów – wymierzone w proponowane przez GOP cięcia w popularnych programach społecznych – popchną przekaz Bidena do przodu. Podczas gdy urzędnicy Białego Domu martwią się, jak i kiedy zakończy się impas, bardziej politycznie nastawieni doradcy Bidena postrzegają ustawę Izby Reprezentantów jako wczesny prezent dla kampanii reelekcyjnej, która będzie mocno opierać się na programie Bidena z celami konserwatywnego skrzydła Partii Demokratycznej. GOP. , powiedziały dwie osoby zaznajomione z planowaniem kampanii.

Jednak walczący Republikanie twierdzą, że Demokraci, a nie ich własna partia, spotkają się z reakcją, jeśli będą siedzieć bezczynnie.

Przedstawiciel Mike’a Garcii (R-Calif.), który w 2020 r. zdobył mandat po stronie Bidena, powiedział, że „szuka prezydenta, który naprawdę zasiądzie do stołu”. Ale to, co republikanie przeszli, to pierwsza salwa w tym, co ma być napiętą rozgrywką – nawet jeśli członkowie prawicy się nie zgadzają, on się zgadza.

„McCarthy wyraził się bardzo jasno: to pierwszy krok do zmiany, prawda? Ale musisz być w trakcie negocjacji” – powiedział Garcia we wtorek. „Musisz mieć inną stronę przy stole, aby negocjować, więc nie negocjujemy” już ze sobą”.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *