Sam Bankman-Fried nie przyznaje się do zarzutów oszustwa w Nowym Jorku

Sam Bankman-Fried nie przyznał się we wtorek przed sądem federalnym w Nowym Jorku do ośmiu zarzutów związanych z upadkiem jego byłej giełdy kryptowalut. FTX oraz fundusz hedgingowy Alameda Research.

Jednorazowy kryptomiliarder Oskarżony Pod odrębnymi zarzutami oszustwa elektronicznego i oszustwa związanego z papierami wartościowymi, oszustwa związanego z papierami wartościowymi i oszustwa elektronicznego, prania pieniędzy i spisku mającego na celu obejście przepisów dotyczących finansowania kampanii.

Sędzia Louis Kaplan zaproponował 2 października jako datę rozpoczęcia procesu Bankmana-Frieda.

Bankman-Fried przyjechała do sądu czarnym SUV-em i od momentu przybycia jej pojazdu roiło się od kamer. Młyn stał się tak gęsty, że matka Bankmana-Frieda nie była w stanie wydostać się z pojazdu i upadła na mokry chodnik, gdy kamery próbowały rzucić okiem na jej syna.

Były dyrektor naczelny FTX, Sam Bankman-Fried (C), przybywa, aby złożyć apelację przed sędzią okręgowym USA Louise Kaplan w sądzie federalnym na Manhattanie 3 stycznia 2023 r. W Nowym Jorku.

Eda Jonesa | AFP | Dobre zdjęcia

Bankman-Fried został przeciągnięty przez tłum na salę sądową w ciągu kilku minut, a fotografowie starali się zejść mu z drogi.

Wcześniej tego dnia prawnicy Bankmana-Frieda złożyli wniosek o zapieczętowanie nazwisk dwóch osób, które gwarantowały kaucję Bankmana-Frieda. Powiedzieli, że pozew i widoczność oskarżonego już naraziły rodziców Bankmana-Frieda na ryzyko, a poręczyciele nie powinni być poddawani takiej samej kontroli. Kaplan uwzględnił wniosek w sądzie.

Prokurator federalny Daniel Sassoon powiedział sądowi, że Bankman-Fried współpracował z zagranicznymi organami regulacyjnymi w celu przeniesienia aktywów, które amerykańskie kierownictwo FTX próbuje odzyskać w ramach procesu upadłości na podstawie rozdziału 11.

Organy regulacyjne na Bahamach i amerykańscy prawnicy FTX od tygodni walczą z kryptowalutą wartą setki milionów dolarów, a nawet miliardy, w sądzie upadłościowym w Delaware. Adwokaci FTX twierdzą, że bahamscy kontrolerzy nielegalnie przekazali setki milionów dolarów i że Bankman-Fried im pomógł.

READ  W tym tygodniu zostanie uruchomiony przełomowy transport wahadłowy dla turystów w Ubud na Bali

Bahamscy regulatorzy argumentują, że lokalne przepisy dają im jurysdykcję nad tymi aktywami i kwestionują ważność postępowania na podstawie rozdziału 11 w USA.

Prokuratorzy federalni zgadzają się z amerykańskimi prawnikami FTX. Sassoon poprosił Kaplana o nałożenie nowego ograniczenia zabraniającego Bankman-Fried przekazywania lub uzyskiwania dostępu do aktywów klientów FTX. Sędzia również uwzględnił wniosek.

Bankier-Fry Wrócił do Ameryki Został zwolniony z Bahamów 21 grudnia i następnego dnia za kaucją w wysokości 250 milionów dolarów zabezpieczoną w jego rodzinnym domu w Kalifornii.

Prokuratorzy federalni ogłosili powołanie nowej grupy zadaniowej w celu odzyskania dotkniętych aktywów w ramach śledztwa w sprawie Bankmana-Frieda i upadku FTX.

„Południowa dzielnica Nowego Jorku pracuje przez całą dobę, aby zareagować na wybuch FTX” – powiedział prokurator USA Damian Williams we wtorkowym oświadczeniu.

Biuro prokuratora USA dla SDNY argumentowało, że Bankman-Fried używał Aktywa klientów warte 8 miliardów dolarów dla Zakup luksusowej nieruchomości I Projekty próżnościPrawa do nazwy stadionu i Miliony z darowizn politycznych.

Prokuratorzy federalni sporządzili akt oskarżenia przeciwko Bankmanowi-Friedowi z niezwykłą szybkością, łącząc zarzuty karne przeciwko 30-latkowi w ciągu kilku tygodni. Wraz ze skargami pojawiły się opłaty federalne Komisja Handlu Kontraktami Towarowymi Futures I Komisja Papierów Wartościowych i Giełd.

Pomagali im bliscy współpracownicy Bankmana-Frieda, Caroline Ellison, była dyrektor generalna jego funduszu hedgingowego Alameda Research, oraz Gary Wang, który był współzałożycielem FTX z Bankman-Fried.

Ellison, 28 lat, i Wang, 29 lat, 21 grudnia przyznał się do winy. Ich prośby do prokuratorów pojawiły się po powszechnych spekulacjach, że były romantyczny partner Bankmana-Frieda, Ellison, współpracował przy dochodzeniach federalnych.

Najwyraźniej inny były dyrektor FTX, Ryan Salem Pierwsi zaalarmowani regulatorzy Domniemana usterka w FTX. Salem, były dyrektor generalny FTX, zgłosił giełdę kryptograficzną bahamskim organom regulacyjnym za „potencjalne niewłaściwe obchodzenie się z aktywami klientów” dwa dni przed złożeniem wniosku o ochronę przed bankructwem, zgodnie z wnioskiem złożonym w Bahamskiej Komisji Papierów Wartościowych.

READ  Chiny wysyłają załogę na swoją stację kosmiczną

Bankman-Fried został oskarżony przez federalne organy ścigania i organy nadzoru finansowego o to, co SEC nazwała jednym z największych i najbardziej „bezczelnych” oszustw w niedawnej pamięci. Jego szokujący upadek został przyspieszony Raportowanie To kwestionowało jego naturę Bilans funduszu hedgingowego.

W tygodniach następujących po ogłoszeniu upadłości przez FTX w Delaware 11 listopada, ujawniono zakres rzekomego niewłaściwego postępowania Bankmana-Frieda. Zastępca dyrektora generalnego John J. promień”Całkowita porażka kontroli korporacyjnej.

Bankman-Fried został oskarżony w sądzie federalnym w Nowym Jorku 9 grudnia Aresztować przez organy ścigania Bahamów 12 grudnia na wniosek prokuratorów amerykańskich. Po postawieniu go w stan oskarżenia zespół prawników Bankmana-Frieda na Bahamach Odwrócony Czy ich klient wyraża zgodę na przekazanie.

Widzieć: Sam Bankman-Fried pojawia się na korcie

Sam Bankman-Fried pojawia się w sądzie

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *