BNPB rozmieszcza świąteczne punkty ostrzegawcze i przygotowuje się na katastrofy monsunowe

JAKARTA (ANTARA) – Krajowa Agencja ds. Łagodzenia Katastrof (BNPB) wraz z regionalnymi agencjami ds. łagodzenia skutków klęsk żywiołowych (BPBD) utworzyły punkty ostrzegawcze w okresie świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku, aby przewidywać katastrofy hydrologiczne, takie jak powodzie i osunięcia ziemi.

„Kiedy pora sucha zamienia się w porę deszczową, istnieje wiele potencjalnych katastrof hydrologicznych połączonych z obfitymi opadami deszczu w okresie świąt Bożego Narodzenia i Nowego Roku” – powiedział Abdul Muhari, szef Centrum Danych, Informacji i Komunikacji BNPB. Sobotni raport.

BNPB ustaliło poziomy alarmowe od Lampung do wyspy Jawa i Bali. Obowiązują od 22 do 31 grudnia 2023 roku.

Agencja podjęła decyzję o wprowadzeniu poziomów alarmowych w Lampung, Jawie i na Bali, ponieważ obszary te leżą na powszechnie używanych trasach powrotu do domu i podróżowania oraz są podatne na klęski żywiołowe.

Muhari powiedział, że wspólne zespoły składające się z prowincjonalnych, okręgowych i miejskich BPBD, wojska i policji oraz innych ministerstw lub agencji zostały rozmieszczone na stanowiskach powiadamiających o katastrofach.

Wspólne zespoły monitorują przeludnienie, w tym w kurortach nad rzekami, na plaży i na wzgórzach.

BNPB przygotowało kilka punktów monitorowania alarmów o katastrofach wzdłuż północnego wybrzeża (Bandura), południowego wybrzeża (Pansela), przejścia centralnego i miejsc pobierania opłat w regionie Jawa Środkowa.

BNBP utworzyło placówki w Semarang City, Kudus i Rembang na linii Bandura Line z Preps do Blora.

Agencja utworzyła także stanowiska w czterech punktach pobierania opłat w Prebs, Batang, Salathika i Sragan.

Jej siedziba znajduje się w Banyumas, Banjarnegara, dystrykcie Semarang i Klatan w obszarze centralnym, a także w Silab i Kebumen na południowym wybrzeżu Jawy Środkowej.

Na Bali BNPB utworzyło stanowiska ochrony, punkty obsługi i stanowiska zintegrowane w 34 punktach.

Powiązane wiadomości: Ministerstwo powołuje Komisję Monitorującą Placówkę Opieki Zdrowotnej w czasie wakacji na koniec roku
Powiązane wiadomości: Ministerstwo planuje 107 milionów podróży w okresie wakacji na koniec roku

READ  Przetarg - Kontrakt EPC dla elektrowni geotermalnej Paduha Unit 2, Indonezja

Przetłumaczone przez: Sugiharto B, Kensu
Autor: Anton Santoso
Prawa autorskie © ANTARA 2023

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *