Alan Weiselberg, były Trump Organization. 5 miesięcy więzienia dla CFO


Nowy Jork
CNN

Alan Weiselberg, długoletni dyrektor finansowy byłego prezydenta Donalda Trumpa, został skazany na pięć miesięcy więzienia przez nowojorski sędzia za udział w trwającym od dekady oszustwie podatkowym po tym, jak zeznawał jako świadek rządowy przeciwko Organizacji Trumpa.

Oczekuje się, że po rozprawie sądowej 75-letni Weiselberg rozpocznie natychmiast odbywanie kary w nowojorskim więzieniu Rikers Island.

Przyznał się do 15 zarzutów w ugodzie z prokuratorami w sierpniu ubiegłego roku. W ramach umowy musi zeznawać zgodnie z prawdą na rozprawie Organizacja TrumpaZapłacić 2 miliony dolarów zaległych podatków, odsetek i kar oraz zrzec się prawa do odwołania.

Obejmuje luksusowy apartament na Manhattanie z widokiem na rzekę Hudson, dwa leasingi samochodów Mercedes-Benz, parking, meble i czesne w prywatnej szkole. wnuki.

Sędzia Juan Merchon powiedział we wtorek, że gdyby nie skazał Weiselberga na pięć miesięcy więzienia, wydałby „znacznie surowszy” wyrok pięć miesięcy po wysłuchaniu zeznań na rozprawie.

Bez umowy Weiselbergowi groziło od pięciu do 15 lat więzienia. Z uznaniem za dobre sprawowanie, Weiselberg mógł stracić jedną trzecią wyroku, co oznacza, że ​​może spędzić za kratkami do 100 dni.

Merchen odkrył, że Weiselberg sfabrykował wypłatę 6000 dolarów dla swojej żony, aby zakwalifikować ją do świadczeń z Ubezpieczeń Społecznych, najbardziej „obraźliwe” przestępstwo, które zdaniem sędziego było motywowane przez organizację Trumpa. Chciwość wykonawcza.

Merson powiedział, że czuje się zobowiązany do podzielenia się tą opinią w odpowiedzi na adwokata Weiselberga, który poprosił o mniejszy wyrok dla swojego klienta, biorąc pod uwagę jego wiek i inne czynniki.

Długi czas Trump Arc. Dyrektor wykonawczy spełnił warunki swojej ugody, prawnik z biura prokuratora okręgowego na Manhattanie powiedział sądowi, zanim Merson został skazany. Prokuratorzy stwierdzili, że Weiselberg zeznawał zgodnie z prawdą przeciwko dwóm firmom Trumpa skazanym w grudniu w związku z oszustwami podatkowymi, powiedziała adwokat Susan Haffinger.

READ  Rozległa sieć zasobów morskich Indonezji jest źle zarządzana

Hoffinger potwierdził, że Weiselberg zapłacił władzom podatkowym pozostały milion dolarów zaległych podatków i kar w zeszłym tygodniu. W sumie zapłacił ponad 2 miliony dolarów.

Adwokat Weiselberga, Nicholas Gravante, powiedział we wtorek, że „to oczywiście dla niego trudny dzień, ale przygotowywał się do niego od miesięcy, odkąd w sierpniu zeszłego roku złożył apelację”.

„Pan Weiselberg przyszedł dziś do sądu przygotowany do rozpoczęcia wyroku i jest wdzięczny, że się rozpoczął” – powiedział Gravante. Jest mu bardzo przykro.

Prokurator okręgowy Nowego Jorku, Alvin Brock, powiedział, że zarzut i wyrok pokazują, że „na Manhattanie musisz przestrzegać zasad, bez względu na to, kim jesteś i dla kogo pracujesz”.

„Teraz on i dwie organizacje Trumpa zostali skazani za przestępstwa, a Weiselberg odsiedzi karę więzienia za swoje zbrodnie” – dodał Bragg.

Wyrok skazujący zamyka długotrwałe śledztwo – ale pojawia się, gdy biuro prokuratora okręgowego na Manhattanie kontynuuje dochodzenie w sprawie Trump Organization. Prokuratorzy prowadzą szeroko zakrojone dochodzenie w sprawie dokładności sprawozdań finansowych firmy, aw ostatnich miesiącach skupiło się ono na zaangażowaniu firmy w płatności mające na celu uciszenie gwiazdy filmów dla dorosłych, Stormy’ego Danielsa, przed kontaktami publicznymi. Trumpa przed wyborami w 2016 roku, powiedziały osoby zaznajomione z tą sprawą. Trump zaprzeczył tej sprawie.

Kłopoty prawne Weiselberga są dalekie od zakończenia. Jest także oskarżonym Pozew cywilny o wartości 250 milionów dolarów Prokurator generalna Nowego Jorku Letitia James oskarżyła Trumpa, jego troje najstarszych dzieci, Weiselberga i inne osoby o oszukiwanie kredytodawców, ubezpieczycieli i organów podatkowych przez dekadę poprzez zawyżanie wartości kilku nieruchomości Trump Organization. Trump zaprzeczył popełnieniu wykroczenia i powiedział, że sprawa była motywowana politycznie.

W swoim zeznaniu podczas procesu oszustwa podatkowego Trump Organization pod koniec zeszłego roku Weiselberg powiedział, że spiskował z innymi członkami organizacji i opisał rozmowy, które odbył z Trumpem, synami Erikiem Trumpem i Donaldem Trumpem Jr., ale powiedział ławie przysięgłych, gdy został przesłuchany przez prawników Trumpa. Nie spiskował ani nie spiskował z nikim z rodziny Trumpa.

READ  Dżakarta wykorzystuje budżet na rok 2024 na projekt RDF w Roroton

W zeszłym miesiącu, po wielu godzinach obrad, dwie firmy Trump Organization zostały skazane za wielokrotne oszustwa podatkowe i fałszowanie dokumentacji biznesowej. Prawnicy firm zapowiedzieli apelację.

Od wtorku Weiselberg nie jest już pracownikiem Organizacji Trumpa, podało źródło zbliżone do sytuacji, co określiło jako polubowne rozstanie.

Ta historia została zaktualizowana o dodatkowe szczegóły.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *