Ponad 5 godzin z Homewood do SF

Najpóźniej 6 marca, 8 rano. Od poniedziałku rano I-80 została ponownie otwarta w Sierra. Wymagane są łańcuchy, a pojazdy są sprawdzane na wschodzie i zachodzie.

5 marca, 11 rano Każdy, kto chce wrócić do Bay Area z Tahoe, będzie miał bardzo długą jazdę w niedzielę, a lokalni urzędnicy proszą ludzi o opóźnienie podróży, jeśli to możliwe.

Od niedzielnego popołudnia autostrada międzystanowa 80 jest zamknięta w obu kierunkach od granicy stanu Nevada do Colfax, a droga stanowa 267 jest zamknięta od Northstar do Kings Beach. Zwalnia na autostradzie 50, jedynej głównej drodze wokół jeziora Tahoe. Przed 13:00 kierowcy podróżują z Homewood do San Francisco w ponad 5,5 godziny; W pogodny dzień taki bieg trwa zwykle trzy godziny.

„Drogi w Truckee są bardzo niebezpieczne!” — napisał na Twitterze oddział CHP Truckee Division. „Podróż była bardzo mało inspirująca!”

Według Dystrykt Caltrans 3Donner Pass otrzymało ponad 30 cali śniegu w ciągu ostatnich 24 godzin.

Oczekuje się, że ta zimowa burza potrwa do poniedziałku rano, a skutki będą „trwałe”, gdy przemieszcza się przez Sierra Nevada do początku przyszłego tygodnia. Narodowa Służba Meteorologiczna a Ostrzeżenie przed burzą zimową Obowiązuje do godziny 4:00 w poniedziałek. „Powiejący i dryfujący śnieg może czasami powodować zerową widoczność i szybkie objazdy, jeśli próbujesz podróżować” – poinformowało biuro usługi pogodowej w Reno. Tylko w niedzielę spodziewane jest od 6 do 12 cali śniegu.

READ  Republikanie walczą o zakończenie impasu w związku ze słabą ofertą mówcy McCarthy'ego

„Dodatkowe obciążenie śniegiem na bardzo głębokich opadach śniegu może stwarzać niezwykłe zagrożenia, w tym między innymi: niestabilność strukturalną, dachy, problemy z dostępem do hydrantu przeciwpożarowego, opóźnione udzielanie pierwszej pomocy i schronienie na miejscu” – napisał serwis pogodowy w swojej burzy. ostrzeżenie

Nie przewiduje się ponownego otwarcia żadnych zamkniętych szlaków wokół Sierra ze względu na przyszłe opady śniegu. Kierowcy powinni sprawdzić strona Caltrans Zanim spróbujesz się wydostać.

Nowe opady śniegu obejmują trasy narciarskie w ośrodku narciarskim Palisades Tahoe w kalifornijskiej Dolinie Olimpijskiej 1 marca.

Blake Kessler/Palisades Tahoe przez AP

Basen Tahoe został nawiedziony na początku tego tygodnia przez wielką burzę śnieżną, która przyniosła niemal rekordowe ilości śniegu, zmuszając do zamknięcia każdego ośrodka narciarskiego w okolicy, a także każdej drogi w okolicy. Zamieć spowodowała dwie ofiary śmiertelne. Narciarz zmarł w środę w kurorcie Heavenly Mountain w South Lake Tahoe po tym, jak zamieć spadła w okolicy 42 cale śniegu, podczas gdy kobieta z hrabstwa Placer zmarła po zawaleniu się śnieżnej werandy jej domu i została pochowana pod kilkoma stopami śniegu.

Śnieg pokrywa drzewa na Sonora Avenue w South Lake Tahoe w Kalifornii, 1 marca.

Śnieg pokrywa drzewa na Sonora Avenue w South Lake Tahoe w Kalifornii, 1 marca.

Autor: Salku Bizmut/San Francisco Chronicle AP

Reporterzy SFGATE, Fiona Lee i Gabe Lehman, przyczynili się do powstania tego raportu.

Więcej informacji o pogodzie w KaliforniiDodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *