Prokurator okręgowy Manhattanu, Alvin Bragg, kilka lat temu widział sprawę przeciwko Trumpowi jako „gotową do oskarżenia”.

W wywiadzie dla CBS News z listopada 2020 r. Alvina BraggaKandydat Demokratów na prokuratora okręgowego na Manhattanie powiedział, że wśród „szokującej” liczby spraw związanych z ówczesnym prezydentem Donaldem Trumpem wyróżniała się ta z udziałem byłego „naprawiacza” Trumpa, Michaela Cohena.

„Wiesz, nie rozmawialiśmy jeszcze o Michaelu Cohenie i części dotyczącej finansowania kampanii” — powiedział Brock podczas wywiadu, w którym podkreślał, że nie może „przesądzać” żadnej sprawy, dopóki nie zobaczy dowodów.

Bragg, były zastępca prokuratora generalnego stanu Nowy Jork, który wcześniej ścierał się z firmą Trumpa w sprawach cywilnych, zauważył, że śledził relacje medialne z federalnej sprawy Cohena.

Cohen w 2018 roku przyznał się do winy za uchylanie się od płacenia podatków federalnych i naruszenia finansowania kampanii. Opłata w wysokości 130 000 dolarów za „ciche pieniądze”. Dla gwiazdy filmów dla dorosłych Stormy Daniels. Cohen, który był wcześniej prawnikiem Trumpa, został skazany na 3 lata więzienia. Powiedziała, że ​​były prezydent nakazał Danielsowi płatności, aby uniemożliwić jej publiczne wypowiadanie się na temat zarzutów i zatuszować płatności – zarzutom, którym Trump stanowczo zaprzeczył.

Dokument oskarżenia w sprawie Cohena opisuje jego spisek z osobą określaną jako „Indywidualny-1”, rzekomym „współspiskowcem”, który nie został wymieniony w dokumencie, ale został prezydentem Stanów Zjednoczonych w 2017 roku.

Bragg odniósł się do pseudonimu „Individual-1” w wywiadzie z 2020 roku.

„Raport na ten temat jest dokładny, a jeśli wiesz, urządzenie ładujące znajdowało się w południowej dzielnicy Nowego Jorku, gdzie prezydent jest indywidualistą-1, prawda?” Bragg powiedział: „Współspiskowiec kogoś, kto przyznał się do winy, a wiesz, że prezydent jest jego współspiskowcem”.

„Więc przypuszczalnie dowody są. Jeśli to rodzaj uznania prokuratora, to znaczy, jeśli już to powiedzieli w instrumencie ładującym, zakładam, że to jest dokładne. I oskarżenie jest gotowe” – powiedział Bragg.

To był przypadek, zauważył Bragg, że prokuratorzy federalni postanowili nie ścigać Trumpa.

Prokurator okręgowy Manhattanu, Alvin Bragg, przemawia podczas wywiadu w Nowym Jorku, 15 grudnia 2022 r.

Christopher Goodney/Bloomberg za pośrednictwem Getty Images


pośrodku kandydaci Dla prokuratora okręgowego Bragg jest najbardziej doświadczony w walce z Trumpem i jego firmą. W biurze prokuratora generalnego Nowego Jorku nadzorował kilka nalotów Bitwy prawne z firmami Trumpaw tym sprawa przeciwko Fundacja Trumpa – który oskarżył prezydenta i jego dzieci o wykorzystywanie organizacji non-profit jako „osobistej książeczki czekowej” – i inny przeciwko obecnie zamkniętemu Uniwersytetowi Trumpa, który twierdził, że szkoła stosowała nielegalne praktyki biznesowe i składała fałszywe roszczenia potencjalnym studentom.

Brock został wybrany prokuratorem okręgowym na Manhattanie w listopadzie 2021 r., Przejmując śledztwo w sprawie Trumpa od swojego poprzednika, Cyrusa Vance Jr. Under Vance. BadanieTo, co zaczęło się jako dochodzenie w sprawie pieniędzy Danielsa w 2018 roku, przekształciło się w kompleksowe badanie finansów Trumpa – dochodzenie, które zostało wniesione do Sądu Najwyższego przez ówczesnego prezydenta Trumpa.

Na początku jego kadencji śledztwo zostało zakwestionowane Dwóch prawników prowadzących śledztwo złożyło rezygnację. W liście z rezygnacją, donosi The New York Times, były zastępca prokuratora okręgowego ds Marka Pomorza Bragg napisał, że „podjął decyzję, aby nie posuwać się naprzód z prezentacją wielkiego jury i nie będzie w tej chwili wnosić zarzutów karnych”.

„Śledztwo zostało zawieszone na czas nieokreślony” – napisał Pomerantz.

Ale praskie biuro nalegało na dochodzenie był aktywny.

W sierpniu 2022 roku jego biuro a Wyznanie winy Ten sam proces wywodził się ze sprawy oszustwa podatkowego Alana Weiselberga, byłego dyrektora finansowego Trump Organization – i zmienił Weiselberga w świadka oskarżenia w procesie dwóch firm Trump Organization.

Były dwie firmy Uznany winnym 6 grudnia w 17 sprawach karnych związanych z uchylaniem się od płacenia podatków i innymi przestępstwami.

Do tego czasu śledczy w biurze Bragga zwrócili się do zarzutu Danielsa. Kilka miesięcy później wielka ława przysięgłych zbadała grupę byłych pracowników Trumpa i personelu Białego Domu w sprawie umowy.

Wśród nich był główny świadek oskarżenia: Cohen, który w tym roku spotkał się z prawnikami prawie tuzin razy. Zeznawał na zgromadzeniu Około pięciu godzin w ciągu dwóch dni w połowie marca.

Cohen i jego prawnik Lanny Davis opisali prokuratorów jako „dokładnych” i „profesjonalnych”, dodając, że uważają go za kluczowego świadka przeciwko Trumpowi.

Cohen opisał przelewanie pieniędzy w październiku 2016 r. za pośrednictwem nowo utworzonej spółki z ograniczoną odpowiedzialnością. Cohen i Daniels powiedzieli, że wraz z Trumpem zgodzili się na umowę o zachowaniu poufności, używając aliasów David Dennison i Becky Peterson.

Pomerantz opisał możliwy przypadek w swoim niedawnym pamiętniku. Pomerantz powiedział, że prokuratorzy w biurze uważają, że płatności Danielsa stanowią fałszerstwo dokumentacji biznesowej, wykroczenie, które, jak twierdzi, może zostać postawione zgodnie z prawem Nowego Jorku, jeśli ma na celu zatuszowanie drugiego przestępstwa: w tym przypadku nielegalnego wkładu w kampanię.

W ostatnich dniach Trump wielokrotnie zaprzeczał tej sprawie i krytykował Bragga na swoim portalu społecznościowym, nazywając to motywowanym politycznie „polowaniem na czarownice”. Wezwał do protestów, jeśli Trump zostanie postawiony w stan oskarżenia.

„Bez urazy, kropka” – napisał w niedzielę republikański kandydat na prezydenta w 2024 roku. „Niewłaściwe postępowanie prokuratora i ingerencja w wybory”.

Według dwóch źródeł zaznajomionych ze sprawą prawnicy Trumpa poprosili świadka obrony o przesłuchanie przez wielką ławę przysięgłych w poniedziałek.

Biuro Bragga poprosiło świadka obalania, aby był w pobliżu i był gotowy w razie potrzeby: Michael Cohen.

READ  Wiceprezes o natychmiastowej ewakuacji ofiar erupcji wulkanu Marabi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *