Rząd przeznacza 646 miliardów rupii na utrzymanie dróg na wyspach Riau

Tanjung Pinang (Antara) – Ministerstwo Robót Publicznych i Mieszkalnictwa Publicznego (PUPR) przeznaczyło dodatkowy budżet w wysokości 646 miliardów Rp na utrzymanie 85,53 km dróg w prowincji Riau (Kebri), powiedział gubernator Kebri Ansar Ahmad.

„Jesteśmy głęboko wdzięczni Ministerstwu PUPR za zatwierdzenie naszego planu dodatkowego budżetu w wysokości 646 miliardów Rp” – powiedział gubernator Ahmad w Tanjong Pinang w sobotę.

Według gubernatora potwierdzenie wniosku o dofinansowanie uzyskano po przeglądzie wniosku rządu prowincji za pośrednictwem aplikacji Synergy, Transparency, Integration Accountability Application (SiTIa) w odpowiedzi na instrukcje prezydenta Joko Widodo.

Wyraził głębokie uznanie dla zatwierdzenia przez ministerstwo dodatkowego budżetu na sprawy związane ze stanem dróg w województwie. Gubernator potwierdził, że pomoc rządu centralnego ma kluczowe znaczenie dla osiągnięcia sprawiedliwego rozwoju na wyspach.

Ahmad powiedział, że do 2023 r. drogi prowincji będą obejmować utrzymanie i modernizację dróg oraz budowę nowych dróg, ze szczególnym uwzględnieniem 7 dzielnic/miast, a mianowicie Batam, Tanjung Pinang, Bintan, Linga, Karimun, Anambas i Natuna.

„Infrastruktura drogowa jest kluczem do przyspieszenia wzrostu gospodarczego w regionach, ponieważ odpowiednie drogi ułatwiają przepływ towarów, usług i pieniędzy” – powiedział.

Gubernator Ahmed wyraził swoje zaangażowanie w bardziej agresywne poszukiwanie funduszy od rządu centralnego na rozwój prowincji, dodając, że współpraca między rządami na szczeblu regionalnym i centralnym jest kluczem do promowania rozwoju regionalnego.

Podając szczegóły zatwierdzonego przydziału budżetu, Ahmad powiedział, że na bezpośrednie polecenie ministra PUPR Basuki Hadimuljono zatwierdzono 17 pakietów, w tym 4 pakiety, na naprawę dróg dotkniętych osuwiskami ziemi na wyspie Cherasan w dystrykcie Natuna.

Pozostałe pakiety obejmują 11 pakietów wnioskowanych przez rząd prowincji i 2 pakiety wnioskowane przez członków Zgromadzenia Narodowego pochodzenia Kebri.

Powiązane wiadomości: Prezydent prosi Sumatrę Północną o naprawę uszkodzonych dróg
Powiązane wiadomości: Remont drogi Jambi rozpocznie się w lipcu-sierpniu: Prezydent Jokowi

READ  Caritas Indonezja świętuje 18 lat odnowionego zaangażowania na rzecz ubogich

Przetłumaczone przez: Ogen, Tegar Noorbitra
Autor: Rahmat Nasushan
Copyright © ANTARA 2023

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *