Kontrakty terminowe Nasdaq podskoczyły o 2% po mocnych prognozach Microsoftu; Zbliża się decyzja Fed

Traderzy pracują na parkiecie nowojorskiej giełdy (NYSE) w Nowym Jorku, USA, 25 stycznia 2022 r. REUTERS / Brendan McDermid

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać BEZPŁATNY nieograniczony dostęp do Reuters.com

  • Microsoft i Texas Instruments wspinają się na mocne perspektywy
  • Wszystkie oczy skierowane na decyzję polityczną Fed o godzinie 14.00 czasu wschodniego
  • Kontrakty terminowe w górę: Dow 1,13%, S&P 1,55%, Nasdaq 2,26%

26 stycznia (Reuters) – Kontrakty terminowe na amerykańskie indeksy giełdowe podskoczyły w środę po dwóch dniach burzliwych obrotów, do czego przyczyniły się znakomite wyniki Microsoftu, podczas gdy inwestorzy przyglądali się wynikom posiedzenia politycznego Rezerwy Federalnej.

Microsoft Corp. (MSFT.O) zyskał 3,9% na rynku przedsprzedażowym po prognozie przychodów producenta systemu Windows na bieżący kwartał, znacznie przekraczającej cele na Wall Street, częściowo napędzane przez jednostkę inteligentnej chmury. Czytaj więcej

Texas Instruments Inc (TXN.O) wzrósł o 4,6% po tym, jak producent chipów prognozował optymistyczne przychody w bieżącym kwartale i powiedział, że zwiększy koncentrację na chipach wykorzystywanych w lukratywnym sektorze motoryzacyjnym i przemysłowym. Czytaj więcej

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać BEZPŁATNY nieograniczony dostęp do Reuters.com

Dobre perspektywy obu firm podniosły akcje związane z technologią dzięki Meta Platforms (FB.O)Apple Inc (AAPL.O)właściciel Google Alphabet Inc (GOOGL.O)Amazon.com, Zaawansowane mikrourządzenia (AMD.O) i Nvidia Corp. (NVDA.O) wzrost między 2,1% a 3,7%.

Wrażliwe na stopy procentowe spółki technologiczne i wzrostowe zostały wycofane z obaw przed agresywnymi działaniami Fed w celu zwalczania inflacji. Rosnące napięcia geopolityczne wokół Rosji i Ukrainy powiększyły nieszczęście inwestorów dzięki indeksowi S&P 500 (.SPX) flirtuje z korektą dwa razy w tym tygodniu.

Decyzja w sprawie polityki ma nastąpić o godzinie 14:00 czasu wschodniego (1900 GMT), kiedy amerykański bank centralny prawdopodobnie zasygnalizuje rozpoczęcie cyklu podwyżek stóp procentowych na początku marca. Czytaj więcej

READ  NTT przygotowuje bambusowe rowery dla delegatów szczytu ASEAN

Po ogłoszeniu nastąpi konferencja prasowa prezesa Fed Jerome’a ​​Powella, na której zostaną przeanalizowane pod kątem wskazówek na temat skali i tempa podwyżek w tym roku oraz strategii zmniejszenia bilansu o około 9 bilionów dolarów.

Traderzy kontraktów terminowych na fundusze federalne wyceniają podwyżkę o 25 punktów bazowych w marcu, oprócz trzech kolejnych podwyżek stóp do końca roku.

„Istnieje większa szansa, że ​​spotkamy pewnego siebie, ale pocieszającego Fed”, powiedział Ipek Ozkardeskaya, starszy analityk w Swissquote Bank.

„Fed nie ma nic do zyskania, wysyłając dziś jastrzębie komunikaty: ubite rynki akcji nie pomogą im uporządkować sytuacji inflacyjnej”.

Indeks benchmarku spadł o prawie 9,2% w porównaniu z rekordowym zamknięciem w styczniu. 3, podczas gdy zaawansowany technologicznie Nasdaq (.IXIC) spadł do tej pory o 13,5% w tym roku.

O 6:51 czasu wschodniego e-mini Dow zyskały 386 punktów, czyli 1,13%, e-mini S&P 500 o 67,5 punktu, czyli 1,55%, a e-mini Nasdaq 100 o 319,25 punktu, czyli 2,26%.

Sezon sprawozdawczy za czwarty kwartał jest w pełnym rozkwicie. Raporty zgłosiło 79 spółek z indeksu S&P 500. Według Refinitiv 81% z nich osiągnęło wyniki lepsze niż oczekiwano.

Tesla Inc (TSLA.O) dodał 4,3% przed wynikami kwartalnymi po zamknięciu rynku, podczas gdy Boeing (ZAKAZ) a Intel Corp również wspiął się w okresie poprzedzającym zarobki w dalszej części dnia.

AT&T Inc (TN) wzrosła o 1,7% po tym, jak przekroczyła szacunki rynkowe dotyczące kwartalnych przychodów z silnego popytu na łączność bezprzewodową i strumieniową. Czytaj więcej

Akcje wszystkich głównych pożyczkodawców z Wall Street zyskały ponad 1%.

Zarejestruj się teraz, aby uzyskać BEZPŁATNY nieograniczony dostęp do Reuters.com

Raportowanie Susan Mathew i Devika Jaina w Bengaluru; Montaż przez Maju Samuel

Nasze standardy: Zasady zaufania Thomson Reuters.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *