Kontrakty terminowe Dow rosną o ponad 100 punktów pierwszego dnia handlowego 2023 r

Traderzy na parkiecie NYSE, 21 października 2022 r.

źródło: NYSE

Kontrakty terminowe na akcje wzrosły we wtorek, gdy Wall Street próbowała rozpocząć nowy rok mocnym akcentem. Handlowcy również przygotowywali się na lawinę danych ekonomicznych, które nadejdą w tym tygodniu.

Kontrakty futures powiązane ze średnią przemysłową Dow Jones wzrosły o 120 punktów, czyli o 0,35%. Kontrakty terminowe na S&P 500 wzrosły o 0,34%, a kontrakty terminowe na Nasdaq 100 wzrosły o 0,43%.

Główne średnie zakończyły rok 2022 najgorszymi rocznymi stratami od 2008 r., przerywając trzyletnią passę zwycięstw. Dow zakończył rok spadkiem o 8,8%, 10,3% w stosunku do 52-tygodniowego maksimum. S&P 500 stracił w ciągu roku 19,4% i stracił ponad 20% od swojego rekordowego poziomu. Technologiczny Nasdaq spadł w zeszłym roku o 33,1%.

Pokazy historii Giełda w USA odrabia straty po kilku latach. W rzeczywistości S&P 500 zyskał średnio 15% w następnym roku po stracie ponad 1%.

Jednak jakiekolwiek ożywienie zależy od rozwiązania niektórych kluczowych czynników, które miały wpływ na akcje w 2022 r.

Według Grega Bassuka, dyrektora generalnego AXS Investments, inflacja jest „najgorszą porażką od dziesięcioleci zarówno dla akcji, jak i obligacji” i jest największą narracją inwestorów na rok 2022. Nowy rok zaczyna się od chmur niepokoju, że „trudniejsze niż oczekiwano lądowanie” banku centralnego i jego działania mające na celu walkę z inflacją mogą wepchnąć gospodarkę w recesję.

„Rok 2022 charakteryzował się trajektorią rynku ślepą na inflację, ponieważ zarówno Wall Street, jak i Main Street rozpoczęły rok od utrzymywania przez Rezerwę Federalną niskich stóp procentowych i kontrolowania wzrostu cen” – powiedział. „Ale gdy inflacja wzrosła, rzeczywistość stała się zupełnym przeciwieństwem”.

„Wchodząc w 2023 r., gdy ceny pozostaną podwyższone, inwestorzy będą uważać na wrażliwe na inflację aktywa i akcje cykliczne oraz inne akcje, które radzą sobie lepiej w środowisku rosnących cen” – dodał.

READ  Indonezyjskie lotnisko Sam Ratulangi zostało tymczasowo zamknięte po erupcji wulkanu Xinhua

Inwestorzy otrzymują zestaw danych w pierwszym tygodniu handlowym roku. Po pierwsze, S&P Global Manufacturing PMI i wydatki na budownictwo zostaną opublikowane we wtorek o 9:45 i 10 rano ET.

Środowe badanie zatrudnienia i rotacji pracowników, znane jako JOLTS, zostanie opublikowane rano, a protokół z ostatniego spotkania politycznego banku centralnego zostanie opublikowany po południu.

Z niecierpliwością czekają na piątkowy grudniowy raport o zatrudnieniu, ostateczny raport o zatrudnieniu, który bank centralny musi rozważyć przed kolejnym posiedzeniem 1 lutego. W czwartek i piątek odbędzie się również kilka przemówień przedstawicieli banków centralnych.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *