Sześć kolejnych kobiet wniosło pozew przeciwko Tesli, twierdząc, że molestowanie seksualne zostało zaostrzone przez tweety Muska.

Sześć innych kobiet pracujących w fabryce i centrum serwisowym Tesli we Fremont w Kalifornii pozywa firmę. Washington Post. Każda kobieta wnosi pozew indywidualnie do Sądu Najwyższego Kalifornii w hrabstwie Alameda, twierdząc, że była ofiarą molestowania seksualnego w miejscu pracy. Nowe pozwy pojawiają się miesiąc po tym, jak dwie kolejne kobiety złożyły pozwy przeciwko firmie w związku z podobnymi zarzutami.

Wszystkie sześć kobiet twierdzi, że ich koledzy często robią złe komentarze na temat ich ciała lub ubrania i dopuszczają się niewłaściwych zachowań, takich jak wychodzenie na wybieg i niewłaściwe dotykanie. Niektóre kobiety posunęły się tak daleko, że nosiły workowate ubrania, aby zakryć swoje ciała – kobieta o imieniu Jessica Brooks twierdzi, że zawiązała wokół talii flanelową koszulę, aby zakryć plecy, próbując uniknąć prześladowań. Oblegała się pudłami w swoim miejscu pracy.

Brooks powiedział Poczta Poinformował kadrę o tym problemie, ale mówi, że został przeniesiony do innego miejsca pracy. Inne kobiety, które zwróciły uwagę na zachowanie, twierdzą, że spotkały się z taką samą reakcją, jaką otrzymał Brooks; Twierdzą, że nie zaobserwowano tego zachowania i że zostali przeniesieni w inne miejsce w fabryce. Poczta Zauważa również, że niektóre kobiety twierdzą, że ich menedżerowie również są zamieszani w niewłaściwe postępowanie i nie mają pewności, że rozmawiają z HR na ten temat.

Inna kobieta, powiedział Eden Maduros Poczta „Wszystko się pogorszyło”, gdy ogłoszono Model Y, i Elon Musk, dyrektor generalny Tesli, napisał na Twitterze Skrót „S3XY”, odnoszący się do modeli S, 3, X i Y. Piżmo jest również często obserwowane. Tweety Komedia na zewnątrz I podaj „69” lub „420” Inne dziecinne treści, powiedział Maduros Poczta „To pogorszyło techników”.

Kiedy pojawiły się doniesienia o tych procesach, Elon wysłał niejednoznaczne odpowiedzi do senator Elizabeth Warren. tweet „Zmieńmy najgorszy kod podatkowy, więc zmieńmy najlepszą osobę roku [Musk] W rzeczywistości przestanie płacić podatki i bezpłatne ładowanie dla wszystkich innych. Natychmiast piżmo Odpowiedziano tweetem Zawierający jeden Artykuł 2019 Fox News Było na nim napisane: „Elizabeth Warren jest oszustką – jej kłamstwa na temat bycia rdzenną Amerykanką dyskwalifikują ją z funkcji prezydenta”. W innej odpowiedzi nazwał ją „Senator Karen”, odnosząc się do tropu drobnej, obrzydliwej i zasługującej na to białej kobiety.

READ  „SNL” Cold Open, otwierający monolog Will Smith, Chris Rock Slap — The Hollywood Reporter

Te sześć dodatkowych przypadków dotyczy Jessiki Barrasy, która pracuje w fabryce Tesli w Fremont. Pozwał firmę produkującą samochody elektryczne za „powszechne molestowanie seksualne”. Podobnie jak wiele kobiet, które pozwały Teslę, twierdzi, że była obiektem nękania, przemocy fizycznej i nieodpowiednich komentarzy. Kilka dni temu inna kobieta, Erica Cloud, Tesla został oskarżony o molestowanie seksualne i zemstęJego twierdzenia powtarzają wiele z tych, o których tutaj mowa. Na tym się nie kończy – Tesli kazano zapłacić 137 milionów dolarów Po czarnym pracowniku, który twierdził, że doświadczył rasizmu i dyskryminacji w fabryce w Kalifornii. A Sprawa pozwu zbiorowego Zaproponowano również oskarżenie go o rasistowską kulturę pracy.

„Elon Musk tweetujący złą opinię na temat kobiecych ciał lub obrażający pracowników, którzy zgłaszają niewłaściwe postępowanie, odzwierciedla powierzchowne podejście do egzekwowania powszechnych form molestowania seksualnego i zemsty w centrum tych spraw” – mówi prawnik David A. Lowe. W Rudy Exelrod Zieff & Lowe reprezentujący sześć kobiet.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany. Wymagane pola są oznaczone *