Kaszel prezydenta Indonezji, przyczyną może być zanieczyszczenie powietrza | Wiadomości środowiskowe

Medan, Indonezja – Prezydent Indonezji Joko „Jokowi” Widodo ma kaszel.

Według doniesień prezydent od miesiąca kaszle, co nie zdziwi mieszkańców stolicy Dżakarty, gdzie jakość powietrza należy do najgorszych na świecie, a sąd orzekł, że Jokowi musi to posprzątać. aż do

„Kasła od prawie czterech tygodni i nigdy się tak nie czuł” – powiedziała minister turystyki i kreatywnej gospodarki Indonezji Sandiaga Uno po posiedzeniu rządu w Dżakarcie w tym tygodniu.

Lekarze badają przyczynę kaszlu prezydenta, który według Uno może być związany ze złą jakością powietrza, z czym Jokowi poprosił o zajęcie się „w ciągu tygodnia”.

Kaszel i komentarze Uno pojawiają się, gdy jakość powietrza w stolicy Indonezji nadal spada w ostatnich tygodniach. IQAir, wiodąca szwajcarska firma zajmująca się technologią jakości powietrza, opublikowała dane pokazujące, że Dżakarta ma jedne z najgorszych zanieczyszczeń powietrza na świecie.

Jeszcze przed nowo opublikowanymi danymi badania konsekwentnie wskazywały, że Dżakarta jest jednym z najbardziej zanieczyszczonych miejsc na świecie ze względu na zbieg czynników, w tym emisje z pojazdów, projekty budowlane oraz spalanie biomasy i innych paliw, w tym węgla. i uwalniania aerozoli.

Część problemu zanieczyszczenia powietrza w Dżakarcie jest spowodowana przez fabryki i fabryki w okolicznych obszarach, które emitują gnijący smog rozprzestrzeniający się po całej stolicy.

Jeśli kaszel prezydenta rzeczywiście był spowodowany zanieczyszczeniem powietrza, krytycy mogą powiedzieć, że był to wynik jego własnej bezczynności.


W 2021 roku Jokowi przegrał poważną „sprawę obywatelską” wniesioną przez 32 powodów w związku ze złą jakością powietrza w stolicy.

Trzech sędziów przewodniczyło sprawie, która wskazała Widodo oraz trzech ministrów i trzech wojewodów jako oskarżonych, twierdząc, że są odpowiedzialni za zanieczyszczenie powietrza w Dżakarcie. Sędziowie orzekli, że gubernatorzy sąsiednich prowincji Jawa Zachodnia i Banten nie wywiązali się z obowiązku kontrolowania zanieczyszczeń na swoich obszarach, co dotknęło stolicę.

READ  Liczba wypadków drogowych mniejsza o 15% w porównaniu do Eid 2023: Policja

Sędziowie stwierdzili wówczas, że oskarżeni „dopuścili się czynu niezgodnego z prawem, zaniedbując podjęcie działań w celu kontroli zanieczyszczenia powietrza w Dżakarcie”, nakazując prezydentowi i jego urzędnikom poprawę jakości powietrza w stolicy oraz zmianę rządowych przepisów dotyczących zanieczyszczenia powietrza.

Ówczesny gubernator Dżakarty Anis Baswedan powiedział, że nie będzie odwoływał się od orzeczenia i że „jego administracja jest gotowa do wykonania decyzji sądu w sprawie poprawy jakości powietrza w Dżakarcie”.

Jokowi i jego ministrowie odwołali się od wyroku, ponownie przegrali w 2022 roku i ponownie odwołali się w 2023 roku. To ostateczne orzeczenie wciąż czeka na rozpatrzenie.

„To smutne, że rząd jest zajęty przeprowadzką po tym, jak prezydent kaszlał przez miesiąc, prawda?” Elisa Sutanudjaja, jedna z powodów w „sprawie obywatelskiej”, powiedziała.

„Odmawiają od dwóch lat i odwołują się za każdym razem, gdy przegrywają w sądzie” – powiedziała Sutanudjaja, która po raz pierwszy zaczęła martwić się zanieczyszczeniem w stolicy, kiedy była w ciąży.


Sutanudjaja powiedział Al Jazeerze, że nie poruszyły go nagłe środki w sprawie jakości powietrza na poniedziałkowym posiedzeniu rządu, zauważając, że pozwy obywateli o zaprzestanie zanieczyszczenia powietrza ciągną się od lat z powodu apeli rządu.

„Ile osób zachorowało i zmarło z powodu zanieczyszczenia w ciągu tych dwóch lat zaprzeczania?” zapytała.

Ministerstwo zdrowia Indonezji przyznało, że w sierpniu tego roku 600 000 mieszkańców Dżakarty cierpiało na infekcje górnych dróg oddechowych, powiedział Al Jazeera, działacz Greenpeace Indonezja na rzecz klimatu i energii, Pontan Andrianu.

„Jest to sytuacja nadzwyczajna i należy się nią pilnie zająć” – powiedział Andreanu o kryzysie związanym z zanieczyszczeniem powietrza.

„To nie musi być wirusowe w Internecie, wtedy się nim zajmuje”.

W ramach poniedziałkowego posiedzenia gabinetu Jokowi podobno poinstruował swoich ministrów, aby stworzyli więcej terenów zielonych w mieście i zachęcili urzędy do wdrożenia hybrydowych warunków pracy, co było postrzegane jako działanie połowiczne, które rozgniewało działaczy i powodów zaangażowanych w procesy cywilne.

READ  Ukraina widzi ryzyko wycieku promieniowania w Czarnobylu, MAEA nie widzi „nie ma krytycznego wpływu” na bezpieczeństwo

„Mimo że system transportu publicznego jest bardzo zły, jestem zirytowany widząc, jak rząd centralny przenosi odpowiedzialność, mówiąc, że mieszkańcy będą korzystać tylko z transportu publicznego” – powiedział Sutanudjaja.

„Ignorują istnienie fabryk i elektrowni, a za zanieczyszczenie obwiniają tylko ludzi” – powiedział.

Przed Dniem Niepodległości Indonezji w środę, 17 sierpnia, Dżakarta Clean Air Initiative Coalition, grupa złożona z powodów i innych zwolenników czystego powietrza, demonstrowała w stolicy przeciwko zanieczyszczeniu.

„W 78. rocznicę odzyskania niepodległości czuję, że wolność Indonezyjczyków została odebrana przez administratorów państwowych, którzy mogliby rozwiązać problem zanieczyszczenia powietrza” – powiedział Istu Prayogi, powód w sprawie obywatelskiej. Dżakarcie w latach 90. i zdiagnozowano u niego plamy na płucach.


Podczas gdy krytycy twierdzą, że rządowi nie udało się wdrożyć praktycznych rozwiązań przeciwdziałających zanieczyszczeniom w Dżakarcie, obecnie istnieje ogromny plan przeniesienia stolicy Indonezji o 1200 km (745 mil) w nowe, wolne od smogu miejsce we wschodnim Kalimantanie. Część wyspy Borneo.

Plan został po raz pierwszy zaprezentowany podczas dorocznego przemówienia Jokowi, dzień przed 74. Dniem Niepodległości Indonezji w 2019 roku i od dawna jest reklamowany jako rozwiązanie niezliczonych problemów Dżakarty, w tym uduszenia, zatorów i korków. Niekontrolowane wydobycie wód gruntowych może zatopić stolicę.

W ramach planu wartego ponad 32 miliardy dolarów 1,5 miliona z 11 milionów mieszkańców Dżakarty przeniesie się do bujnej dżungli Borneo, gdzie powietrze jest czystsze i nikt nie cierpi na kaszel spowodowany zanieczyszczeniem.

Sutanudjaja, powód w sprawie obywatelskiej, powiedział, że jest sceptyczny wobec planu przeniesienia stolicy jako „wymówki”.

„Przesuwają problem” – powiedział.


Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *