Impreza Trail of the Kings Running pomyślnie zorganizowana nad jeziorem Toba: BPODT

JAKARTA (ANTARA) – Impreza biegowa The Trail of the Kings (TOTK) Zero Edition odbyła się pomyślnie nad jeziorem Toba na Samosir, w której wzięło udział 736 biegaczy z 12 krajów.

Organizatorem wydarzenia w dniach 4–5 maja 2024 r. była agencja Lake Topa Authority Enforcement Agency (BPODT), obejmująca biegi Fun Run na 5 km i 10 km oraz Trail Run na 27 km i 50 km.

Widząc entuzjazm społeczności i pozytywny wpływ, jaki wydarzenie wywarło na obszar wokół jeziora Toba, dyrektor prezes BPODT Jimmy Fernando Panzaiden obiecał w niedzielnym oświadczeniu zorganizowanie podobnego wydarzenia w przyszłym roku.

„W przyszłym roku zorganizujemy TOTK ponownie z nadzieją, że będzie on objęty licencją Ultra Trail Mont Blanc (UTMB). TOTK to ekologiczne wydarzenie angażujące lokalne społeczności w 12 wioskach, przez które przebiega bieżnia” – powiedział. .

Według niego lokalne społeczności odniosły korzyści z wydarzenia biegowego, ponieważ zaangażowały się w nie jako biegacze, dostawcy żywności i napojów, sprzątaczki i inne osoby.

„Ich umiejętności wzrosły, gdy przyznano im udział w tym światowej klasy wydarzeniu biegowym, wzmacniając w ten sposób pozycję społeczności” – dodał.

Tymczasem UMTB to globalny bieg przełajowy na dystansach 27 km i 50 km.

Biegi na 5 km i 10 km to ciekawe biegi, które spodobają się zarówno początkującym, jak i biegaczom rekreacyjnym.

Jedna z uczestniczek, Hendra Lim, wyraziła swoją radość z udziału w wydarzeniu TOTK Zero Edition.

„Przebyta trasa była bardzo piękna, czysta i wymagająca. Nigdy się nie męczyłem, biegając przez góry, rzeki, zjazdy i pochyłe drogi do wodospadów. Widoki były hipnotyzujące” – powiedział.

Powiązane wiadomości: BPODT zamierza dodać „Szlakiem Królów” do kalendarza UTMB.
Powiązane wiadomości: Jezioro Toba: Nowo wyremontowane porty gotowe na przyjęcie turystów

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *