Biały Dom: ostatnie komentarze Marjorie Taylor Green z 6 stycznia były „uderzeniem w twarz” dla organów ścigania i rodzin ofiar.

Waszyngton – Biały Dom ostro reaguje na komentarze przedstawiciela stanu Georgia Marjorie Taylor Green w weekend i na to, jak bunt mógł się rozegrać 6 stycznia 2021 r.

Republikanin z Georgii przemawiał w sobotę na kolacji zorganizowanej przez New York Young Republican Club i został błędnie oznaczony przez swoich krytyków jako mózg zamieszek, w wyniku których jeden mężczyzna został zastrzelony, a dwóch innych policjantów nie żyje.

„Powiem ci coś, gdybyśmy to zorganizowali ze Stevem Bannonem, wygralibyśmy. Nie wspominając o tym, że bylibyśmy uzbrojeni” – powiedział w sobotę. Według New York Post.

Skrytykował amerykańskie finansowanie wojny na Ukrainie i wezwał Republikanów do wsparcia kampanii byłego prezydenta Donalda Trumpa w 2024 roku.

W komentarzach, które po raz pierwszy udostępniono CBS News, rzecznik Białego Domu Andrew Bates powiedział: „Życzenie członka Kongresu, by życzył sobie gorszej masakry z 6 stycznia i chwalił się, że wygrałby, jest sprzeczne z naszymi podstawowymi wartościami jako narodu. bunt przeciwko rządowi amerykańskiemu, ta przemoc Przemówienie było policzkiem dla policji Kapitolu, policji metropolitalnej DC, Gwardii Narodowej i rodzin, które straciły bliskich w wyniku ataku na Kapitol. Wszyscy przywódcy mają odpowiedzialność za potępienie tych niebezpiecznych, nienawistnych komentarzy i stanie w obronie naszej Konstytucji i praworządności.

Ponieważ Republikanie przysięgają przejąć kontrolę nad Izbą Reprezentantów w przyszłym roku, Biały Dom nie cofnął się przed ostrą krytyką tych, którzy uczestniczyli, wspierali lub bronili powstania w 2021 roku. Demokracja. Szczególnie szybko zareagował na jego ostatnie kolacje z Trumpem i zwolennikami białej supremacji lub na jego komentarze sugerujące, że Konstytucja Stanów Zjednoczonych powinna istnieć. zatrzymany Po przegranej z prezydentem Bidenem w 2020 r.

W poniedziałkowym oświadczeniu Green powiedziała, że ​​jej komentarz był „kpiną z Joe Bidena i Demokratów, którzy od 6 stycznia konsekwentnie czynią ze mnie cel polityczny”.

READ  Indonezja i Timor Wschodni zgadzają się rozwiązać kwestie graniczne

„Biały Dom musi się nauczyć, jak działa sarkazm” – powiedział.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *