Kontrakty terminowe Nasdaq podskoczyły o 2% po mocnych prognozach Microsoftu; Zbliża się decyzja Fed

Traderzy pracują na parkiecie nowojorskiej giełdy (NYSE) w Nowym Jorku, USA, 25 stycznia 2022 r. REUTERS / Brendan McDermid

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać BEZPŁATNY nieograniczony dostęp do Reuters.com

  • Microsoft i Texas Instruments wspinają się na mocne perspektywy
  • Wszystkie oczy skierowane na decyzję polityczną Fed o godzinie 14.00 czasu wschodniego
  • Kontrakty terminowe w górę: Dow 1,13%, S&P 1,55%, Nasdaq 2,26%

26 stycznia (Reuters) – Kontrakty terminowe na amerykańskie indeksy giełdowe podskoczyły w środę po dwóch dniach burzliwych obrotów, do czego przyczyniły się znakomite wyniki Microsoftu, podczas gdy inwestorzy przyglądali się wynikom posiedzenia politycznego Rezerwy Federalnej.

Microsoft Corp. (MSFT.O) zyskał 3,9% na rynku przedsprzedażowym po prognozie przychodów producenta systemu Windows na bieżący kwartał, znacznie przekraczającej cele na Wall Street, częściowo napędzane przez jednostkę inteligentnej chmury. Czytaj więcej

Texas Instruments Inc (TXN.O) wzrósł o 4,6% po tym, jak producent chipów prognozował optymistyczne przychody w bieżącym kwartale i powiedział, że zwiększy koncentrację na chipach wykorzystywanych w lukratywnym sektorze motoryzacyjnym i przemysłowym. Czytaj więcej

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać BEZPŁATNY nieograniczony dostęp do Reuters.com

Dobre perspektywy obu firm podniosły akcje związane z technologią dzięki Meta Platforms (FB.O)Apple Inc (AAPL.O)właściciel Google Alphabet Inc (GOOGL.O)Amazon.com, Zaawansowane mikrourządzenia (AMD.O) i Nvidia Corp. (NVDA.O) wzrost między 2,1% a 3,7%.

Wrażliwe na stopy procentowe spółki technologiczne i wzrostowe zostały wycofane z obaw przed agresywnymi działaniami Fed w celu zwalczania inflacji. Rosnące napięcia geopolityczne wokół Rosji i Ukrainy powiększyły nieszczęście inwestorów dzięki indeksowi S&P 500 (.SPX) flirtuje z korektą dwa razy w tym tygodniu.

Decyzja w sprawie polityki ma nastąpić o godzinie 14:00 czasu wschodniego (1900 GMT), kiedy amerykański bank centralny prawdopodobnie zasygnalizuje rozpoczęcie cyklu podwyżek stóp procentowych na początku marca. Czytaj więcej

READ  Żona Lance'a Reddicka dzieli się emocjonalnym hołdem: „Lance został nam zabrany zbyt wcześnie”

Po ogłoszeniu nastąpi konferencja prasowa prezesa Fed Jerome’a ​​Powella, na której zostaną przeanalizowane pod kątem wskazówek na temat skali i tempa podwyżek w tym roku oraz strategii zmniejszenia bilansu o około 9 bilionów dolarów.

Traderzy kontraktów terminowych na fundusze federalne wyceniają podwyżkę o 25 punktów bazowych w marcu, oprócz trzech kolejnych podwyżek stóp do końca roku.

„Istnieje większa szansa, że ​​spotkamy pewnego siebie, ale pocieszającego Fed”, powiedział Ipek Ozkardeskaya, starszy analityk w Swissquote Bank.

„Fed nie ma nic do zyskania, wysyłając dziś jastrzębie komunikaty: ubite rynki akcji nie pomogą im uporządkować sytuacji inflacyjnej”.

Indeks benchmarku spadł o prawie 9,2% w porównaniu z rekordowym zamknięciem w styczniu. 3, podczas gdy zaawansowany technologicznie Nasdaq (.IXIC) spadł do tej pory o 13,5% w tym roku.

O 6:51 czasu wschodniego e-mini Dow zyskały 386 punktów, czyli 1,13%, e-mini S&P 500 o 67,5 punktu, czyli 1,55%, a e-mini Nasdaq 100 o 319,25 punktu, czyli 2,26%.

Sezon sprawozdawczy za czwarty kwartał jest w pełnym rozkwicie. Raporty zgłosiło 79 spółek z indeksu S&P 500. Według Refinitiv 81% z nich osiągnęło wyniki lepsze niż oczekiwano.

Tesla Inc (TSLA.O) dodał 4,3% przed wynikami kwartalnymi po zamknięciu rynku, podczas gdy Boeing (ZAKAZ) a Intel Corp również wspiął się w okresie poprzedzającym zarobki w dalszej części dnia.

AT&T Inc (TN) wzrosła o 1,7% po tym, jak przekroczyła szacunki rynkowe dotyczące kwartalnych przychodów z silnego popytu na łączność bezprzewodową i strumieniową. Czytaj więcej

Akcje wszystkich głównych pożyczkodawców z Wall Street zyskały ponad 1%.

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać BEZPŁATNY nieograniczony dostęp do Reuters.com

Raportowanie Susan Mathew i Devika Jaina w Bengaluru; Montaż przez Maju Samuel

Nasze standardy: Zasady zaufania Thomson Reuters.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *