Johnny G. Mahfud zapewnia, że ​​w sprawie Plate prawo nie jest upolitycznione

Tempo.co, DjakartaMinister koordynujący do spraw politycznych, prawnych i bezpieczeństwa Mahfud MD, Komunikacji i Informacji (Kominfo) Minister Johnny G. jako podejrzany w sprawie o korupcję. Potwierdził, że w prawie nie ma polityki dotyczącej ustalania tablicy.

„Ponieważ śledziłem tę sprawę od początku, upewniłem się, że prawo nie jest upolitycznione” – powiedział Mahfut podczas spotkania w hotelu Jakarta Pitakara w czwartek, 18 maja 2023 r.

Zapewnił, że sprawa nie ma związku z partiami politycznymi i ma charakter czysto prawny. Na tej podstawie poprosił wszystkie strony o pozytywne myślenie.

„Myślmy pozytywnie. „To nie prowadzi do konfliktu partyjnego, ale raczej do rzekomego przestępstwa korupcyjnego, które następnie zostanie otwarcie ocenione w sądzie” – powiedział Mahfut.

Mahfut zapewnił też biuro prokuratora generalnego, że wybór Johnny’ego na podejrzanego nie miał związku z polityczną ingerencją czy manipulacją.

„Kiedy oba dowody są spełnione, stanowisko rzeczywiście staje się wątpliwe. Bo jeśli dowody są kompletne i [he] Został wymieniony jako podejrzany z powodów [of maintaining] Warunki polityczne, to się nie uda” – zaznaczył.

Projekty infrastrukturalne 4G Base Transceiver Station (BTS) w ramach Ministerstwa Kominfo podobno utknęły w martwym punkcie. Agencja Nadzoru Finansów i Rozwoju (BPKP) przeprowadziła później śledztwo i stwierdziła praktyki korupcyjne z udziałem ministra Kominfo.

Johnny G. w środę 17 maja 2023 r. w sprawie korupcyjnej w projekcie BAKTI BTS na lata 2020-2022. Blade został wymieniony jako podejrzany. Mówi się, że straty państwa w tym przypadku osiągnęły 8,32 bln Rp.

pomiędzy

Wybór nauczyciela: Minister Cominfo, Johnny G, uznany za podejrzanego w sprawie o korupcję

Kliknij tutaj Otrzymuj najnowsze aktualności z Tempo w Google News

READ  Badanie mówi, że długie zgony Covid-19 są związane ze znacznym wzrostem problemów z sercem i płucami

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *