Ministerstwo współpracuje z innymi agencjami w zakresie finansowania Banku Światowego

JAKARTA (Antara) – Ministerstwo Turystyki i Gospodarki Kreatywnej współpracuje z innymi ministerstwami i agencjami w związku z projektem Banku Światowego (BŚ), mającym na celu przekazanie rządowi Indonezji kwoty 30 milionów dolarów amerykańskich, twierdzi Didik Lestari, dyrektor ds. standaryzacji zdolności produkcyjnych w ministerstwie.

Dofinansowanie zostanie przekazane na wsparcie realizacji Międzyresortowego Planu Zintegrowanego i Zrównoważonego Rozwoju Turystyki Indonezji oraz programu Kampanii na rzecz Świadomości Turystycznej (KSW) Ministerstwa Turystyki i Gospodarki Kreatywnej (KSW) w 2024 roku.

„To prawda, co ujawniła Minister Turystyki i Gospodarki Kreatywnej Sandiaka Salahuddin Uno (informacja o zatwierdzeniu dofinansowania). Jednakże obecnie koordynujemy działania, aby faktycznie pozyskać 30 milionów dolarów amerykańskich” – zauważył Lestari w czwartek w Dżakarcie.

Podkreślił potrzebę przeprowadzenia przez rząd dogłębnej analizy w celu podjęcia decyzji o działaniach poprawiających oczekiwane finanse.

„Musimy zatem najpierw przeprowadzić analizę, ponieważ musimy zachować poczucie odpowiedzialności. Sposób postępowania i ryzyko są podobne do tych związanych z APBN. Musimy działać ostrożnie, ponieważ nawet mały błąd będzie kosztowny” – przestrzegł.

Wcześniej minister Uno powiedział, że Bank Światowy zgodził się przekazać 30 milionów dolarów na pomoc w rozwoju indonezyjskiego sektora turystycznego.

„Bank Światowy zgodził się zapewnić dodatkowe fundusze, aby zapewnić kontynuację tego projektu (KSW)” – powiedział w niedzielę (26 listopada) w Dżakarcie.

Oprócz dofinansowania z BŚ Uno zauważył, że Ministerstwo Turystyki i Gospodarki Kreatywnej przygotuje dofinansowanie na kontynuację projektu w przyszłym roku, a ministerstwo wciąż oblicza budżet projektu.

Uno wyjaśniła, że ​​fundusze zostaną wykorzystane na poprawę zasobów ludzkich i wzmocnienie instytucjonalizacji w potrzebujących wioskach turystycznych.

Powiązane wiadomości: Indonezja składa do BŚ propozycję lepszego przygotowania na ryzyko pandemii
Powiązane wiadomości: G20 wzywa Bank Światowy do przygotowania utworzenia FIF: Indravati
Powiązane wiadomości: Rząd wspiera fundusz powierniczy złożony z wielu darczyńców na rzecz zrównoważonego zarządzania krajobrazem

READ  Szwajcarii do wspierania ożywienia gospodarczego Indonezji poprzez MŚP

Przetłumaczone przez: Sinda A, Tegar Nurpitra
Redaktor: Aziz Kurmala
Prawa autorskie © ANTARA 2023

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *