Dochodzenie policyjne w sprawie pożaru buszu na górze Papandayan nadal trwa

Garut, Jawa Zachodnia (Antara) – Policja z Zachodniej Jawy kontynuuje dochodzenie w sprawie głównej przyczyny pożaru lasu, który w niedzielny wieczór zniszczył krzaki i drzewa w bloku Tekal Alun na obszarze chronionym Mt Papandayan, powiedział funkcjonariusz policji.

„Sprawa pożaru lasu jest nadal w toku” – powiedział w poniedziałek szef policji w Sisrubanie, pierwszy inspektor Asep Saputin.

W poniedziałkowe popołudnie pożar nadal płonął, ale jego płomienie były mniej intensywne niż te, które zaobserwowano w niedzielny wieczór. Na miejsce zdarzenia wysłano kilku policjantów, którzy zbadali sytuację.

Seputin zauważył, że funkcjonariusze policji z Sisuruban dołączyli także do zespołu pracowników powiązanych agencji i społeczności lokalnych, którzy próbowali ugasić pożar przy użyciu ograniczonego sprzętu.

Pożar lasu wybuchł pośrodku wzgórz Papandayan, daleko od wiosek. W rezultacie wysiłki mające na celu ugaszenie pożaru były utrudnione – wyjaśnił – ponieważ sprzęt gaśniczy nie był w stanie dotrzeć do dotkniętego obszaru.

Tymczasem szef ds. łagodzenia skutków klęsk żywiołowych w okręgu Garut Ah Anwar Sefullo powiedział, że pożar lasu, który miał miejsce w niedzielny wieczór, zniszczył krzewy i drzewa w bloku Tegal Alun wulkanu o wysokości 2665 metrów.

Uczestnicy obozu zwykle biwakują w pobliżu obszaru objętego pożarem lasu.

„Może są tam kempingi” – zauważył.

Saefulloh powiedział, że nie można jeszcze obliczyć szerokości spalonego obszaru.

Wzgórze Papandayan znajduje się w podokręgu Sisuruban w dystrykcie Garut w prowincji Jawa Zachodnia. Zauważył, że w 2015 r. w tym samym miejscu w bloku Tegal Alun wybuchł pożar lasu.

ANTARA wcześniej informowała, że ​​góra Bromo w prowincji Jawa Wschodnia również doświadczyła kilku pożarów gruntów i lasów podczas tegorocznej pory suchej.

Według Centrum Parku Narodowego Bromo Tenger Semeru (BB TNBTS) pożar zniszczył 504 hektary i zmusił do zamknięcia kilku punktów dostępu turystycznego do obszaru Mount Bromo.

READ  Ministerstwo apeluje do harcerzy o udział w podstawowych świadczeniach medycznych

Agencja Meteorologiczna, Klimatyczna i Geofizyczna (BMKG) przewiduje, że ten rok będzie podobny do pory suchej obserwowanej w 2019 roku.

Prognozuje się, że w sumie w 28 procentach ze 194 stref sezonowych (ZOM) Indonezji wyznaczonych przez agencję pora sucha rozpocznie się w czerwcu tego roku.

Wzmocnione zjawisko El Niño spowodowane dodatnią fazą dipola na Oceanie Indyjskim (IOD) może wywołać suszę w Indonezji w porze suchej, powiedziała prezes BMKG Twigorita Karnavati.

POWIĄZANE WIADOMOŚCI: Trzy prowincje w stanie pogotowia w związku z nowym ryzykiem pożarów: BMKG
Powiązane wiadomości: Ugaszono pożar lasu w lesie chronionym Gopa w Banga Tengah: BPBD
POWIĄZANE WIADOMOŚCI: Sygnał ostrzegawczy dotyczący pożaru lasu w podokręgach BMKG 12 E Nusa Tenggara

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *