Pomoc w postaci pożyczek studenckich Bidena zostałaby „zniszczona” przez ustawę GOP

WASHINGTON (AP) – program pożyczek studenckich prezydenta Joe Bidena może zostać wypatroszony przez amerykańską ustawę o długu uchwaloną przez republikanów Izby Reprezentantów, skazując jego masowe uchylenie. s, eliminując bardziej hojną opcję spłaty kredytu Trwale blokuje przyszłe regulacje dotyczące kredytów studenckich.

Republikanie widzą w tym zwycięstwo podatników. Demokraci twierdzą, że zaszkodzi to gospodarce i odstraszy studentów, którzy potrzebują pomocy finansowej.

GOP uchyliłby obie propozycje kredytów studenckich Billa Bidena: jednorazowe anulowanie do 20 000 USD dla ponad 40 milionów Amerykanów i odnowiony plan spłaty kredytu, który mógłby obniżyć miesięczne płatności o miliony więcej.

Zniosłoby to zamrożenie spłat federalnych pożyczek studenckichZmusza kredytobiorców do wcześniejszej niż planowano spłaty pożyczki.

W środę w Izbie Reprezentant Republikanów. Virginia Foxx, przewodnicząca Izby Reprezentantów ds. Edukacji i Siły Roboczej, powiedziała, że ​​plan Bidena dotyczący pożyczek studenckich jest wyraźnym celem ograniczania wydatków rządowych.

Kosztujący ponad 500 miliardów dolarów plan pożyczek studenckich Bidena jest próbą „tylnego wejścia”, mającą na celu zapewnienie bezpłatnego college’u „na plecach robotniczych Amerykanów”, powiedział Foxx z Północnej Karoliny.

Biden zagroził, że zawetuje ustawę, a jego plan anulowania kredytu studenckiego jest uważany za nietykalny przez niektórych senackich demokratów, którzy mogą odrzucić ustawę. Należą do nich przywódca senackiej większości Chuck Schumer, I-Vt. i senator Bernie Sanders, przewodniczący senackiej komisji ds. zdrowia, edukacji, pracy i emerytur.

Ustawodawcy po obu stronach nawy generalnie zgadzają się, że system pożyczek studenckich jest zepsuty, ale mają różne podejścia do jego naprawy. Kwestia ta stała się piorunochronem w ostatnich latach w związku z rosnącymi kosztami studiów i krajowym długiem studenckim w wysokości ponad 1,6 biliona dolarów.

Dla Republikanów walka stanowi nową okazję do zaatakowania polityki pożyczek studenckich Bidena, którą uważają za przesadzoną. Konserwatywni przeciwnicy już tymczasowo zablokowali jego uchylenie w sądzie, a teraz jest ono rozpatrywane przez konserwatywny Sąd Najwyższy..

READ  Kontrakty terminowe na akcje spadają przed kluczowymi sierpniowymi raportami o zatrudnieniu

Jednak w przeciwieństwie do pozwów GOP, nowe przepisy dotyczą pełnego zestawu planów pożyczek studenckich Bidena, w tym proponowanego planu spłaty, który pozwala uniknąć masowych kontroli anulowania.

Opcja płatności Bidena zastąpiłaby cztery istniejące programy „spłat opartych na dochodach” bardziej hojnymi warunkami.

Ograniczyłoby to miesięczne płatności do 5% dochodu pożyczkobiorcy, na przykład w porównaniu z obecnymi 10%. I nie pobiera żadnych opłat od osób o rocznych dochodach poniżej 30 000 USD (obecnie 24 000 USD). Żadne odsetki nie będą naliczane, dopóki płatność nie zostanie dokonana w terminie.

Plan został formalnie zaproponowany w styczniu, ale nie został jeszcze sfinalizowany. Zgodnie z republikańską ustawą, to zostałoby uchylone.

Idąc o krok dalej, plan republikański na stałe uniemożliwiłby Departamentowi Edukacji wydawanie jakichkolwiek przyszłych przepisów, które zwiększyłyby wydatki na federalny program pomocy dla studentów. To radykalnie zmieni sposób, w jaki agencje prowadzą działalność.

Administracje obu stron wykorzystały swoje uprawnienia regulacyjne do odnowienia programu długu bez udawania się do Kongresu. Administracja Trumpa wykorzystała tę władzę w 2019 r., aby zlikwidować długi niepełnosprawnych weteranów wojskowych, a Biden wykorzystał ją do przeglądu programu umorzenia pożyczek dla pracowników publicznych.

Pożyczkobiorcy zaatakowali rachunek GOP, mówiąc, że pogorszy to kryzys kredytów studenckich.

Zablokowanie nowego planu spłaty „utrwaliłoby pułapkę zadłużenia dla każdego pożyczkobiorcy, który nie zarabia wystarczająco dużo pieniędzy, aby opłacić miesięczne rachunki za pożyczkę”, powiedział Mike Pearce, dyrektor wykonawczy Center for Student Borrower Protection.

Wpływ ustawy może wykraczać poza kredyty studenckie. Departament Edukacji szacuje, że niektóre z jego największych programów wymagałyby 22% cięć budżetowych.

Departament szacuje, że federalne granty Pell dla 80 000 studentów – studentów ze znacznymi potrzebami finansowymi – będą musiały zmniejszyć dotacje, a maksymalna kwota dotacji dla wszystkich pozostałych pożyczkobiorców zostanie zmniejszona o 1000 USD. Zmniejszyłoby to 4 miliardy dolarów federalnych pieniędzy na najbiedniejsze szkoły w kraju i inne pieniądze na zdrowie psychiczne uczniów.

READ  Rosja twierdzi, że stacja kosmiczna NASA opuszcza znacznie mniej niż wcześniej zgłoszono

Cięcie Pell „niszczy edukacyjne marzenia milionów Amerykanów” – powiedział Justin Draeger, prezes i dyrektor generalny National Association of Student Financial Aid Administrators.

Foxx zakwestionował jednak relację departamentu dotyczącą cięć, mówiąc, że ustawa „nie wspomina ani słowa o Pell Grants”.

„Gdyby Demokraci spędzali połowę czasu pracując z Republikanami, jak się obawiają, nie znaleźlibyśmy się w takiej sytuacji” – powiedział Fox w oświadczeniu.

Sekretarz edukacji Miguel Cardona skrytykował Republikanów za „szokującą nieodpowiedzialność”, mówiąc, że ustawa „cofnie nas” i podważy wysiłki na rzecz pomocy uczniom w wyjściu z pandemii.

Przedstawiciel. Bobby Scott, najwyższy demokrata w Komitecie Edukacji Izby Reprezentantów, odrzucił ustawę jako „okropną umowę dla narodu amerykańskiego”.

„Jestem zmęczony pouczaniem Republikanów, jeśli chodzi o odpowiedzialność fiskalną, ponieważ wiemy, że każda republikańska administracja prezydencka od czasów Nixona opuszczała urząd z gorszym deficytem niż odziedziczyła” – powiedział Scott w środę w Izbie Reprezentantów.

___

Associated Press Education Group otrzymuje wsparcie od Carnegie Corporation z Nowego Jorku. AP ponosi wyłączną odpowiedzialność za wszystkie treści.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *