13 marca 2023 Najnowsze informacje o upadku Silicon Valley Bank

18:32 czasu wschodniego, 13 marca 2023 r

Nie, nie wypłacaj pieniędzy z banku. Oto odpowiedzi na inne ważne pytania

Od Ramishy Maroof z CNN

Po Szokujący upadek banku Doliny Krzemowej W tym, co okazało się drugim co do wielkości bankructwem banku w historii Stanów Zjednoczonych, wielu klientów zastanawia się, czy ich pieniądze są bezpieczne.

Oto odpowiedzi na niektóre często zadawane pytania:

Czy powinienem się martwić o pieniądze zaoszczędzone w banku?

Krótko mówiąc, jeśli masz mniej niż 250 000 $ na koncie, zdecydowanie nie masz się czym martwić. Dzieje się tak dlatego, że rząd Stanów Zjednoczonych ubezpiecza pierwsze 250 000 USD kwalifikujących się kont.

Wielu klientów SVB zdeponowało ponad 250 000 USD i obecnie nie może ich wypłacić, a niektóre firmy mają trudności z otrzymaniem zapłaty.

Czy powinienem wypłacić pieniądze z banku?

Nie, nie ma sensu zabierać pieniędzy z banku, powiedział Jay Hatfield, dyrektor generalny Infrastructure Capital Advisors i zarządzający portfelem funduszu ETF InfraCap Equity Income. Ale upewnij się, że Twój bank jest ubezpieczony przez FDIC.

„Nie sądzę, żeby ludzie powinni wpadać w panikę, ale rozsądne jest posiadanie ubezpieczonych depozytów w porównaniu z depozytami nieubezpieczonymi” – powiedział Hatfield.

Twoje pieniądze najprawdopodobniej nigdzie się nie pójdą. Ogólnie rzecz biorąc, jest mało prawdopodobne, aby miało to wpływ na zwykłych konsumentów. Ale kryzys jest dobrym przypomnieniem, aby wiedzieć, gdzie są twoje pieniądze i nie trzymać ich wszystkich w jednym miejscu.

„Pierwsza awaria banku od 2020 roku jest dzwonkiem alarmowym dla ludzi, aby zawsze upewniali się, że ich pieniądze znajdują się w banku ubezpieczonym przez FDIC, w ramach limitów FDIC i zgodnie z zasadami FDIC” – powiedział Matthew Goldberg, analityk Bankrate.

Jak to wygląda w porównaniu do 2008 roku?

Dzięki reformom regulacyjnym wprowadzonym po kryzysie 2008 r. sektor bankowy powinien teoretycznie być bardziej stabilny.

Działania rządu podjęte w ten weekend, mające na celu zapobieżenie wystąpieniu kolejnego SVB, jeszcze bardziej ustabilizują sektor po chaotycznym tygodniu. Rosnące stopy procentowe obniżyły wartość tanich obligacji skarbowych, w które SVB i inne banki zainwestowały lata temu – zeszłotygodniowa panika na banki pomogła klientom wycofać depozyty po tym, jak SVB sprzedał te obligacje z dużą stratą. Bank.

Bank centralny powiedział również, że zaoferuje pożyczki bankowe na okres do jednego roku, aby zastąpić zdewaluowane amerykańskie obligacje skarbowe i papiery wartościowe zabezpieczone hipoteką. Bank centralny honoruje główną wartość pożyczki udzielanej bankom pożyczającym.

READ  Biden przeklął, gdy zapytał reportera Fox News o inflację

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *