Kontrakty terminowe na akcje rosną, aby rozpocząć tydzień od posiedzenia Fed, kluczowe dane o inflacji na pokładzie

Kontrakty terminowe na akcje w USA wzrosły wcześnie w poniedziałek, wyprzedzając tydzień przed wieloma spodziewanymi wydarzeniami w walce z inflacją.

Kontrakty terminowe na indeks Dow Jones Industrial Average zyskały 50 punktów, czyli 0,15%. S&P 500 i Nasdaq 100 wzrosły odpowiednio o 0,2% i 0,26%.

Działania w przyszłości nadchodzą tak, jak robią to inwestorzy W tym tygodniu uwaga skupiła się na inflacji. We wtorek zostanie opublikowany listopadowy indeks cen towarów i usług konsumpcyjnych, a handlowcy będą szukać oznak, że inflacja słabnie.

Rezerwa Federalna ma dwudniowe posiedzenie rozpoczynające się tego dnia. Oczekuje się, że bank centralny ogłosi kolejną podwyżkę stóp w środę, choć inwestorzy spodziewają się mniejszego ruchu niż w ostatnich miesiącach.

Oprócz oczekiwanej podwyżki stóp procentowych, zaktualizowane prognozy gospodarcze Fed oraz konferencja prasowa prezesa Jerome’a ​​Powella mogą być kluczowymi sygnałami tego, co Fed zamierza zrobić w nadchodzących miesiącach.

„Warunki finansowe znacznie się poprawiły od październikowego odczytu CBI opublikowanego w zeszłym miesiącu, więc Fed może wykorzystać grudniowe posiedzenie FOMC, aby to zrobić.k. …Uważamy, że rynki są bardzo zdecydowane w kwestii stóp po pierwszym kwartale i spodziewamy się, że Powell przyjmie bardziej jastrzębi ton i wskaże wyższe ceny w dłuższej perspektywie niż te, które obecnie wyceniają rynki kontraktów terminowych. powiedział Cliff Hodge, dyrektor ds. inwestycji w Cornerstone Wealth.

Wall Street ma za sobą trudny tydzień Wszystkie trzy główne średnie tracą grunt. Dow Jones spadł o 2,77% w najgorszym tygodniu od września. S&P 500 spadł o 3,37%, podczas gdy Nasdaq Composite spadł o 3,99%.

READ  Aktualizacja Damar Hamlin: Jego pierwsze pytanie brzmiało: „Czy wygraliśmy?” Lekarz mówi, że kilka dni po zatrzymaniu akcji serca podczas meczu NFL

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *