Zmiany na Twitterze natychmiast zastąpiły powszechne przestoje po przejęciu władzy przez Elona Muska

Komentarz

San Francisco – dom kart Twittera Elona Muska.

W dwóch ostatnich przypadkach, prawie dokładnie w odstępie miesiąca, drobne zmiany w kodzie Twittera zdawały się psuć witrynę.

Ostatnia awaria miała miejsce w poniedziałek, kiedy tysiące użytkowników stwierdziło, że nie mogą uzyskać dostępu do linków, zdjęć lub innych kluczowych funkcji witryny.

„Mała zmiana API ma ogromne implikacje” – powiedział Elon Musk, dyrektor generalny Twittera napisał W poniedziałkowym tweecie Twitter odniósł się do narzędzia używanego przez zewnętrznych programistów, którzy uruchamiają programy, które rysują dane i publikują na swojej stronie. „Warstwa kodowania jest bardzo delikatna bez powodu. W końcu wymagane jest całkowite przepisanie.

Wrócił do tego wyjaśnienia po raz drugi w poniedziałek, dwa razy powołanie Witryna jest „delikatna”.

Od czasu przejęcia Twittera, dyrektor generalny Elon Musk zwolnił dwie trzecie pracowników firmy, zaangażował się w agresywne cięcia kosztów i zmusił pracowników do przejścia na „cięższe” prace lub częściowego odejścia z firmy. Masowe zwolnienia doprowadziły do ​​​​powszechnych obaw o zdolność Twittera do utrzymania podstawowej działalności, ponieważ krytyczne zespoły inżynierskie zostały zredukowane do jednego lub zera pracowników.

W miesiącach od przejęcia — i kolejnych zwolnień — Twitter miał do czynienia z licznymi awariami, które utrudniały kluczowe funkcje: ładowanie tweetów i powiadomień, wysyłanie tweetów i bezpośrednich wiadomości, dostęp do linków i zdjęć. Każdy – od obecnych i byłych pracowników lub samego Muska – został poinformowany, że firma wprowadza zmiany w swoim kodzie.

„Każdy błąd w kodzie i operacjach jest teraz niebezpieczny”, powiedział jeden z byłych inżynierów w The Washington Post w listopadzie, wyjaśniając, że ci, którzy pozostaną, „będą wykonywać dużo, dużo więcej pracy i z tego powodu są bardziej skłonni do popełniania błędów”. ”. Były inżynier przemawiał pod warunkiem zachowania anonimowości w obawie przed odwetem.

READ  Dwadzieścia ofiar zostało znalezionych po katastrofie samolotu w Nepalu i nadzieje na dwie zaginione bledną

Przed przejęciem Musk firma posiadała zespół ds. oceny ryzyka, który sprawdzał zmiany w produktach pod kątem przewidywanych problemów. Proces oceny ryzyka na Twitterze pomógł wykryć potencjalne problemy, zanim się pojawiły. Ale The Washington Post poinformował, że zespół został zwolniony po przejęciu władzy przez Muska, co doprowadziło do wydania produktu pełnego błędów.

Musk i Twitter nie odpowiedzieli natychmiast na prośby o komentarz.

Od czasu przejęcia Twittera Musk zwolnił 75 procent siły roboczej firmy, obniżył koszty i poszukiwał nowych źródeł przychodów. Ale jego kadencja była naznaczona kłopotliwymi wpadkami, takimi jak awaria funkcji znacznika wyboru, co spowodowało rój podszywaczy i skłoniło Twittera do tymczasowego zawieszenia usługi subskrypcji przy kilku okazjach.

Musk obiecał przywrócić „wolność słowa” na platformie Twittera, zwalniając poprzednich menedżerów firmy, których obwiniał za podejście do moderacji treści zakorzenione w ochronie przed szkodami związanymi z mową nienawiści i dezinformacją. Musk obiecał przejrzystość decyzji starego reżimu, takich jak próba ograniczenia rozprzestrzeniania się artykułu New York Post na temat zawartości laptopa Huntera Bidena. został pokonany Wycieki informacji o firmie pod jego własnym kierownictwem.

Jeszcze przed przejęciem Muska pracownicy Twittera ostrzegali o zagrożeniach dla witryny w przypadku awarii. Sygnalista Twittera, Peter Zatko, ostrzegł przed potencjalnym wystąpieniem nakładających się przerw w działaniu zewnętrznych centrów danych Twittera, na przykład w skardze otrzymanej przez komisje kongresowe.

Tego rodzaju awaria może uniemożliwić odzyskanie poufnych danych – i może spowodować, że Twitter nie będzie działał przez wiele miesięcy. Pomimo obaw związanych z wrażliwą infrastrukturą Twittera, Musk nakazał zamknięcie największego centrum danych Twittera w Sacramento w grudniu, poinformował wówczas The Washington Post.

W poniedziałek użytkownicy Twittera zostali przywitani usterkami zaraz po otwarciu serwisu.

Gdy użytkownicy kliknęli link na Twitterze, zobaczyli wiadomość o treści: „Twój obecny program API nie ma dostępu do tego punktu końcowego” i skierowali ich na stronę przeznaczoną dla programistów.

READ  C Organizatorzy wyborów sporządzą mapę obszarów wrażliwych w Papui: Gubernator

„Zgłoszenia użytkowników wskazują na problemy z Twitterem” – napisano w Down Detector, witrynie monitorującej przerwy w dostępie do Internetu.

„Dokonaliśmy wewnętrznej zmiany, która miała niezamierzone konsekwencje” – poinformowało konto wsparcia Twittera powiedział W tweecie.

Wczesnym rankiem wydawało się, że część aktywności została przywrócona.

„Wszystko powinno teraz działać normalnie” – napisało konto wsparcia Twittera w tweecie. „Dzięki za dołączenie do nas!”

Poniedziałkowy wzór odzwierciedla awarię od początku lutego, która powstała, gdy Twitter wprowadził podobne zmiany w swoim API, strumieniu danych przeznaczonym dla programistów.

Twitter doświadczył powszechnej awarii 8 lutego, przez co użytkownicy nie mogli wysyłać tweetów i bezpośrednich wiadomości, śledzić innych kont i przesyłać treści na swoje osie czasu.

„Od 9 lutego nie będziemy już wspierać bezpłatnego dostępu do API Twittera w wersji 2 i 1.1. Zamiast tego zdobądź płatny poziom podstawowy”, Twitter napisał Tamten miesiąc.

Musk powiedział, że Twitter próbuje rozprawić się z swobodnie dostępnymi danymi Twittera.Nadużywać„Oszustwa są przeprowadzane przez boty, ale firma powiedziała później, że oferuje bezpłatną wersję, co spotkało się z krytyką za jej agresywne wysiłki w celu zarabiania na wcześniej bezpłatnych funkcjach witryny.

Problemy te nastąpiły po powszechnej globalnej awarii Twittera, z którą borykał się w grudniu.

Podczas czatów grupowych między obecnymi i byłymi inżynierami w tamtym czasie niektórzy spekulowali, że grudniowa awaria nastąpiła po nieudanej aktualizacji oprogramowania.

Dopiero w poniedziałek Musk zasugerował całkowite przepisanie kodu Twittera. Funkcję tę pełni od kilku miesięcy od objęcia stanowiska w zeszłym roku. W grudniowej przestrzeni na Twitterze powiedział, że funkcja audio na żywo w witrynie wymaga przeglądu bazy kodów firmy.

Naciskany przez uczestnika, aby wyjaśnił, co to znaczy, Musk stał się zirytowany.

„Niespodzianka, wow”, powiedział po wahaniach i pauzach. „Jesteś dupkiem. … Co za głupiec.”

READ  Wzmocnij lokalne bezpieczeństwo przed wyborami: policja w Greater Dżakarta

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *