Indonezja podpisuje 24 zamówienia Sikorsky Black Hawks

Sikorsky, spółka należąca do Lockheed Martin, ogłosiła, że ​​podpisze umowę z indonezyjską firmą lotniczą PT Dirgantara Indonesia (PTDI) na hurtowy zakup helikopterów Black Hawk.

Sikorsky i PTDI nawiązały strategiczne partnerstwo w celu realizacji umowy sprzedaży 24 śmigłowców Sikorsky S-70M Black Hawk do Republiki Indonezji. Nieuchronnie zwiększy to możliwości indonezyjskich sił powietrznych.

Sprawdzona maszyna – idealna dla Indonezji


Jeff White jest wiceprezesem ds. globalnego rozwoju biznesu w firmie Sikorsky Niniejsza umowa wyraża nasze wzajemne zainteresowanie z PTDI dostawą śmigłowców S-70M Black Hawk na potrzeby obronne Indonezji.

Dodał: „Black Hawk został zaprojektowany i zbudowany zgodnie z najbardziej rygorystycznymi standardami wojskowymi i może szybko i niezawodnie dostarczać personel i zaopatrzenie geograficznie rozproszonym populacjom na dużym archipelagu, takim jak Indonezja”.

Atrament osiągnął swój punkt kulminacyjny, gdy indonezyjski minister obrony Prabowo Subianto odwiedził Stany Zjednoczone, aby spotkać się z przedstawicielami przemysłu obronnego i przemysłu.

Wizyta ministra w USA pobudzi wysiłki Indonezji w zakresie modernizacji i interoperacyjności. Posunięcie to z pewnością zapewni Indonezji większą siłę przetargową w sferze twardej władzy i dyplomacji.

Wiara Indonezji w helikoptery


Sikorsky cieszy się dobrze znaną reputacją dzięki swojej niezawodności, a Indonezja PTDI demonstruje swoje zaufanie, łącząc siły z amerykańskim producentem.

Geetha Amperiawan, prezes i dyrektor PTDI Powiedział: „Wierzymy, że strategiczna współpraca pomiędzy PTDI i Lockheed Martin zwiększy wartość możliwości PTDI w zakresie integracji, dostosowywania, modyfikacji i optymalizacji systemów na potrzeby ukończenia helikoptera”.

Geeta dodał: „Dodatkowo, dzięki możliwości zostania oficjalnym dostawcą Sikorsky, PTDI może również rozszerzyć swoją działalność w zakresie konstrukcji lotniczych”.

Sikorsky S-70M Black Hawk jest budowany w zakładach Lockheed Martin PZL Mielec w Polsce. Bardzo poszukiwany S-70M Black Hawk zdobył tytuł najbardziej niezawodnego samolotu użytkowego wśród operatorów na całym świecie, nie tylko w Indonezji czy Azji.

READ  Elon Musk wycofał się z umowy kupna Twittera

Helikopter charakteryzuje się niezrównaną wszechstronnością i zdatnością do lotu na poziomie wojskowym. Black Hawk może latać w dzień i w nocy w ekstremalnych warunkach pogodowych.

O PT Dirgantara Indonezja


PT Dirgantara Indonezja, znana również jako PTDI, jest jedną z dumnych indonezyjskich krajowych firm z branży lotniczej.

PTDI jest jedną z najbardziej wydajnych firm w Azji w zakresie projektowania, rozwoju i testowania samolotów, produkcji płatowców i produkcji samolotów.

Od sierpnia 1976 roku PTDI obsługuje statki powietrzne cywilne i wojskowe. Firma została utworzona przez Ministerstwo Przedsiębiorstw Państwowych i z sukcesem rozwinęła się w prężnie działającą firmę z branży lotniczej.

Do chwili obecnej firma dostarczyła klientom na całym świecie ponad 460 samolotów.


Naród Azji Południowo-Wschodniej rośnie w siłę militarną i gospodarczą.

Kraj podpisał niedawno kontrakt na 24 nowe myśliwce F-15EX. Zakup Sikorsky’ego można postrzegać jako uzupełnienie zamówienia na F-15 i zwiększenie ogólnego potencjału sił obronnych kraju.

Zakup Sikorsky’ego i zwiększenie liczby samolotów F-15 sygnalizują zaangażowanie Indonezji w energetykę powietrzną.

Bądź na bieżąco ze wszystkimi aktualnościami z branży lotniczej i podróżniczej Biuletyn zasobów lotniczychZostanie on uruchomiony w ciągu najbliższych dwóch tygodni! Kliknij tutaj, aby się zarejestrować i nie przegapić żadnej edycji!

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *