5 rzeczy, które warto wiedzieć przed otwarciem giełdy w środę, 9 lutego

Oto najważniejsze wiadomości, trendy i analizy, których inwestorzy potrzebują, aby rozpocząć dzień handlowy:

1. Akcje będą kontynuowały wtorkowy wzrost na otwarciu, rentowności obligacji spadły

Handlowcy na parkiecie NYSE, luty 8, 2022.

Źródło: NYSE

Dow futures wzrosła Prawie 250 punktów, czyli prawie 0,7% w środę. Kontrakty terminowe na S&P 500 i Nasdaq wskazywały na jeszcze silniejsze wzrosty na otwarciu, dzień po tym, jak wszystkie trzy indeksy giełdowe odnotowały solidny wzrost. ten Nasdaqdruga pozytywna sesja w ciągu ostatnich trzech to pomaganie indeksowi przybliżyć się do wydostania się z obszaru korekcji. Zarobki są po raz kolejny historią na Wall Street, z akcjami Dow Disney ma ukazać się kwartalne wyniki po środowym dzwonku. Peleton zrezygnował z wcześniejszych zdobyczy przedrynkowych i spadł po wzroście o ponad 25%, gdy połączona firma fitness ogłosiła nowego dyrektora generalnego i zwolnienia. Walczące akcje wciąż spadły o około 75% w stosunku do rekordowego poziomu sprzed prawie roku.

Akcje spółek technologicznych, które w zeszłym miesiącu zostały uderzone przez rosnące rentowności obligacji, zlekceważyły ​​wtorkowe Rentowność 10-letnich obligacji skarbowych skok do 1,96%, wysoki powrót do listopada 2019 r. 10-letnia rentowność zaznaczone niżej W środę, na dzień przed publikacją przez rząd styczniowego odczytu o inflacji konsumenckiej, która ma pokazywać dalsze duże wzrosty. ten Rezerwa Federalna już zasygnalizował zwrot w polityce pieniężnej, aby zaradzić historycznie wysokim wzrostom cen. Rynek oczekuje co najmniej pięciu podwyżek stóp procentowych w tym roku, począwszy od marca.

2. CVS, rodzic Taco Bell Yum Brands jest liderem w zarobkach przed dzwonkiem

Apteka CVS jest widoczna w Bloomsburgu.

Paweł Tkacz | LightRakieta | Obrazy Getty

Zdrowie CVS udziały spadły o 2,7% na rynku przedrynkowym po tym, jak sieć aptek poinformowała w środę, że popyt na szczepionki Covid i domowe testy Covid wzrosło ogólna sprzedaż w sklepie, pomagając firmie spełnić oczekiwania dotyczące zysków i przychodów za czwarty kwartał. CVS dokonuje przeglądu swoich sklepów, aby skupić się na opiece zdrowotnej. Począwszy od tej wiosny, to planuje zamknąć około 900 lokalizacji – lub 9% z około 10 000 sklepów firmy w USA – w ciągu najbliższych trzech lat.

Oznakowanie jest wyświetlane na zewnątrz Yum! Marki Inc. Restauracja Taco Bell and Kentucky Fried Chicken (KFC) w Louisville, Kentucky, USA, w czwartek, styczeń. 30, 2020.

Łukasza Sharretta | Bloomberg | Obrazy Getty

Marki Yum akcje wzrosły o prawie 1,5% na rynku przedrynkowym po tym, jak właściciele Taco Bell, KFC i Pizza Hut powiedział w środę, że wyższe koszty zaważyły ​​na zyskach, prowadząc do strat kwartalnych. Przychody nieznacznie przekroczyły szacunki. Wszystkie sieci restauracji firmy odnotowały spadek marż. Jednak wszystkie trzy sieci zgłosiły się wyższa sprzedaż w tym samym sklepie w kwartale, z Taco Bell na czele z 8% wzrostem.

3. Chipotle, Lyft są przeprowadzkami przedrynkowymi, rano po zarobkach

Klient niesie torbę Chipotle przed restauracją w Santa Clara w Kalifornii, USA, we wtorek, października. 19, 2021.

David Paul Morris | Bloomberg | Obrazy Getty

Grill meksykański Chipotle akcje wzrosły o 7,5% w środowym przedrynku, rano po tym, jak firma podała kwartalne wyniki, które przekroczyły szacunki i przychody zgodne z oczekiwaniami. Chipotle powiedział, że mimo to jego klienci utknęli w sieci restauracji podwyżki cen menu radzić sobie z wysokimi kosztami żywności i pracy. Firma powiedziała również, że prawdopodobnie ceny wzrosną ponownie w tym roku.

Podróżny przybywający na międzynarodowe lotnisko w Los Angeles szuka transportu naziemnego podczas ogólnostanowego dnia akcji, domagając się, aby firmy przewożące przejazdy Uber i Lyft przestrzegały kalifornijskiego prawa i przyznały kierowcom „podstawowe prawa pracownicze” w Los Angeles, Kalifornia, USA, 20 sierpnia , 2020.

Mike Blake | Reuters

Lyft akcje odrobiły wcześniejsze straty na rynku przedrynkowym po ogłoszeniu usługi ride-hailing we wtorek wieczorem poniżej szacunków analityków. Lyft powiedział, że wyższe ceny i dłuższe podróże pomogły kwartalnym zarobkom nieznacznie przewyższyć szacunki. Przychody również przekroczyły oczekiwania. Rywalizować Uber ma ogłosić swoje wyniki po dzwonowej środę.

4. Nowy Jork ma decydować o losie swoich mandatów maski Kovida

Osoba nosząca maskę na twarz wychodzi ze sklepu 26 stycznia 2022 r. w Nowym Jorku.

Angela Weiss | AFP | Obrazy Getty

Gubernator Nowego Jorku i urzędnicy ds. zdrowia decydują czy zakończyć lub przedłużyć dwa mandaty masek Covid, jeden w szkołach, a drugi w większości innych publicznych wnętrz, takich jak sklepy spożywcze, sklepy i biura. Rządowy Kathy Hochul, demokratka, planuje wygłosić oświadczenie w środę. Rezygnacja z zamówień na maskę zrównałaby Nowy Jork z wieloma tak zwanymi niebieskimi stanami wykonującymi podobne ruchy. New Jersey planuje znieść wymagania dotyczące maskowania pomieszczeń w szkołach na początku marca. Kalifornia znosi w przyszłym tygodniu wymóg maskowania w pomieszczeniach dla zaszczepionych osób, ale utrzymuje go w szkołach.

5. DOJ twierdzi, że przechwycił ponad 3,6 miliarda dolarów w rzekomo skradzionym krypto

Oznakowanie jest widoczne w siedzibie Departamentu Sprawiedliwości Stanów Zjednoczonych w Waszyngtonie, 29 sierpnia 2020 r.

Andrew Kelly | Reuters

Departament Sprawiedliwości powiedział to schwytany ponad 3,6 miliarda dolarów w rzekomo skradzionej kryptowalucie powiązanej z włamaniem do Bitfinex w 2016 roku. W ramach operacji władze zatrzymały parę nowojorską pod zarzutami, że planowali pranie towarów cyfrowych. Urzędnicy powiedzieli, że aresztowali 34-letniego Ilyę Lichtensteina i 31-letnią żonę Heather Morgan. Zeszłego lata Morgan napisał artykuł w Forbes zatytułowany: „Eksperci dzielą się wskazówkami, jak chronić firmę przed cyberprzestępcami”. Jest także ambitną raperką i nosi imię Razzlekhan, nazywając siebie „niesławnym krokodylem z Wall Street”. Można ją zobaczyć na wideo rapującym przed Nowojorską Giełdą Papierów Wartościowych.

– Associated Press przyczyniła się do powstania tego raportu. Zapisz się teraz aby Klub Inwestycyjny CNBC śledził każdy ruch giełdowy Jima Cramera. Śledź szersze działania rynkowe jak profesjonalista CNBC Pro.

READ  Wendy Williams jedzie do Miami po ogłoszeniu, że jest gotowa na talk show

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *