Banki regionalne i społeczne zbierają się, by wezwać wsparcie FDIC

Średnie banki regionalne Ich partnerzy z sektora bankowości społecznościowej w całym kraju wzywają Federalną Korporację Ubezpieczeń Depozytów (FDIC) do ubezpieczenia wszystkich depozytów bankowych, aby zapobiec runom bankowym, takim jak te, które doprowadziły do ​​upadku Silicon Valley Bank i Signature Bank.

FDIC ogólnie Ubezpiecza depozyty Limit do 250 000 USD na deponenta wpłynąłby na salda przekraczające salda w przypadku upadłości banku. W odpowiedzi na niedawny upadek Silicon Valley Bank i Signature Bank federalne organy regulacyjne wydały formalne zwolnienia z ryzyka i gwarantowały wszystkie depozyty w tych bankach – w tym te, które zazwyczaj nie są ubezpieczone.

Departament Skarbu zasygnalizował jednak, że władze nie planują ograniczania nieubezpieczonych depozytów w bankach, które nie mają formalnych zwolnień z ryzyka. Niepewność wywołana upadkiem banków, wraz z reakcją federalnych organów regulacyjnych, skłoniła niektórych klientów banków średniej wielkości i społecznościowych do wycofania środków z mniejszych banków i przeniesienia ich do większych, ważnych systemowo banków, uznanych za „zbyt duże, by upaść”. Gorzej może być, jeśli upadają kolejne banki.

Jamie Dimon kieruje pracami nad nowym planem ratunkowym First Republic Bank

Średniej wielkości banki regionalne i lokalne wzywają Federalną Korporację Ubezpieczeń Depozytów do podniesienia limitu ubezpieczenia depozytów dla wszystkich instytucji do ponad 250 000 USD po tym, jak organy regulacyjne przyznały dwa zwolnienia. (Celal Kunz/Agencja Anadolu za pośrednictwem Getty Images/File/Getty Images)

Doprowadziło to banki średnie i społeczne do wezwania organów regulacyjnych do przyjęcia bardziej sprawiedliwego podejścia do problemu poprzez zagwarantowanie wszystkim nieubezpieczonym depozytom, niezależnie od instytucji bankowej, przez następne dwa lata.

Anne Balcer, wiceprezes wykonawczy i szef relacji rządowych i polityki publicznej w Independent Community Bankers of America (ICBA), powiedziała FOX Business, że organy regulacyjne powinny przyjąć „ostrożne podejście do wszelkich zmian w ubezpieczeniach FDIC”.

READ  Indonezja zwraca się do Holandii o wsparcie przeciwko polityce UE przeciwdziałającej wylesianiu

„Może mieć sens, aby Kongres przyjrzał się limitowi ubezpieczenia i zrewidował go w oparciu o wskaźniki pokazujące, że salda depozytów wzrosły od poprzedniego wzrostu, ale ton wybierania zwycięzców i przegranych ze Skarbu Państwa jest sprzeczny z logiką i często jest niewłaściwy” — powiedział Balzer. zostało dodane. „Jeśli FDIC zdecyduje się zaoferować niektórym instytucjom nieograniczone ubezpieczenie depozytów, nawet w ograniczonym zakresie, nie może dyskryminować i pomijać innych, zwłaszcza tych działających na bezpiecznych i zdrowych zasadach, takich jak krajowe banki społecznościowe”.

FDIC przedłuża okno ofertowe dla firm bankowych z Doliny Krzemowej

Świadectwo Janet Yellen

Sekretarz skarbu Janet Yellen zeznała, że ​​federalne organy regulacyjne nie planują blokowania nieubezpieczonych depozytów w bankach, które nie są uważane za systemowo ważne. (AP Photo/Jacqueline Martin/File/AP Newsroom)

Mid-Size Bank Alliance of America (MBCA) wysłał list do Departamentu Skarbu, FDIC, Kontrolera Waluty i Rezerwy Federalnej, wzywając organy regulacyjne do podniesienia limitów ubezpieczenia depozytów dla wszystkich instytucji na dwa lata. Raport Bloomberga.

„Zrobienie tego natychmiast powstrzymałoby exodus małych banków, ustabilizowało sektor bankowy i znacznie zmniejszyłoby szanse na kolejne bankructwa” – czytamy w liście MBCA.

sekretarz skarbu Janet Yellen W zeznaniu przed Kongresem w zeszłym tygodniu powiedział: „Rząd zamrozi nieubezpieczone depozyty tylko wtedy, gdy większość zarządu FDIC i ja, w porozumieniu z prezydentem, ustalimy, że brak ochrony nieubezpieczonych deponentów stworzyłby systematyczne ryzyko i znaczące gospodarcze i finansowe konsekwencje.”

Akcje Bank of New York rosną po podpisaniu umowy

Deponenci w banku Doliny Krzemowej

Federalne organy regulacyjne wydały systemowe zwolnienie z ryzyka, aby zabezpieczyć wszystkie depozyty bankowe w Dolinie Krzemowej, w tym nieubezpieczone depozyty powyżej limitów FDIC. (AP Photo/Benjamin Fanjoy/File/AP Newsroom)

Sen. Przedstawiciel James Lankford, R-Okla., zauważył, że może to sprawić, że mniejsze banki będą mniej atrakcyjne dla deponentów powyżej limitu 250 000 USD.

READ  Wyborcy z San Francisco przywołują 3 członków Rady Edukacji

Yellen powiedziała: „Wydaje się, że zachęca to każdego, kto ma duży depozyt w banku społecznościowym, do powiedzenia:„ Nie uczynimy cię całością, ale jeśli pójdziesz do jednego z naszych preferowanych banków, uczynimy cię całością ”. ”

Yellen odpowiedział Mówiąc: „Zdecydowanie nie jest to coś, do czego zachęcamy”.

Pobierz Fox Business, klikając tutaj

Kongres przeprowadzi dochodzenie Po bankructwie banku w przyszłym tygodniu. Komisja Usług Finansowych Izby Reprezentantów wysłucha Martina Grunberga, przewodniczącego rady dyrektorów FDIC, oraz Michaela Barra, wiceprzewodniczącego Rady Gubernatorów Rezerwy Federalnej ds. Nadzoru, podczas przesłuchania zaplanowanego na 29 marca.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *