Kontrakty terminowe na Dow Jones: zwyżka na rynku zbliża się do dołków w obliczu inwazji na Ukrainę, zbliżającej się podwyżki stóp procentowych; Co robić

Kontrakty terminowe Dow Jones zostaną otwarte w niedzielę wieczorem wraz z kontraktami terminowymi na S&P 500 i Nasdaq. Próba rajdu na giełdzie nadal trwa, ale główne indeksy straciły znaczącą pozycję przez drugą sesję z rzędu, gdy rosyjska inwazja na Ukrainę nadal wstrząsa rynkami. Rezerwa Federalna ma w nadchodzącym tygodniu podnieść stopy procentowe, a inflacja będzie najwyższa od 40 lat.
xCzas na zwiększenie ekspozycji rynkowej jest w trend mocy. Ale w tej chwili rynek jest w przerwie w dostawie prądu. Główne indeksy od tygodni znajdują się poniżej swoich 21-dniowych i 50-dniowych średnich kroczących. ten 21-dniowa wykładnicza średnia krocząca od dłuższego czasu znajduje się znacznie poniżej granicy 50 dni, przy czym obie strony gwałtownie spadają. Wszystko to odzwierciedla niedawną i rozszerzoną słabość rynku, pomimo pewnych krótkich postępów.

Gigant Dow Jones UnitedHealth (UNH), Regeneron Pharmaceuticals (REGN) oraz Bionauki harmonii (HRMY) wykazują stosunkowo pozytywne działanie. Wszyscy są blisko kup punkty lub wczesne wpisy z ich linie względnej siły na lub w pobliżu wzlotów.

Nie jest również przypadkiem, że wszystkie trzy są zapasami medycznymi, stosunkowo odizolowanymi od wojny z Rosją na Ukrainie i gwałtownie rosnącej inflacji.

Jabłko, zapasy Tesli zgrubne

Dwie akcje, które nie wykazują pozytywnego działania? Zapasy jabłek i Tesla (TSLA).

jabłko (AAPL), która do niedawna zachowywała się dość dobrze, spadła w zeszłym tygodniu o 5,2% do 154,73, co jest największą tygodniową stratą od nieco ponad roku. Akcje ustabilizowały się w piątek na najniższym poziomie zamknięcia od końca listopada, zamykając się na linii 200-dniowej.

Akcje Tesli spadły w zeszłym tygodniu o 5,1% do 795,35, a wszystko to w piątek. Po uderzeniu w opór na linii 21-dniowej Tesla spadła z powrotem poniżej linii 200-dniowej pod koniec tygodnia. Choć wciąż znacznie powyżej swoich minimów z końca lutego i trzymają się lepiej niż wielu innych konkurentów, akcje TSLA nie mają się dobrze.

Tesla jest włączona Tabela liderów IBD. Akcje UnitedHealth, Regeneron i HRMY są dostępne IBD 50. Akcje UNH są przedmiotem najnowszych Nowa Ameryka.

Inwazja Rosji na Ukrainę

Wraz z zakończeniem sezonu wyników, inwestorzy będą nadal koncentrować się na inwazji Rosji na Ukrainę. Giełda, ceny ropy i nie tylko są podatne na duże ruchy na nagłówkach rosyjsko-ukraińskich, które często szybko się odwracają. Kontrakty terminowe Dow Jones pojawiły się w piątek rano, gdy prezydent Rosji Władimir Putin przytoczył „pozytywną zmianę” w rozmowach na Ukrainie, ale ten optymizm szybko osłabł i stał się negatywny podczas zwykłej sesji.

Prezydent Joe Biden powiedział, że USA, Unia Europejska i Grupa Siedmiu narodów zerwą normalne stosunki handlowe z Rosją, torując drogę nowym taryfom celnym w związku z inwazją na Ukrainę.

W sobotę wysoki rangą rosyjski dyplomata powiedział, że Moskwa może celować w zachodnie statki przewożące pomoc wojskową na Ukrainę, mówiąc, że „to działanie czyni te konwoje legalnymi celami”. Każdy taki atak byłby potężną eskalacją, która mogłaby wywołać bezpośrednie ataki NATO na i tak już walczące wojsko Rosji. Z praktycznego punktu widzenia konwoje te są prawdopodobnie silnie chronione i trudno byłoby je namierzyć.

READ  20 lotnisk AP II dostosowuje godziny pracy ze względu na święto Id al-Fitr

Istnieją niepotwierdzone doniesienia, że ​​w sobotę wieczorem Ukraina odzyskała kontrolę nad Skadowsk, portem nad Morzem Czarnym na zachód od rosyjskiego Krymu i na wschód od kluczowego miasta Odessy. Raporty mówiły, że wojska rosyjskie po prostu odeszły.

Tymczasem prezydent Ukrainy Wołodymyr Zełenski powiedział w sobotę, że ukraińscy i rosyjscy negocjatorzy rozpoczęli dyskusję na temat konkretnych kwestii z Rosją. po prostu robienie ultimatum.

Niemiecki minister gospodarki powiedział, że jego kraj przestanie importować rosyjski węgiel do jesieni i odetnie większość rosyjskiego importu ropy do końca roku. Ale odcięcie rosyjskiego gazu jest trudniejsze. Stany Zjednoczone zakazały importu rosyjskiej ropy w zeszłym tygodniu.

Oddzielnie kilka pocisków uderzyło wokół konsulatu USA w Ebril, w opanowanym przez Kurdów północnym Iraku. Możliwe, że rakiety pochodziły z Iranu. Nie odnotowano żadnych ofiar w USA. Atak następuje, gdy narody zachodnie i Rosja negocjują nową umowę nuklearną z Iranem. Umowa uwolniłaby eksport irańskiej ropy naftowej.


Pięć akcji w pobliżu punktów zakupu; Ale oni tego potrzebują


Podwyżka stopy Fed

Decydenci Fed spotykają się w dniach 15-16 marca. Po miesiącach ostrzeżeń szef Fed Jerome Powell i jego koledzy prawie na pewno podniosą stopy procentowe o jedną czwartą punktu w środę po południu i zasygnalizują kilka kolejnych podwyżek stóp Fed.

W ubiegłym tygodniu Europejski Bank Centralny zapowiedział, że przyspieszy skup aktywów, zwiększając oczekiwania na podwyżki stóp EBC.

Kontrakty terminowe na Dow Jones dzisiaj

Kontrakty terminowe Dow Jones otwierają się o godzinie 18:00 czasu wschodniego w niedzielę, wraz z kontraktami terminowymi na S&P 500 i Nasdaq 100.

Rosyjski rynek akcji pozostanie zamknięty do końca nadchodzącego tygodnia. Ostatni handel odbył się w lutym. 25, z akcjami już gwałtownie spadającymi na rosyjską inwazję na Ukrainę, jeszcze przed nadejściem cięższych sankcji. Wartość rubla spadła w porównaniu z dolara i innych głównych walut od początku inwazji.

Pamiętaj, że nocna akcja w Dow futures i gdzie indziej niekoniecznie przekłada się na rzeczywisty handel w następnym regularnym Giełda Papierów Wartościowych sesja.


Dołącz do ekspertów IBD, którzy analizują akcje akcji na rajdzie giełdowym na IBD Live


Rajd na giełdzie

Rajd na giełdzie miał kolejny ciężki tydzień, przy czym silny wzrost w środę nie miał trwałego wpływu.

Dow Jones Industrial Average w zeszłym tygodniu spadł o 2% handel na giełdzie. Indeks S&P 500 spadł o 2,9%. Kompozyt Nasdaq spadł o 3,5%. Russell 2000 z małą kapitalizacją zrezygnował z 1%.

Rentowność 10-letnich obligacji skarbowych wzrosła o 28 punktów bazowych do 2%.

Kontrakty terminowe na ropę naftową w USA poszybowały w górę do najwyższego poziomu od 11 lat, po czym zostały wyprzedane, ostatecznie tracąc w zeszłym tygodniu 5,5% do 109,33 USD za baryłkę.

ETF-y

Spośród najlepsze ETF-yInnowator IBD 50 ETF (FFTY) cofnął się o 2,9% w zeszłym tygodniu, podczas gdy fundusz ETF Innovator IBD Breakout Opportunities (ATAK) spadła o 2,2%. Fundusz ETF dla rozszerzonego sektora oprogramowania iShares (IGV) spadła o 5,2%. The VanEck Vectors Semiconductor ETF (SMH) zrezygnował z 3,7%.

READ  Większy ekran i lepsza żywotność baterii iPhone'a

Odzwierciedlając bardziej spekulacyjne akcje spółek giełdowych, ARK Innovation ETF (ARKK) spadła o 7,6% w zeszłym tygodniu, osiągając nowe 22-miesięczne minimum. Linia RS dla ARKK jest obecnie najniższa od końca 2017 roku. ARK Genomics ETF (ARKG) spadła o 4,65%. Akcje Tesli pozostają numerem. 1 akcja w funduszach ETF Ark Invest.

SPDR S&P Metals & Mining ETF (XME) spadła w zeszłym tygodniu o 1,35%. ETF Global X na rzecz rozwoju infrastruktury USA (WYBRUKOWAĆ) stracił 1%. Fundusz ETF Global Jets w USA (JETS) spadła o 4,35%. Fundusz ETF SPDR S&P Homebuilders (XHB) spadła o 3,3%. Energy Select SPDR ETF (XLE) wzrósł o 2,2%, a fundusz Financial Select SPDR ETF (XLF) spadła o 2,15%. Fundusz SPDR Select Sektor Opieki Zdrowotnej (XLV) wycofał się o 2,7%.


Pięć najlepszych chińskich akcji do obejrzenia teraz


Akcje IBD 50 do obejrzenia

Akcje UnitedHealth spadły w zeszłym tygodniu o 3,2% do 482,87, ale znalazły wsparcie na linii 50 dni. Akcje UNH mają podstawa z podwójnym dnem z uchwytem, ​​co daje mu 500.10 pkt.

Akcje Regeneron wzrosły w zeszłym tygodniu o 3,6% do 642,58, po serii ciasnych tygodniowych zamknięć w 2022 roku. W piątek akcje REGN przesunęły się w ciągu dnia powyżej wczesnych wejść na 636,46 i 645,10, choć zamknął się poniżej tego ostatniego, gdy rynek wyprzedał się do zamknięcia. Regeneron ma oficjalny punkt zakupu 673,96 od A płaska podstawa w ramach większej konsolidacji, według Analiza MarketSmith.

Zarobki Regeneronu wzrosły gwałtownie w 2021 r. dzięki leczeniu przeciwwirusowemu Covid. Oczekuje się, że zarobki spadną w 2022 r., ale pozostaną znacznie powyżej poziomów sprzed 2021 r. Stosunek ceny do zysku dla akcji REGN wynosi zaledwie 8.

Akcje Harmony Biosciences podskoczyły w zeszłym tygodniu o 9% do 43,86, mimo że w piątek spadły o 3,9%. Akcje HRMY na krótko wyniosły 45,99 podstawa kubka kup punkt po uruchomieniu z wczesnego wejścia. Ale akcje mogą tworzyć wysoki uchwyt, oferując nowy wpis. Po szybkim wzroście zysków w zeszłym roku analitycy widzą spadek EPS Harmony w 2022 roku, ale spodziewają się silnego odbicia w przyszłym roku.

Analiza rajdów rynkowych

Inwazja Rosji na Ukrainę i zbliżające się podwyżki stóp Fed nie są dobrym tłem dla rozwoju rynku. Ale bez względu na przyczynę, obraz techniczny nie wygląda dobrze, chociaż próba rajdu na giełdzie trwa.

Duże wyprzedaże w poniedziałek i wtorek zbliżyły główne indeksy do ich lutego. 24 upadki. Środa przyniosła mocne odbicie, choć przy znacznie niższym wolumenie niż w poprzednich dwóch sesjach. Główne indeksy nigdy nie osiągnęły swoich 10-dniowych średnich kroczących, nie mówiąc już o 21-dniowej linii lub innych znaczących poziomach oporu. Akcje wycofały się w czwartek, a zwłaszcza w piątek, ograniczając kolejną dużą tygodniową stratę.

Zysk ze środy wygląda teraz jak skok. Największe procentowe wzrosty w historii pojawiają się zazwyczaj w warunkach korekt i bessy.

READ  NASA opublikowała pierwsze pełnokolorowe obrazy

Dlatego inwestorzy powinni czekać na realne oznaki, że rynek zmienił charakter poprzez: dzień kontynuacji aby potwierdzić nowy trend wzrostowy. Kolejny dzień może się zdarzyć każdego dnia.

Jednak nie wszystkie kolejne dni działają, a FTD na obecnych poziomach miałby wiele zastrzeżeń.


Bitcoin pod ostrzałem w wojnie rosyjsko-ukraińskiej


Zwycięzcy sektorów, przegrani

Zapasy energii nadal mają się dobrze, chociaż wiele z nich jest powiększonych. Niektóre gry związane ze stalą i górnictwem dotyczą punktów kupna, ale są podatne na duże wahania.

Powstaje wiele akcji medycznych, w tym akcje UNH, Harmony Biosciences i Regeneron. Niektóre środki transportu, materiały budowlane i zabawy przemysłowe również wyglądają interesująco – flirtowanie z punktami kupna, rozstawianie lub przynajmniej rozstawianie. Względne linie siły są na lub w pobliżu konsolidacji lub wszechczasów.

Większość z tych potencjalnych konfiguracji oferuje niski lub stosunkowo skromny stosunek ceny do zysku, który jest zdecydowanie na korzyść w 2022 r. (To nie jest gwarancja, ponieważ akcje Apple załamały się w tym tygodniu pomimo skromnego wskaźnika PE wynoszącego 26).

Mimo to, nazwy te generalnie będą miały trudności z osiągnięciem stałych postępów – z wyjątkiem piątkowego wzrostu Regeneronu – chyba, że ​​szerszy rynek będzie się rozwijał, a przynajmniej tendencje boczne.

Wraz z ponownym wzrostem stóp procentowych, akcje spółek wzrostowych, a szczególnie wysoko wyceniane spółki wzrostowe, przeżywają poważne trudności. Kiedy rynek ma wielki dzień, dominują akcje agresywnie rosnące. Ale prowadzą one również do spadków w złe dni na rynku. I jest więcej złych dni niż dobrych spóźnień.

Akcje Tesli są względnym liderem wśród EV lub ogólnie agresywnego wzrostu. Ale ten obszar rynku jest po prostu w niełasce.


Czas na rynek ze strategią rynkową ETF firmy IBD


Co zrobić teraz

Nie ma teraz zbyt wiele do zrobienia. Towarowe sztuki nadal działają dobrze, chociaż wiele z nich jest przedłużanych. Inwestorzy mogli wziąć częściowe zyski lub pozwolić im jeździć.

Jeśli wyprzedziłeś rynek i kupiłeś akcje, zwłaszcza wzrostowe, w środowym jednodniowym popu, możesz chcieć wyjść z tych pozycji.

Ale ważne jest, aby pozostać zaangażowanym i być przygotowanym. Twórz swoje listy obserwowanych. Istnieje wiele potencjalnie interesujących akcji.

Kiedy zwyżka na rynku będzie miała swój dzień, będziesz chciał być gotowy. Ale nawet wtedy stopniowo zwiększaj swoją ekspozycję, ponieważ rynek nadal buduje siłę i pokonuje kluczowe przeszkody.

Czytać Wielkie zdjęcie każdego dnia, aby być zsynchronizowanym z kierunkiem rynku oraz wiodącymi akcjami i sektorami.

Proszę śledzić Eda Carsona na Twitterze pod adresem @Ibd_ecarson. do aktualizacji giełdowych i nie tylko.

MOŻE CI SIĘ SPODOBAĆ:

Chcesz szybko zyskać i uniknąć dużych strat? Wypróbuj SwingTrader

Najlepsze akcje wzrostowe do kupowania i oglądania

IBD Digital: odblokuj już dziś listy, narzędzia i analizy premium IBD

Tesla kontra BYD: Który dynamicznie rozwijający się gigant EV jest lepszym zakupem?

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *