Kościół dostarcza pojemnik, aby pobłogosławić Vanuatu po cyklonach

W tylnym rogu domu spotkań w Port Vila na Vanuatu znajduje się 40-metrowy kontener wypełniony niezbędnymi zapasami — starannie iz modlitwą ułożonymi w miarę ich podążania. Zasady gotowości na wypadek sytuacji kryzysowych Z Kościoła Jezusa Chrystusa Świętych w Dniach Ostatnich.

Kiedy w marcu dwa huragany nawiedziły wyspy Vanuatu na południowym Pacyfiku, dzięki temu kontenerowi kościół był gotowy do pomocy.

Trudne do znalezienia przedmioty, takie jak piły łańcuchowe, generatory, przenośne pojemniki na wodę, taczki, młotki, gwoździe, drabiny i noże są gotowe do podzielenia się z potrzebującymi, aby usunąć gruz i odbudować ich domy i życie, wyjaśnia raport. Newsroom kościelny Pacific.

Pojemnik ma również przenośne generatory i zbiornik na wodę o pojemności 1000 litrów (około 264 galonów) do dozowania wody. A po tajfunie rozdano potrzebującym 650 zestawów higienicznych z pojemnika z pastą do zębów, mydłem, szamponem i innymi artykułami pierwszej potrzeby.

Siostra Teresa Goodin prezentuje przenośny generator w 40-metrowym kontenerze należącym do kościoła. Znaczna część wyspy Efate na Vanuatu została pozbawiona prądu po cyklonie w marcu 2023 r. Przenośne generatory dostarczone przez kościół pomogły wielu osobom w ładowaniu telefonów i urządzeń komunikacyjnych.

Kościół Jezusa Chrystusa Świętych w Dniach Ostatnich

W rzeczywistości 24 kontenery awaryjne są obecnie napełnione i gotowe na całym Południowym Pacyfiku – a kiedy dojdzie do katastrofy, Kościół może natychmiast udostępnić awaryjne zapasy.

Starsze pary misjonarskie organizują pojemniki i przechowują przedmioty, które są najbardziej przydatne dla lokalnych potrzeb. Starszy Mike Goodin i Siostra Teresa Goodin są misjonarzami w służbie humanitarnej na Vanuatu.

Po przybyciu towaru do kraju pojemnik należy wyczyścić i ponownie napełnić. Rozmawiali więc z miejscowymi o tym, co byłoby najbardziej przydatne, i dowiedzieli się, co znajduje się w innych kontenerach na Pacyfiku, zanim zamówili towary.

Zainspirowali ich do podwojenia rozmiaru normalnych plandek w kontenerze. Kilka tygodni później uderzył tajfun, który zniszczył jedną trzecią domów na samej tylko wyspie Efate. Plandeki były używane jako dachy i tymczasowe schronienia, aby ludzie byli suchi.

READ  Brian Kemp wzywa Republikanów do wycofania się z zarzutów o oszustwa wyborcze: „2020 to starożytna historia”

Szef misji Vanuatu Port Vila Mark J. Messick powiedział: „Wszystko, czego szukaliśmy, znaleźliśmy schowane w pojemniku. Mówiliśmy: „Potrzebujemy plandek” lub „Chcielibyśmy mieć worki na śmieci” i byli gotowi do drogi.

Często plandeki były częścią zestawu, który zawierał gwoździe, łopatę, zegarek, młotek, linę i drążek kierowniczy. Kiedy misjonarze dostarczali te zestawy rodzinom, były one w stanie naprawić swoje domy i szybko opuścić schrony ewakuacyjne.

Przesiedlone rodziny stoją z dostarczonymi narzędziami, aby pomóc im w odbudowie domów w Port Vila na Vanuatu w marcu 2023 r.

Przesiedlone rodziny stoją z narzędziami podarowanymi z pojemnika uratowanego przez Kościół Jezusa Chrystusa Świętych w Dniach Ostatnich, aby pomóc w odbudowie ich domów w Port Vila, Vanuatu, marzec 2023 r.

Kościół Jezusa Chrystusa Świętych w Dniach Ostatnich

Siostra Goodin powiedziała, że ​​była poruszona wpływem, jaki te narzędzia i sprzęt wywarły na ludzi.

„Daliśmy im możliwość zmiany domów” – powiedział. „Nie mieli jak iść do sklepu po zakupy. Mieli bardzo mało pieniędzy, a półki sklepowe były puste. Dało im to możliwość zatroszczenia się o swoje rodziny. Przywróciło im dumę z bycia w stanie zadbać nas samych. Dało im to tę zdolność.

W raporcie Pacific Newsroom zwrócono również uwagę na hojność okazywaną sobie nawzajem przez mieszkańców Vanuatu. Członek kościoła pożyczył piłę łańcuchową, aby pomóc w akcji ratunkowej. Kiedy nadszedł czas, aby go zwrócić, zapytał, czy mógłby mieć trochę więcej czasu na posprzątanie swojej posiadłości. Używał piły łańcuchowej przez kilka dni, aby najpierw zająć się wszystkimi sąsiadami w swojej społeczności.

kontener_3.jpeg

Siostra Teresa Goodin trzyma młotek podobny do tego, który otrzymują rodziny w schroniskach w Port Vila, Efate, Vanuatu. kwiecień 2023 r.

Kościół Jezusa Chrystusa Świętych w Dniach Ostatnich

Członkowie Kościoła są zachęcani, aby byli jak najbardziej samowystarczalni i przygotowywani na wszelkiego rodzaju sytuacje kryzysowe. W kościele jest wielu Tymczasowe zasoby gotowości Wystawione w Internecie, w tym Wskazówki dotyczące przechowywania żywności, Opracuj plan awaryjnyi bycie Finanse gotowe I Przygotuj się emocjonalnie Cokolwiek przyniesie życie.

READ  Rosja atakuje Ukrainę: Aktualizacje na żywo

Przewodnik planowania gotowości na sytuacje kryzysowe w paliku i okręgu można znaleźć tutaj gotowość.churchofjesuschrist.org Z krokami, arkuszami i innymi informacjami. Poradniki do pobrania Dostępne w lokalnych obszarach kościelnych.

Kościół zapewnia pomoc w nagłych wypadkach ludziom na całym świecie, niezależnie od ich pochodzenia politycznego, kulturowego czy religijnego.

„Byłem głodny, a daliście mi jeść; byłem spragniony, a daliście mi pić; byłem przybyszem, a przyjęliście mnie: nagim, a przyodzialiście mnie; byłem chory, a odwiedziliście mnie. Byłem w więzieniu, a przyszliście do mnie” (Mateusza 25:35-36)

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *