Rząd Indonezji wprowadził Przewodnik po pracy Pancasila

JAKARTA (ANTARA) – Z okazji Międzynarodowego Dnia Pracy obchodzonego 1 maja rząd Indonezji opublikował Praktyczny przewodnik dotyczący stosunków pracy w Panjasila, mający na celu promowanie stosunków pracy zgodnie z ideologią narodową.

Minister ds. siły roboczej Aida Fauzia oświadczyła 28 marca, że ​​podpisała uchwałę ministerialną zatwierdzającą Przewodnik dotyczący stosunków przemysłowych Panchsheela.

„Oczekuje się, że podpisanie uchwały ministerialnej nr 76 z 2024 r. pozwoli zrozumieć znaczenie wartości Panchsheela w sektorze biznesowym” – zapewnił podczas środowego wydarzenia upamiętniającego Święto Pracy.

W przewodniku stwierdzono, że sześć zasad stosunków pracy opartych na Panchasheeli nadaje priorytet wspólnym interesom pracowników, pracodawców, społeczeństwa i rządu; Współpraca pracodawców i pracowników, którzy są od siebie zależni; oraz relacje funkcjonalne i podział pracy.

Pozostałe trzy zasady to priorytetowe traktowanie wartości rodzinnych, tworzenie harmonii w biznesie i pracy oraz promowanie dobrobytu.

Tymczasem rodzina i wzajemna pomoc odzwierciedlająca jedność narodu indonezyjskiego oraz konsensusowe podejmowanie decyzji oparte na wzajemnym szacunku dla osiągnięcia wspólnych celów to dwie zasady harmonijnych stosunków pracy opartych na Panchasila.

Stosunki pracy oparte na Pancasila będą zachęcać pracowników do nieustraszonego przedstawiania swoich pomysłów na ulepszenia firmy, wspierać współpracę dwustronną i pomagać związkom zawodowym w rozwoju z naciskiem na wydajność pracy w celu ulepszenia firmy, wyjaśnił Fauziyah.

Podkreślił także potrzebę solidarności opartej na inicjatywach społecznych, aby bezinteresownie przyczyniać się do wzajemnego wspierania i ułatwiania sobie pracy w miejscach pracy.

Wyraził nadzieję, że stosunki przemysłowe oparte na Panchasheeli urzeczywistnią harmonijne relacje między pracownikami i pracodawcami w miejscu pracy.

„Chciałbym, aby strony zaangażowane w stosunki pracy zgodziły się na wdrożenie w firmach stosunków pracy opartych na panchasheeli, aby pomóc w zapewnieniu odporności przedsiębiorstw i harmonijnego środowiska pracy w celu osiągnięcia dobrobytu dla wszystkich” – zauważyła Fauzia.

Powiązane wiadomości: Pracownicy muszą stale rozwijać umiejętności, aby stawić czoła wyzwaniom: Minister
Powiązane wiadomości: Minister HR wzywa ośrodki szkoleniowe do wypełniania luki w zatrudnieniu

READ  Śmiałe prognozy cen bitcoinów na 2023 r

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *