Singapurski minister mówi, że rząd stara się zacieśnić więzi z indonezyjską młodzieżą

Tempo.co, Djakarta – rządowy Singapur Ma na celu wzmocnienie więzi między młodzieżą z Singapuru i Indonezji Singapur Minister w Kancelarii Premiera i drugiego ministra edukacji i spraw zagranicznych Maliki Osmana.

„Mamy nadzieję, że będziemy nadal wspierać współpracę i wzmacniać relacje nie tylko wśród naszych przywódców, ale także wśród naszej młodzieży” – powiedział. pomiędzy W sobotę 12 sierpnia 2023 r. w Batam na wyspach Riau.

Minister podkreślił znaczenie zacieśniania więzi między młodzieżą obu krajów, zaznaczając jednocześnie, że w przyszłości staną się oni kolejnymi liderami obu krajów.

„Musimy jak najszybciej wzmocnić ich relacje w nadziei, że zmotywujemy ich i umożliwimy im wspólną pracę, aby stawić czoła przyszłym wyzwaniom” – zauważył.

Minister Osman chciał, aby młodzi Singapurczycy odwiedzili wyspy Riau, zwłaszcza wyspy Penyengat w mieście Tanjung Pinang, aby poznać historię i korzenie swoich przodków.

Minister wyraził również poparcie dla trwałości dobrze prowadzonych przez oba rządy programów współpracy, w tym edukacji i działań na rzecz budowania potencjału młodzieży.

W tym kontekście zwrócił uwagę na indonezyjską prowincję Riau, mówiąc, że prowincja ma obiecujące zasoby ludzkie i młodzież.

Opierając się na swoich obserwacjach podczas wizyty w kilku instytucjach na wyspach Riau, minister Osman powiedział, że prowincja archipelagu jest obdarzona obiecującymi młodymi ludźmi w wielu dziedzinach, w tym w dziedzinie technologii i mediów.

Mówiąc o współpracy w sektorze gospodarczym, zauważył, że Singapur jest największym inwestorem na wyspach Riau, co świadczy o zaufaniu singapurskich inwestorów do potencjału prowincji.

W tym celu wyraził nadzieję, że Singapur będzie mógł dalej rozwijać i intensyfikować współpracę z Indonezją, zwłaszcza z wyspami Riau, dla obopólnych korzyści.

pomiędzy

Wybór nauczyciela: Wzrost gospodarczy Indonezji przewyższył Singapur i Stany Zjednoczone – mówi minister gospodarki

Kliknij tutaj Otrzymuj najnowsze aktualności z Tempo w Google News

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *