NFL-NFLPA zgadza się na zmiany w protokołach wstrząsu mózguCNN

National Football League i NFL Players Association zgodziły się Zaktualizuj protokół kontuzji ligi w sobotę.

Decyzja jest następstwem przeglądu reakcji kontuzji rozgrywającego Miami Dolphins, Tua Tagovailoa, 25 września. Tagovailoa doznał kontuzji głowy, a później został oczyszczony z prawa do ponownego wejścia do gry. 24-letnia Dagovailova została później hospitalizowana z powodu wstrząsu mózgu.

W sobotę liga i związek wspólnie ogłosiły wyniki przeglądu.

Zgodnie z nowymi protokołami zawodnicy nie mogą rywalizować, jeśli doświadczają ataksji, która opisuje brak koordynacji spowodowany słabą kontrolą mięśni.

We wspólnym oświadczeniu opisano wyniki i ustalenia ich przeglądu urazu Tagovailoa w następujący sposób:

„Nawet jeśli w dochodzeniu ustalono, że personel medyczny zespołu i niezrzeszeni lekarze postępowali zgodnie z pisemnym protokołem, NFL i NFLPA przyznają, że wynik tej sprawy mógł nie być taki, jak w momencie sporządzania protokołu”.

„W związku z tym, podobnie jak w poprzednich przypadkach, protokół zostanie zmodyfikowany w celu zwiększenia bezpieczeństwa graczy w oparciu o porady odpowiednich ekspertów medycznych stron. W szczególności termin „ataksja” został dodany do objawów „nie-go”. „Ataksja” jest definiowana jako nieprawidłowości w równowadze/stabilności, koordynacji ruchowej lub zaburzenia mowy spowodowane problemem neurologicznym.

Innymi słowy, jeśli gracz zostanie zdiagnozowany z „ataksją” przez jakikolwiek klub lub neutralny lekarz zaangażowany w stosowanie protokołu wstrząsu mózgu, nie będzie mógł wrócić do gry i otrzyma niezbędną dalszą opiekę. etyczny.”

Tagovailoa został na krótko wyrzucony z gry w drugiej kwarcie meczu 25 września przeciwko Buffalo Bills. Delfiny ogłosiły, że ma wątpliwości co do powrotu z kontuzją głowy i wrócił na boisko w trzeciej kwarcie.

Następnie, w czwartek, wrócił na boisko, kiedy Dolphins grali przeciwko Cincinnati Bengals. Został zaatakowany przez bengalskiego obrońcę Josha Duboe i zabrany na boisko na noszach i hospitalizowany.

Incydent skłonił NFL do ponownej oceny protokołów wstrząsów mózgu i bardziej rygorystycznej oceny graczy, którzy doznali pozornych obrażeń głowy.

READ  Nowy Jork tonie pod własnym ciężarem: badanie

W raporcie stwierdzono, że niestabilność Tagovailoa była spowodowana nie urazem głowy, ale urazem pleców.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *