Ustawa o harmonizacji fiskalnej przyspieszy transformację gospodarczą: minister

JAKARTA (ANTARA) – Ustawa o centralnej i regionalnej harmonizacji fiskalnej (UU HKPD) na rok budżetowy 2024 ma na celu inkluzywną i zrównoważoną transformację gospodarczą, powiedział minister finansów Sri Mulyani Indravati.

„Jeśli chodzi o dochody, w naszym projekcie należy wykorzystać transformację gospodarczą, aby regiony mogły przenosić i zachęcać do efektywnego (i) wykorzystania swoich budżetów zgodnie z krajowymi priorytetami” – podkreślił we wtorek minister.

Minister przedstawił kilka zasad harmonizacji tych dwóch aspektów, z których pierwszym jest zasada podziału zysków w finansach. Powiedział, że taka polityka uwzględni obszar produkcyjny, obszary przyległe, obszary przetwórcze i inne obszary w prowincji.

Indravati powiedział, że rząd powinien poprawić synergię w wykorzystaniu funduszy celowych, takich jak akcyza na wyroby tytoniowe, fundusz ponownego zalesiania i fundusze na olej palmowy.

Poinformował, że druga alokacja publiczna to polityka fiskalna, którą rząd cały czas stara się poprawiać. Minister zaznaczył, że wykorzystanie funduszu jest określone w Krajowym Planie Priorytetowym.

Poinformował, że rząd zmienił schematy naliczania Funduszu Rezerwy Ogólnej i środki zostały wydatkowane stosownie do wykonania prac.

„Koordynacja polityki funduszu alokacji ogólnej będzie nadal poprawiana, aby nie stał się on grantem blokowym, który jest zbyt odmienny lub (nawet) odbiegający (nawet) od priorytetu krajowego. Kalkulacja funduszu alokacji ogólnej zostanie zmodyfikowana, a alokacja funduszu alokacji ogólnej powinna być adekwatna do wyników pracy, tak więc budżet regionalny (tzw. ) poprawi efektywność funduszu” – wyjaśnił.

Powiedział, że trzecim przepisem szczególnym jest polityka finansowa. Według ministra, rząd skupi się na niektórych projektach nakreślonych w krajowych priorytetach, takich jak zmniejszenie korków, likwidacja skrajnego ubóstwa, kontrola inflacji i inwestycji.

Dodał, że rząd będzie również dążył do rozwoju podstawowej infrastruktury i łączności oraz rozwoju niskoemisyjnego w celu osiągnięcia transformacji energetycznej.

Minister Indravathi powiedział, że rząd zdecydował się zapewnić finansowanie wsi zgodnie z wynikami wioski w ramach czwartej polityki finansowej Grama.

READ  James Gordon opuszcza „The Late Late Show” w 2023 r.

Rząd podjął decyzję o dostosowaniu systemu finansowania obszarów wiejskich i monitorowaniu postępów w realizacji krajowej polityki finansowej.

Powiedział, że piątym funduszem jest polityka motywacyjna, która jest przyznawana na podstawie wyników z poprzedniego roku budżetowego. Dodał, że rząd skupi się na poprawie częstotliwości corocznego wykonywania budżetu w oparciu o proces wdrażania strategicznych polityk rządu.

„To nagroda, która będzie aktywnie wykorzystywana, aby samorząd województwa mógł kształtować budżet regionu, czy to wykonawczy, czy ustawodawczy, zgodnie z priorytetem rozwoju kraju” – powiedział minister.

Powiązane wiadomości: Sektor finansowy jako wskaźnik sukcesu Złotej Indonezji 2045
Powiązane wiadomości: Organ nadzorujący usługi finansowe w celu dostosowania się do zmian: Dz.U
Powiązane wiadomości: OJK bada możliwości rozwoju centrum finansowego w nowym kapitale

Przetłumaczone przez: Bayu Saputra, Mekka Yumna
Redaktor: Aziz Kurmala
Copyright © ANTARA 2023

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *