Najważniejsze wydarzenia z kolacji korespondentów Białego Domu

Waszyngton (CNN) Prezydent Joe Biden żartował na różne tematy Kolacja korespondentów Białego Domu Ale w sobotę przybrał poważniejszy ton, wzywając do uwolnienia Amerykanów bezprawnie przetrzymywanych za granicą.

Coroczna kolacja, która odbywała się w Washington Hilton, przyciągnęła tysiące gości popierających wolność prasy, którą Biden nazwał „filarem, a nie wrogiem wolnego społeczeństwa”.

Oto najważniejsze wydarzenia z tegorocznej kolacji.

Biden wezwał do uwolnienia niesłusznie przetrzymywanych Amerykanów

Biden skorzystał z okazji, aby zwrócić się do tłumu w celu poparcia wolności prasy: „Prasa nie jest przestępstwem”.

Rozpoczął swoje uwagi poważnie, od razu odnosząc się do bezprawnego przetrzymywania amerykańskich dziennikarzy Evana Gershkovicha w Rosji i Austina Tice’a w Syrii, w pokoju pełnym dziennikarzy i rodzin więźniów, których jego administracja jest zobowiązana sprowadzić do domu.

„Obiecuję ci, pracuję jak diabli, aby sprowadzić ich do domu” – powiedział Biden.

Spotkanie było w sobotę wieczorem Britney Griner, gwiazda WNBA została zwolniona z Rosji pod koniec zeszłego roku po niesłusznym zatrzymaniu. Biden i pierwsza dama Jill Biden odbyli spotkanie w przeciąganiu liny z Kreinerem i jego żoną podczas imprezy przy basenie w Białym Domu.

Prezydent i Pierwsza Dama spotkali się prywatnie z rodziną Gershkovicha, reportera Wall Street Journal, który był brany pod uwagę przez Departament Stanu USA.Bezprawnie zatrzymany„W Rosji. Wielu obecnych dziennikarzy nosiło przypinki wzywające do jego uwolnienia.

Dasha Navalnaya, córka uwięzionego lidera rosyjskiej opozycji Aleksieja Nawalnego, powiedziała CNN w sobotę, że kolacja korespondentów Białego Domu była bardzo ważnym wydarzeniem dla osób niesłusznie zatrzymanych, ponieważ „Stany Zjednoczone jako kraj reprezentują wolność słowa, wolność wypowiedzi politycznej”. ”.

Roy Wood Jr. celuje w WaszyngtonKomik Roy Wood Jr., najbardziej znany ze swojej roli w programie Comedy Central „The Daily Show”, nie powstrzymał się od swojej pieczeni na temat waszyngtońskiej polityki w sobotni wieczór, oszczędzając ciosy dla obu stron.

READ  Texas Air Show: Sześciu zabitych po katastrofie pary zabytkowych samolotów wojskowych w Dallas

Natychmiast wskazał na niejawne dokumenty znalezione w domu Bidena w Delaware, mówiąc prezydentowi, gdy schodził ze sceny: „Naprawdę szybko, panie prezydencie. Myślę, że zostawiłeś tutaj niektóre ze swoich tajnych dokumentów”.

Wood zwrócił też uwagę na protesty we Francji w odpowiedzi na podniesienie przez rząd wieku emerytalnego. „Tymczasem w Ameryce 80-letni mężczyzna błaga nas o jeszcze cztery lata pracy” – powiedział, wskazując na kandydaturę Bidena na reelekcję.

Ale komik nazwał byłego prezydenta Donalda Trumpa „królem skandali”.

„Śledzenie skandali Trumpa jest jak oglądanie filmów Gwiezdne wojny” – powiedział. „Musisz zobaczyć trzeci, aby zrozumieć pierwszy, a potem masz – nie możesz przegapić drugiego, ponieważ masz pisanki na piąte jajko”.

Biden naśmiewa się z Trumpa

Tymczasem dowcipy Bidena obejmują kilka wymierzonych w ostatnie skandale jego poprzednika.

Żartował, że zapłacą mu 10 dolarów za wystawienie swoich komentarzy przez dziesięć minut. „To zmiana, prezydent otrzymuje pieniądze za milczenie” – zażartował, odnosząc się do oskarżeń Trumpa o rzekomy program cichych pieniędzy.

Biden nabijał się także z gubernatora Florydy, Rona DeSantisa, kandydata do nominacji na prezydenta GOP, jeśli weźmie udział w wyścigu w 2024 roku.

„Miałem gotowych wiele żartów z Rona DeSantisa, ale Myszka Miki mnie uprzedziła, dotarł tam pierwszy” – powiedział Biden.

Disneya Złożył sprawę Na początku tego tygodnia pozwał gubernatora i jego komitet nadzorczy, oskarżając agencję o wykorzystanie jego wpływów politycznych w celu ukarania go za korzystanie z prawa do wolności słowa.

Dziennikarze świętowali i dokuczali

Kilku dziennikarzy, w tym Phil Mattingly z CNN, zostało uhonorowanych podczas kolacji korespondentów w Białym Domu za wpływ wizyty prezydenta Ukrainy Wołodymyra Zełenskiego w Waszyngtonie.

Podczas gdy Biden oklaskiwał reporterów za ich pracę, szydził z ich trudnych pytań.

„Rozumiem, że wiek jest całkowicie uzasadnioną kwestią, o której wszyscy myślą” – powiedział, odnosząc się do swojej kandydatury do reelekcji. „Przez wszystkich mam na myśli New York Times”.

READ  CBS donosi, że Ginny Thomas napisała do Marka Meadowsa, że ​​nie znała swojego męża.

Biden żartował również, jak unika pytań ze strony mediów. „Pod wieloma względami ta kolacja podsumowuje moje pierwsze dwa lata urzędowania: pogadam przez 10 minut, nie odpowiem na żadne pytania i wyjdę szczęśliwy”.

W ostatnich tygodniach branża medialna poniosła wiele ciosów – od głośnych decyzji po zwolnienia, wtrącił się Wood.

„Nietykalny Tucker Carlson jest bez pracy” – powiedział Wood, odnosząc się do odejścia prezentera z Fox News, co wywołało aplauz.

„Cóż, niektórzy ludzie to świętują” – odpowiedział. „Ale do personelu Tuckera, chcę, żebyście zauważyli, że wiem, co czujecie. Pracuję w Daily Show, więc jestem również zaskoczony nagłym odejściem prezentera fałszywych wiadomości”.

Wychodzą celebryci

W sobotnim wydarzeniu wzięło udział kilka celebrytów, w tym modelka i osobowość telewizyjna Chrissy Teigen i jej mąż, piosenkarz John Legend.

Aktorka Julia Fox pozowała z przywódcą senackiej większości Chuckiem Schumerem, podczas gdy aktorka Rosario Dawson i aktorzy Liev Schreiber i Billy Eichner zmieniali się na czerwonym dywanie.

Podczas wydarzenia identyczni bracia bliźniacy Drew i Jonathan Scott, którzy prowadzą program „Property Brothers” HGTV, wywołali gromki śmiech, gdy ich szkicowy film pokazywał, jak zamierzają odnowić Biały Dom.

„Robimy to wystarczająco długo i uważamy, że wiemy, jak sprawić, by Biały Dom stał się Białym Domem” – powiedziała para w filmie.

Maegan Vazquez i Aaron Pellish z CNN przyczynili się do powstania tego raportu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *