Ministerstwo Gospodarki Morskiej zaapelowało o przejrzystość w eksporcie piasku morskiego

Tempo.co, DjakartaDyrektor indonezyjskiego Centrum Energii i Zasobów (CERI), Yusri Osman, odpowiedział na politykę prezydenta Joko Widodo lub Jokowi dotyczącą ponownego otwarcia eksportu piasku morskiego. Yusri powiedział, że otrzymał informację, że cztery firmy stoją za dostępem do eksportu, który był zamknięty przez 20 lat.

Podobno wszystkie cztery instytucje współpracowały z politykami przy podejmowaniu decyzji o wydaniu PP nr 26 z 2023 r.

Dlatego Yusri wezwał Ministerstwo Gospodarki Morskiej i Rybołówstwa (KKB) do zachowania przejrzystości. W niedzielę, 28 maja 2023 r., powiedział: „Zamiast zmowy z wielkimi nazwiskami znanymi już przez Stowarzyszenie Sand-Sea, KKP powinna być przejrzysta i odpowiedzialna”.

W 2002 r. rząd zaprzestał eksportu piasku morskiego, aby zapobiec szkodom dla środowiska w postaci tonących wysp. W tym czasie kilka wysp wokół zewnętrznych krańców Indonezji, Wysp Riau, tonęło z powodu wydobycia piasku.

Jednak w dniu 15 maja 2023 r. Jokowi wydał Rozporządzenie Rządu (PP) nr 26 z 2023 r. i Eksport.

Yusri podkreślił również, że PP nie powinno kolidować z ustawą nr 1 rozporządzenia regionalnego (Perda) z 2014 r. w sprawie zarządzania obszarami przybrzeżnymi i małymi wyspami oraz planami zagospodarowania przestrzennego obszarów przybrzeżnych i małych wysp (RZWP3K).

Powiedział, że wody wysp Riau są bogate w wysokiej jakości morskie osady piaskowe. Jednak piasek morski na tym obszarze jest transportowany i gromadzony przez prądy oceaniczne, więc ten zasób naturalny ma potencjał do wykorzystania, o ile uwzględni się RZWP3K prowincji Riau Island.

Nr PP z 2023 r. Techniczna realizacja 26 zostanie uregulowana w rozporządzeniach ministerialnych (Permen) i dekretach ministerialnych (Kepmen). Przepisy będą zawierać docelowy dochód niepochodzący z podatków (PNBP) za każdy metr sześcienny piasku morskiego.

Yousri zasugerował również, aby w politykę zaangażowały się władze regionalne, Ministerstwo Transportu oraz Ministerstwo Energii i Zasobów Mineralnych. Poza tym argumentował Aby przeciwdziałać nierównościom społecznym, powinno być miejsce dla własnego koncesjonowanego przemysłu wydobycia piasku na morzu.

READ  Ministerstwo współpracuje z innymi agencjami w zakresie finansowania Banku Światowego

Księżniczka Riani Sanusi

Wybór nauczyciela: Walhi i Greenpeace krytykują Jokowi za wznowienie eksportu piasku morskiego

Kliknij tutaj Otrzymuj najnowsze aktualności z Tempo w Google News

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *