Władze podejmują działania, aby chronić turystów na najniebezpieczniejszych plażach Bali

Udostępnij artykuł

Najwyżsi urzędnicy Nusa Penida spotkali się, aby omówić, w jaki sposób zapewnić bezpieczeństwo turystom na najniebezpieczniejszej plaży na Bali.

Plaża Kelingking to jedna z najpopularniejszych plaż na świecie, ale przypływy, silne prądy i niebezpieczne kamieniste chodniki sprawiają, że jest niebezpieczna dla turystów.

Turyści oglądają zachód słońca ze szczytu klifu Kelingking Beach na Bali.jpg

Przywódcy są głęboko zaniepokojeni dużą liczbą incydentów na plaży Kelingking.

Pomimo zapewnień o zachowaniu środków bezpieczeństwa przez niemal rok i nawoływań turystów przez przewodników i mieszkańców do zachowania ostrożności, doszło do kolejnych tragedii Ciąg dalszy wydarzeń w turystyce.

W spotkaniu uczestniczyli wiceprezydent Klungkung DPRD I Wayan Baru, szef Biura Turystyki Ni Mate Sulistiyawati oraz wszystkie kluczowe osobistości polityki Regencji Klungkung, w tym urzędnicy z Departamentu Środowiska i Gruntów oraz Departamentu Edukacji. , Asystent ds. Młodzieży i Sportu oraz Administracji Publicznej.

@loveeliz Rozpoczęła się dla nas pora deszczowa #Poli #Nusapenida Plaża #Kelingking ♬ Andriej Król – Andriej Król

Dyrektor ds. turystyki Ni Mat Sulistiyavati powiedział, że przygotowywane są ogrodzenia ochronne i personel.

„Zatrudniany przez nas personel będzie nosił specjalne mundury, aby turyści mogli postępować zgodnie ze wskazówkami”.

Mimo że zainstalowano znaki zakazujące pływania, turyści nadal odważają się pływać w przerażających falach.

Rząd regencji Klungkung wyznaczył także ratowników do obsługi najbardziej ruchliwych plaż i niebezpiecznych terenów na wyspie.

@paramgoo Kelingking i Diamond Beaches mnie zaskoczyły #mały palec#Diamentowa Plaża#Nusapenida#Poli#Podróż#Oczekiwania i rzeczywistość#fystrona ♬ Oryginalny dźwięk – Matthew Rincon

Turyści odwiedzający plażę Kelingking powinni zachować ostrożność. Choć plaża i pasmo górskie są zapierające dech w piersiach, są również niezwykle niebezpieczne.

Chociaż fale są łagodne, przypomina się turystom, aby pod żadnym pozorem nie wchodzili do wody.

Silny prąd szybko rozrywa piasek pod stopami kąpiącego się i w ciągu kilku sekund znosi go do morza.

READ  Niedługo wyprzedam Neo

Apeluje się do turystów, aby nigdy nie wskakiwali do wody, gdy ktoś znajduje się w niebezpieczeństwie, lecz zamiast tego skontaktowali się ze służbami ratowniczymi, nowo rozmieszczonymi ratownikami lub jednostką poszukiwawczo-ratowniczą na Bali.

@dronegraphy.co 📍Plaża Kelingking na wyspie Nusa Penida Źródło: malakar_jidai #warkot #fpv ♬ Oryginalne audio – dronegraphy.co

Turyści mogą zrelaksować się i cieszyć się piaszczystymi brzegami plaży Kelingking oraz podziwiać czystą wodę i skaliste klify powyżej.

Jednak wędrówki po plaży nie należy lekceważyć.

Niebezpieczny szlak turystyczny na przełęcz górską można najlepiej określić jako niebezpieczny. Jest stroma i nierówna, w niektórych miejscach nie ma podpór dla stóp ani poręczy zapewniających równowagę.

Turyści powinni nosić rozsądny sprzęt turystyczny, zabrać ze sobą dużo wody i zwracać uwagę na swoje stopy. Wielu turystów zauważa, że ​​wędrówka trwa dłużej niż myślą i jest bardzo męcząca.

Plaża Kelingking w Nusa-Benita-BaliPlaża Kelingking w Nusa-Benita-Bali

Jednym z największych problemów wybrzeża Kelingking są turyści próbujący wsiadać i wysiadać o każdej porze.

Zachęcamy odwiedzających do powolnej i stałej wędrówki oraz do zwracania szczególnej uwagi na innych turystów, szczególnie na wąskich przełęczach.

Jeśli pada deszcz, deszcz ze śniegiem lub mgła, nie zaleca się podejmowania próby wędrówki, ponieważ warunki mogą bardzo szybko ulec pogorszeniu.

Plaża Nusa Penida-KelingkingPlaża Nusa Penida-Kelingking

Wszystkie te rady nie mają na celu zaszczepienia strachu, ale promowanie szacunku i ostrożności w stosunku do krajobrazu. Widoki ze szczytu klifu na plażę Kelingking zapierają dech w piersiach i nie można ich pominąć na liście marzeń o Bali.

Turyści proszeni są o przestrzeganie ostrzeżeń i wskazówek wydawanych przez pracowników ochrony, ratowników, przewodników wycieczek i zaniepokojonych mieszkańców, którzy wkrótce zostaną oddelegowani do pracy.

Plaża KellingaPlaża Kellinga

Oszczędzanie wody będzie kluczowym tematem branży turystycznej w 2024 r.

W Bulleng Regency lokalne biuro turystyki promuje wszystkie kierunki turystyczne Tirtha [water-based attractions]Ratownicy muszą być na służbie przez cały czas, także przy wodospadach, naturalnych źródłach i basenach, na plażach oraz podczas zajęć na otwartym oceanie.

READ  Rząd w dalszym ciągu stara się zdobyć zaufanie Papuasów: Amin

Aby zachęcić więcej turystów do odwiedzania tego obszaru, Regencja finansuje szkolenie większej liczby ratowników.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *