Olimpiada 2022 na żywo: medale i dzień wiadomości 2

dług…Gabriela Basker / The New York Times

Gdy Camila Valiva ślizgała się po śniegu, deszcz migawek kamer odbijał się echem na lodowisku olimpijskim. Drugiego dnia imprezy drużynowej był skaterem i dał pokaz, na który wielu przyszło.

Ubrana w fioletową sukienkę, która wygląda jak księżniczka Disneya, 15-letnia Valeva z łatwością wygrała niedzielny krótki pokaz, powoli opuszczając każdą z zakładek i unosząc się w powietrzu, nie popisując się swoim przedstawieniem, jakby starając się nie obudzić śpiącego dziecka. Nawet ślad wysiłku. Otrzymał siedem poprawnych ocen za swój kunszt artystyczny (żadna z nich nie pochodziła od rosyjskiego sędziego).

Waliwa 90,18 pkt, 74,73 pkt przewyższyła Japończyka Wakabę Higuchi. Jego końcowy wynik był bardziej zawstydzający niż rekord świata dla krótkiego planu 90,45, który ustanowił na Mistrzostwach Europy w zeszłym miesiącu.

Najważniejsza dla jego rosyjskiej drużyny była jednak jego zdolność dowodzenia, która wyniosła rosyjską drużynę ponad Stany Zjednoczone i znalazła się na szczycie rankingów drużynowych.

dług…Gabriela Basker / The New York Times
dług…Gabriela Basker / The New York Times

„Cieszę się, że udało mi się zapewnić mojej drużynie maksymalną liczbę punktów” – powiedziała Valeva przez rosyjskiego tłumacza. „Zrobiłem dzisiaj wszystko, co mogłem”.

Trzymając wypchanego królika, powiedział: „Czułem się bardzo zdenerwowany, ale też spokojny”.

Po krótkim pokazie kobiet do finału konkursu awansowało tylko pięć z dziesięciu drużyn: Rosyjski Komitet Olimpijski, Stany Zjednoczone, Japonia, Kanada i Chiny. Drużyna rosyjska była na prowadzeniu po zakończeniu darmowej jazdy mężczyzn w niedzielne popołudnie. Ostatni dzień turnieju odbędzie się w poniedziałek.

READ  Minister Edukacji uroczyście otworzył Indonezyjskie Muzeum Batiku

Stany Zjednoczone są drugie, a Japonia trzecie. Ponieważ pozycje i punkty są teraz, drużyny rosyjskie i amerykańskie mają już zapewnione medale.

Mimo to Amerykanie zakończyli dzień lamentując nad tym, co się stało. Rozczarowujące występy dwukrotnych olimpijczyków Karen Chen i Vincenta Zhou, którzy przyznali, że czują się spięci przed udaniem się w niedzielę na lód, poważnie zmniejszyły szanse Amerykanów na zdobycie złotego medalu. Reprezentacja USA zdobyła brąz w ostatnich dwóch Zimowych Igrzyskach.

W niedzielę Sen spadł do trójskoku i zajął piąte miejsce w programie krótkim po przerzuceniu kolejnego tabulatora.

Jestem zdecydowanie rozczarowany pętlą, ponieważ muszę ją trafić i wiem, że mogę ją trafić ”- powiedział Chen. „Jeśli dostanę szansę, aby wyjść i zrobić to ponownie, wiem, że mogę”.

Dostanie tę okazję w poniedziałek: w niedzielę amerykańskie łyżwiarstwo figurowe ogłosiło, że Sen będzie jeździł na łyżwach w długim pokazie dla kobiet. Alexa Knierim i Brandon Frazier będą rywalizować we freeskatingu, ale trzykrotni mistrzowie kraju Madison Chock i Evan Bates zastąpią Madisona Hubble’a i Zachary’ego Donohue w wolnym tańcu na ich imprezie drużynowej.

dług…Gabriela Basker / The New York Times
dług…Gabriela Basker / The New York Times

Zhou, jedyny człowiek, który pokonał trzykrotnego mistrza świata Nathana Chennai od marca 2018 roku, planował oddanie pięciu do czterech skoków, ale tylko dwa z nich wylądowały bez zarzutu. Zamiast zakręcić się raz w powietrzu, przegapił wszystkie cztery obroty razem.

Zhou otrzymał ocenę B-minus za swój wysiłek, ale powiedział, że z łatwością zresetuje się do zawodów indywidualnych mężczyzn, które rozpoczną się we wtorek.

„Rzeczy zaczną się układać lepiej” – powiedział.

W piątek, pierwszego dnia rywalizacji drużynowej, amerykańscy łyżwiarze zagrali lepiej.

Do Nathana Chen, złotego medalisty w męskich singlach, dołączyli tancerze na lodzie Madison Hubble i Zack Donohue. Para Alexa Kinrim i Brandon Frasier zajęła trzecie miejsce.

Kiedy rywalizacja zostanie wznowiona w poniedziałek, Rosja z większym prawdopodobieństwem utrzyma prowadzenie w walce o złoty medal. Rosjanki zgarnęły scenę na Mistrzostwach Świata 2021 – a Valeva nawet tam nie było. Nie poślizgnął się jeszcze w swoim pierwszym turnieju seniorskim.

Zapytana, czy nie została pokonana w niedzielę, Valiva przytuliła swojego pluszowego królika i uśmiechnęła się.

Odmówiła odpowiedzi na pytanie.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *